Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Gość Sieradz napisał:

Taki mroz to powinien przyjsc tydzien temu a teraz jak wszyscy juz posprzataja to na co on teraz komu

U mnie sasiad sprzątnąl 5 ha od 5 listopada takze wtedy mogl przyjsc 

 

Zawistne polaczki- ja zbiorę, a sąsiadowi niech zmrozi. Ręce opadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradz chyba każdy sadzi i sieje po to by sprzątnąć z pola sprzedać i zarobić....ale Ciebie boli że sąsiad się wyrobił....żałosne. Raczej trzeba tego sąsiada pochwalić że jest super ogarnięty i w tak krótkim czasie się wyrobił.. pozdro dla normalnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie taka wymarzona bo caly czas bylo zbyt cieplo a towar naturalnie malo wychlodzony a prognoza pogody przez dluzszy czas wskazywala na korzystna do konca miesiaca. Moge zrobic zdjecie gdzie hektary kapusty sa jeszcze do cięcia. Ja nie mam duzo i dzis skoncze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Krzysztof

Witam wszystkich, dziś wycinałem Zenka po wczorajszych opadach 13l spadło i podczas obróbki na sprzedaż co któraś główka zaczęła pękać  od głąba. Czy to wina deszczu czy dlatego że jest już za długo na polu nie wycięta?? Główki 1-5kg. Nadają na weekend spore minusy a zostało mi jeszcze trochę do wycięcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Krzysztof napisał:

Witam wszystkich, dziś wycinałem Zenka po wczorajszych opadach 13l spadło i podczas obróbki na sprzedaż co któraś główka zaczęła pękać  od głąba. Czy to wina deszczu czy dlatego że jest już za długo na polu nie wycięta?? Główki 1-5kg. Nadają na weekend spore minusy a zostało mi jeszcze trochę do wycięcia....

I jedno i drugie, do tego prawdopodobnie doszło prze azotowanie i odmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Krzysztof napisał:

Witam wszystkich, dziś wycinałem Zenka po wczorajszych opadach 13l spadło i podczas obróbki na sprzedaż co któraś główka zaczęła pękać  od głąba. Czy to wina deszczu czy dlatego że jest już za długo na polu nie wycięta?? Główki 1-5kg. Nadają na weekend spore minusy a zostało mi jeszcze trochę do wycięcia....

Zbyt długo na polu i mocno zbita glowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Krzysztof napisał:

Witam wszystkich, dziś wycinałem Zenka po wczorajszych opadach 13l spadło i podczas obróbki na sprzedaż co któraś główka zaczęła pękać  od głąba. Czy to wina deszczu czy dlatego że jest już za długo na polu nie wycięta?? Główki 1-5kg. Nadają na weekend spore minusy a zostało mi jeszcze trochę do wycięcia....

Ja mam tak w odmianie keppler, obok odmiana Tyson Longma i nie pękają więc to chyba cos od odmiany musi zależeć, o ile u mnie niema problemu bo na kebaby wezmą ale na gołąbki mówia ze już pekniete liscie w srodku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byś musiał tylko minimalnie przycinać. A przyczyną może być ze za długo na polu lub za dużo wody. Mam inna odmianę i też tak się zdążą ale rzadko. A w jakiej cenie kapusta biała? U mnie worek 20kg 20 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Xyz napisał:

To byś musiał tylko minimalnie przycinać. A przyczyną może być ze za długo na polu lub za dużo wody. Mam inna odmianę i też tak się zdążą ale rzadko. A w jakiej cenie kapusta biała? U mnie worek 20kg 20 zł. 

Kiedyś tak miałem w Agressorze i dlatego go już sadze. Ale wg internetów kepller ma dłuższy okres wegetacji niż tyson a sadzone na jednym polu 3ha w przeciau 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sieradzak napisał:

Prawda.Ja dziś skończyłem ale całe hektary jeszcze stoją.Juz dziś miejscami głąby były zeszklone lekko ale po dzisiejszej nocy to już chyba będzie słabo z tym co zostało w polu

Chyba jesteś nowicjuszem w temacie skoro myślisz że taki mróz załatwi kapustę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Kmi napisał:

Chyba jesteś nowicjuszem w temacie skoro myślisz że taki mróz załatwi kapustę

Tak całkowitym.Kiedys nacielismy takiej mrozowej to po tygodniu już było ją czuć.Ale na zewnątrz była piękna zielona.Naet jeśli nic widocznego jej nie będzie to do przechowywania już się nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Jedną noc to -7 wytrzyma , ale kolejne już ją zabije . My w zeszłym roku po -8 wycinaliśmy i tak jak tu napisano po tygodniu było ją już czuć w budynku .

Dlatego trzeba poczekać aż wyciągnie w polu a nie zwozić zmarzniętej a najlepiej wyciąga po deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Jedną noc to -7 wytrzyma , ale kolejne już ją zabije . My w zeszłym roku po -8 wycinaliśmy i tak jak tu napisano po tygodniu było ją już czuć w budynku .

Musiało być więcej albo trzymąc pare nocy tak i w dzień też minus. Najgorzej ciąc w mróz tak to niema opcji ze odejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...