Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Od 98ruprawiam po 4-5ha kapusty i nigdy nie cięliśmy podczas mrozów.To co napisałem  było cięte 3 dni po mrozie  i nie ma takiej możliwości żeby kilkudniowy mróz poniżej-5 nie zaszkodził białej oczywiście ludzie lubią się pocieszać ale to zaklinanie rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Xyz napisał:

Jak ktoś zmarznieta kapustę wycina tzn ze robi to pierwszy raz, a jak ktoś uprawia to dłużej to wie że musi na polu w korzeń oddać. Dwa czy trzy dni mrozu za dużo szkody nie wyrządzi. 

Pewnie że nic nie zrobi 20 lat temu taka pogoda to był standard już w październiku odczekać aż rozmarzenie w polu najlepiej z tydzień i wszystko będzie ok ci co na kapuście zęby zjedli wiedzą o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzy_Sztof Lbn
Godzinę temu, Sieradzak napisał:

Od 98ruprawiam po 4-5ha kapusty i nigdy nie cięliśmy podczas mrozów.To co napisałem  było cięte 3 dni po mrozie  i nie ma takiej możliwości żeby kilkudniowy mróz poniżej-5 nie zaszkodził białej oczywiście ludzie lubią się pocieszać ale to zaklinanie rzeczywistości

Mam na koniec  przyszłego tygodnia  dostawę i proszę o radę bo jestem nowicjusz. Obecnie jest -8 od jutra już tylko -3 w nocy a od poniedziałku jakieś plusy. Pytanie kiedy wycinać i czy w ogóle się brać za to czy odpuścić całkiem i jej już nie zbierać  żeby sobie problemów potem u odbiorcy nie narobić .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapuściarz
Godzinę temu, Gość enter napisał:

kapusta kaput ,kto nie naciol juz nie natnie _8 robi swoje pare nocy 

Wszystko przemarzło i będzie po 5 zł kg tak jak zboże jest po 200 wszystko zależy jaka kapusta jak zbita jakie duże główki plus taki że było bez wiatru w małopolsce dzisiaj -7 pierwsza noc z takim mrozem teza jest w cieniu +1 zresztą co tu gadać wszystko się okaże za parę dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
55 minutes ago, Sieradzak said:

Z ciekawości zobaczyłem towar u sąsiada który jeszcze trochę ma na polu i kapusta jest przeciągnięta kompletnie i ma charakterystyczny zapach więc tu jest napewno po ptakach

IMG_20221121_144209_561.jpg

a ile u was bylo na -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Została na polu raczej tylko ta kapusta która się nie zmieściła do przechowalni. Także towaru sprzątniętego jest masa, niektórzy nie mieli już miejsca na składowanie.  Zmarzło moze 5 procent, Tam gdzie została to talerzowka i bez nawozów na wiosnę taki jest plus tych mrozów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sieradzak napisał:

Ok-8 może-9 i są takie efekty.Ale tu na forum nikomu nie zmarzła przecież taki mrozik to nic dla białej

 

1 godzinę temu, Sieradzak napisał:

Ok-8 może-9 i są takie efekty.Ale tu na forum nikomu nie zmarzła przecież taki mrozik to nic dla białej

No bo u niektórych bylo minus 4 maks. tak jak u mnie podkarpacie . Dziś 2 plus. Kapusta wydaje się ok. Czekam so środy i tniemy. U nas zostało 2 dni spokojnego cięcia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/21/2022 at 7:14 PM, Guest Pdkrp said:

 

No bo u niektórych bylo minus 4 maks. tak jak u mnie podkarpacie . Dziś 2 plus. Kapusta wydaje się ok. Czekam so środy i tniemy. U nas zostało 2 dni spokojnego cięcia . 

no i tniesz charsznica czeka nikt nie tnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Ja dziś w centrum kilku pośpiesznych widziałem co już cięło i tak myślę że jeśli te zmarzliny pojadą na markety to konsumenci mogą się odbić na cały sezon !! Przecież w środku to smród będzie jak nie pozwolą swobodnie wyciągnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...