Skocz do zawartości

Maszyna Do Obierania Cebuli


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maszynista
15 godzin temu, Gość Kazik napisał:

Wydajność na 8 godz = 1200 kg = 4 osoby potrzebne żeby to jakoś szło na pewno nie więcej niż 1400 kg na 8 godzin  więc trzeba policzyć czy to ma sens 

Kazik a którą masz wersję maszyny tę co ma mniejszą wydajność na godzinę?

1200 kg to na 8 godzin wychodzi po 150 kg przy 4 osobach

150 kg to jest to 6 worków więc jedna osoba w godzinę jest w stanie obrać worek i to z mniejszym odpadem ale to 2 osoby więcej bo 6 musi obierać a jeżeli ludzie pracują na godziny lub płacone mają za 1 kg obranej to ta maszyna musi dość sporo obrać aby wyrównać się z człowiekiem

na youtube jest taki rolnik co kupił holenderską maszynę i w komentarzu napisał, że przez 16 godzin potrafią 6 ton obrać przy dobrej cebuli więc podejrzane i myślę, że te 1200 na 8 godzin jest możliwe

a jeżeli chodzi o ludzi to i tak te maszyny wydajniejsze mają dwie linie więc dwóch układa cebulę, poprawia i pozostałych dwóch może coś tam poprawiać przy stole

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 1.04.2018 o 13:28, Allium cepa napisał:

Witam.Jestem producentem maszyny do obierania.Podam kilka informacji,aby naświetlić temat obierania maszynowego.Wydajność naszego urządzenia jak i skuteczność oraz odpad w głównej mierze zależy od jakośći surowca (mówimy o cebuli nie sortowanej).Jak dotąd najlepszym wynikiem naszym było 3200 kg w 8 godzinnej zmianie,należy odjąć godzinę na przerwę śniadaniową,sprzatnięcie stanowiska pracy,oraz wymianę noży.Zdarzały się i zmiany po 1800kg ,generalnie średnio 2500kg jest ok wszystko powyżej traktujemy jako bardzo dobrze.Dodam że obsługą zajmują się trzy osoby.Kompresor pobiera 11kw/h,aby pokryć koszty 1 godziny obierania należy obrać ok 150 kg(w zależności ile zarabiamy na kg i ile płacimy pracownikom) reszta to nasz zysk.Plusem jest także ciepło produkowane przez kompresor przy ocieplonej hali i takiej zimie jak ta tylko kilka dni musieliśmy dogrzewać pomieszczenie w najwieksze mrozy.Odpad kształtuje się na poziomie od 20%  przy surowcu dobrej jakości do 30% przy gorszej cebuli.Nasza maszyna nie brudzi gotowego surowca ,co jest ogromnym plusem a także towar nie jest wymęczony ponadrywany ,czy uszkodzony.Sprawdza się przy cebulach twardych,jak i miękkich,oraz cebuli czerwonej.Awaryjność allium cepy jest naprawdę niewielka przeważnie zużywają się części eksploatacyjne takie jak sprężyny (wymiana raz na ok 60 zmian) przekaznik (ok 120 zmian),siłownik pneumatyki (raz na rok) itp ogólnie koszty w granicach 200zł miesięcznie przy dwóch zmianach nie licząc noży.Stosujemy noże uniwersalne bez ostrzenia (unikamy problemu z ostrzeniem) potrzebujemy 4 szt na zmiane koszt ok 10 zł.Posiadamy klientów gdzie nasze urządzenie pracuje 24h,a prototypowy egzemplarz ma na koncie obrane 1000 ton i póki co ma się dobrze. Nie wszystko co polskie jest złe zresztą sami produkujecie polski towar i uważacie go pewnie za najlepszy.Poprostu zanim kupimy cokolwiek obejrzyjmy sto razy jak coś sprawuje się w pracy a nie że ładnie wygląda jak stoi ,a potem złość bo polskie to złe.Ceny części zamiennych do zachodnich maszyn oraz ich serwis potrafią przyprawić o zawał.Nie robię tu sobie reklamy bo i tak nie nadążamy z zamówieniami poprostu podzieliłem się troszkę wiedzą na temat maszynowego obierania.Pozdrawiam 

Witam 
jaki kompresor i o jakiej wydajności potrzebny jest do maszyny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam! co słychać w cebulowym biznesie w tych czasach? może na początek po ile u was biała, obcięta i za łuskę płacą?

na portalach nadal pełno maszyn do obierania, ceny chyba też poszły w górę, cały czas myślę nad zdmuchiwarką bez obcinania końcówek ale drogo mi się wydaje, końcówki i tak muszą ludzie obciąć a kupić obcinarkę to znów koszty no i do tego prąd który wzrósł

ktoś może kupić w ostatnich 2 latach maszynę do obierania i może się podzielić wiedzą i doświadczeniem? przede wszystkim czy kupiłby jeszcze raz, kupiłby inną czy to gra nie warta świeczki no i ile tygodniowo obiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość Marek

Ja obieram angielską maszyną M&P i jestem zadowolony. Oczywiście towar odpowiednio przygotowany przed wrzuceniem na maszynę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...