Skocz do zawartości

Samochód Nowy Czy Używany?


Gość kier

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kier

Nie było takiego wątku, a szkoda, bo jednak auto to jedno z kluczowych narzędzi pracy. Jakimi autami jeździcie na co dzień? Salonowe czy z drugiej ręki? Marki, rocznik, przebiegi, awaryjność :) Wpisujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ....

Dla mnie auto salonowe to dla firm, które biorą w leasing i co rok / dwa sobie wymieniają na nowe. Ja zawsze kupowałem z drugiej ręki od sprawdzonych dealerów, choć preferuję osoby prywatne z udokumentowanymi serwisami / naprawami. Aktualnie jeżdżę sobie Volakswagenem CC z 2008 roku full opcja. Zakupiłem go jako 2 latka w 2010 roku aktualnie ma 210tys. przebiegu i w zasadzie poza standardowymi wymianami serwisowymi ostatnio był czyszczony dpf, bo się zaczął zapychać i odcinało moc, a tak poza tym to nic większego się nie działo. Jako zastępczy samochód mam Volkswagena b6 z 2010r. Sprzęgło się zapadało - jedyna usterka . 

 

Generalnie tylko tak zwanymi "wieśwagenami" jeżdżę, od zawsze tylko volkswagenami cała rodzina jeździła i nigdy nie było większych problemów technicznych. Raz się zdarzyło kupić felerny model "Bora" w benzynie, ale udało się go szybko pozbyć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rasha

Niewiele prywatnych osób decyduje się na zakup samochodu z tego względu że w nowym aucie jest bardzo duży podatek VAT. Załóżmy że kupujemy samochód za 100 tys zł, to znajduje się w nim 23 tys podatku VAT. Czasami lepiej jest zakupić auto używane, przecież w salonach samochodowych też mają używane samochody, sprawne techniczne i na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość lenczyk

No chyba że ktoś jest na działalności gospodarczej, wtedy może sobie częściowo odliczyć VAT. A w niektórych sytuacjach gdy mowa o typowo autach firmowych to można cały VAT odliczyć, cały dochodowy. Poza tym odliczać też koszta paliwa i eksploatacji. Krótko mówiąc wychodzi to całkiem tanio.

Gdybym miał szukać, to pewnie byłaby to KIA która ma 7 lat gwarancji na auta.

Edytowane przez IGRiT
Spamowi pozycjonerskiemu dziękujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...