Skocz do zawartości
Advertisement

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość nowy
W dniu 21.11.2022 o 14:45, Sieradzak napisał:

 Trzeba dać jej odmarznąć a nie gnaty wieźć na sprzedasz. Ja po swojej widzę że oddała powoli na przyczepie przykrytej i naprawdę jest ok. Wczoraj kończyliśmy cięcie w śniegu i będę czekał ze sprzedażą. Wiadomo jak przekroisz gnata to jest przeciągnięta ale weź ją do ciepłego na dobę i jest dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość KPR napisał:

Witam jakie ceny kapusty market przemysł ?Okolice Krakowa 0.90 biała market

Nawet i po 80gr kupi market a przemysl 60-65gr znowu znajomemu proponowali z okolic Kozienic po 40gr przemysl toż to śmiech na sali i porażka i chyba kapusta lepszej ceny nie złapie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
58 minut temu, Gość Blbla napisał:

Nawet i po 80gr kupi market a przemysl 60-65gr znowu znajomemu proponowali z okolic Kozienic po 40gr przemysl toż to śmiech na sali i porażka i chyba kapusta lepszej ceny nie złapie 

złapie w styczniu jak wszystkie podmarznięte syfy już się rozplyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość fhu napisał:

złapie w styczniu jak wszystkie podmarznięte syfy już się rozplyną

Kapusta wyciągła kto się nie pospieszył będzie ok, kapust jest sporo towar dużo lepszy jakościowo niż w tamtym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapuściarz
19 godzin temu, Sieradzak napisał:

Taaa, wyciąga.W mojej okolicy niby puściła ale po rozcięciu są ciemne plamki w środku.Moze tam gdzie był mniejszy mróz jest lepiej ale ok Sieradza już sporo pod talerz poszło

Przed mrozami nie zwieźli ci co nie mają odpowiedniej bazy przechowalnie palety i ci co nie mieli hajsu na siłę roboczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Kapuściarz napisał:

Przed mrozami nie zwieźli ci co nie mają odpowiedniej bazy przechowalnie palety i ci co nie mieli hajsu na siłę roboczą

Zgadza się ,  ale ja kapustę wczoraj jeszcze zwoźiłem i ma się świetnie !! Wystarczyło tylko poczekać a nie zamarzniętą ciąć . A odnośnie braku przechowania to się zgodzę tylko że mam zapchane wszystko na maxa , i bezpośrednio sprzedaje . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, producentziemniaków napisał:

Kapusta idzie i pójdzie tylko teraz sprzedawają ci którzy nie maja gdzie przechować i oczywiście potrzebują kasy

Starodawne powiedzenie ,,sroty groty a głupiemu radość" producencieziemniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, producentziemniaków napisał:

Kapusta idzie i pójdzie tylko teraz sprzedawają ci którzy nie maja gdzie przechować i oczywiście potrzebują kasy

Mój odbiorca mówi że połowa przemarzła a druga pójdzie na export do Rosji 5zł będzie jak nic już w styczniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapuściarz
1 godzinę temu, producentziemniaków napisał:

Mysle ze zal ci dupe sciska bo kapusta 1 zł a ty z tych buraków którym oczywiscie jestes sam nie masz nic

To ty jesteś chyba jakimś półgłówkiem jak sądzisz że 1 zeta za kapustę to wielki rarytas takie ceny to były 20lat temu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Kapuściarz napisał:

To ty jesteś chyba jakimś półgłówkiem jak sądzisz że 1 zeta za kapustę to wielki rarytas takie ceny to były 20lat temu!!!

Co Ty gadasz.. 1  zł na ta chwile to źle ?? wiadomo każdy by chciał wiecej ale trzeba się cieszyć ze nie jest 40 gr. Kapusta ma zejście tylko teraz jest ono rozłożone na duża grupe producentów co maja do 50 ton, do końca roku ich się przetrzepie i zostaną stali producenci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapuściarz
4 godziny temu, Gość wwow napisał:

Co Ty gadasz.. 1  zł na ta chwile to źle ?? wiadomo każdy by chciał wiecej ale trzeba się cieszyć ze nie jest 40 gr. Kapusta ma zejście tylko teraz jest ono rozłożone na duża grupe producentów co maja do 50 ton, do końca roku ich się przetrzepie i zostaną stali producenci

Tak jest zaje….. jak jesteś stałym producentem to sobie weź ceny z ostatnich pięciu lat i podziel to zobaczysz co ci wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Ludzie muszą być zadowoleni z cen tegorocznych , bo jak dziś dzwoniłem rozeznać się o rozsadę to już chętnych ponoć oporowo . W kraju nie robią najwcześniejszej rozsady , ale za to ma być  import z Hiszpanii pomnożony kilka razy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 08:03, Gość Kapuściarz napisał:

To ty jesteś chyba jakimś półgłówkiem jak sądzisz że 1 zeta za kapustę to wielki rarytas takie ceny to były 20lat temu!!!

Półgłówkiem to są tacy jak ty co gadają a nie maja gdzie podać towaru .Juz ci łeb wypaliła ta kapusta ze jesteś tak zdegustowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 14:23, Gość Kapuściarz napisał:

Tak jest zaje….. jak jesteś stałym producentem to sobie weź ceny z ostatnich pięciu lat i podziel to zobaczysz co ci wyjdzie

Tak jestem stałym producentem i nie narzekam przez ostatnie lata, mam zbyt na swój towar a z nadwyżkami też niemam problemu bo towar ładny czysty. Co roku nawet zwiększam areal warzyw ale nie tak jak wszyscy ze jak placi to 100 % wiecej, ja z reguły jak dobrze coś płaci czy kapusta czy burak to na przyszły sezon nie zwiększam a zostawiam na tym samym poziomie lub zmniejszam delikatnie na miejsce innego warzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Witam wszystkich co do ceny marketowej to przy tych kosztach produkcji,przechowywania i najmu pracowników to 1zl za kapustę to jest dokładka do interesu,a wy jesteście zadowoleni że po tyle oddajecie,to chyba nie te czasy że 1 zł było mozna być zadowolonym liczyć nie umiecie,zobacie ile w marketach kosztuje pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Witam wszystkich co do ceny marketowej to przy tych kosztach produkcji,przechowywania i najmu pracowników to 1zl za kapustę to jest dokładka do interesu,a wy jesteście zadowoleni że po tyle oddajecie,to chyba nie te czasy że 1 zł było mozna być zadowolonym liczyć nie umiecie,zobacie ile w marketach kosztuje pozdrawiam.

no sory ja licze i mam się dobrze, 1 zł o tej porze roku mi odpowiada, w styczniu już bede mówił inaczej :) ale poki co ładuje ile się da po 1 zl , sęk w tym ze u mnie 1 zl handlowiec da a u kolegi z wioski tez zimowka i 80 gr mu niechca zapłacic, jakość Panowie jakość, mam kapuste cięta od 20  pażdziernika do 30 listopada i ta z pazdziernika w tej chwili bez praktycznie zadnej obróbki moge pakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapuściarz
7 godzin temu, producentziemniaków napisał:

Półgłówkiem to są tacy jak ty co gadają a nie maja gdzie podać towaru .Juz ci łeb wypaliła ta kapusta ze jesteś tak zdegustowany

 

7 godzin temu, producentziemniaków napisał:

Półgłówkiem to są tacy jak ty co gadają a nie maja gdzie podać towaru .Juz ci łeb wypaliła ta kapusta ze jesteś tak zdegustowany

Sorry zwracam honor jednak zmieniłem zdanie 1zł to zaje...a cena dlatego skupy obniżają ceny do 0,80 żeby się chłopom w d...ach nie poprzewracało  z tego dobrobytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...