Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Kompletny zastój na rynku pietruszki i  to przed świętami. W chłodni też się psuje. Szukają pasternaka. Chłopy po 40 groszy oddajecie handlowke? Serio?

 

Po 30 gr kolega zaladowal chlodnie. Towar w kalibrze handlowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
2 godziny temu, Gość Dziad napisał:

Po 30 gr kolega zaladowal chlodnie. Towar w kalibrze handlowym.

To trzeba być de.... Aby za te pieniądze komuś szykować. Ja prawie hektar dałem pod pług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Maniek
5 minut temu, Rolnik1832 napisał:

Te ceny to mówicie panowie zamarchew handlową? Ja nie sprzedaje poniżej  1zł.

Dziś na Broniszach zakładałem dziś marchew lagune po 7 zł za10 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość2

Jak pisałem w sierpniu o cenie za pietruszkę na poziomie 0.60 to wszyscy pisali że nie oddadzą za tyle, tylko będzie pod kultywator. I co? Mamy grudzień a wszyscy ja jeden mąż wyprzedają nawet poniżej tej ceny. Powiem jedno, weźcie więcej maszyn na prow , kupujcie hektary po 100 tys i siejcie , najlepiej do oporu. Pośrednicy będą wam wdzięczni za tani towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy kupujący przesadzacie w tym roku wyjatkowo. Pietruszka nie rosnie pod linijke i nie kazda ma 30cm długości i średnicy 2,5-4,5. Szczegolnie świętokrzyskie lubuje sie w takich patyczakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
7 godzin temu, Gość Gość2 napisał:

Jak pisałem w sierpniu o cenie za pietruszkę na poziomie 0.60 to wszyscy pisali że nie oddadzą za tyle, tylko będzie pod kultywator. I co? Mamy grudzień a wszyscy ja jeden mąż wyprzedają nawet poniżej tej ceny. Powiem jedno, weźcie więcej maszyn na prow , kupujcie hektary po 100 tys i siejcie , najlepiej do oporu. Pośrednicy będą wam wdzięczni za tani towar.

Haha w punkt:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze żeby zbadali rynek pietruszki od zeszłego roku ci co się nastawiają ostro na ziemniaka i porównali jak było jak jest z pietruszką i wyciągnęli wnioski i jak się szykuje najbliższy sezon ziemniaka... Opanujcie się ludzie bo będziecie te ziemniaki wyrzucać do rowów.. nie zganiajcie na pogodę że wyreguluje.. bo nie ma szans żeby się tak stało.. w 2018 też była susza  w Europie większą jak u nas i cena dopiero się zrobiła w 19 na wiosnę.. a na pietruszkę była susza pomijając wiosnę i jakie są ceny... A ziemniak czy sucho na wschody czy mokro i tak wzejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz
22 godziny temu, Gość Andrzej napisał:

To trzeba być de.... Aby za te pieniądze komuś szykować. Ja prawie hektar dałem pod pług.

No nie wiem kto tu jest debilem

siejesz a później orzesz ?? gdzie tu logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Popieram twoja slowa w 100%. A ludzie skacza jak zajace  placi pietruszka to w nastepnym zezonie nasiane, z ziemniakiem , kapusta  jest to samo. A potem wywalaja w pole i opamietuja sie wtedy. Zycze wszystkim chodnej glowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
2 godziny temu, Gość Łukasz napisał:

No nie wiem kto tu jest debilem

siejesz a później orzesz ?? gdzie tu logika?

To się nazywa cięcie straty.....

Jedna odmiana mi się nie podobała z kształtu. Po co z takim towarem się męczyć jak w chłodni kilkadziesiąt ton pierwszej ligi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Koło właśnie to nie jest normalne pracować za mniej niż zero. Tak się właśnie przyzwyczaja pośrednika że jak jest sporo towaru to rolnik odda za darmo. Ja wole nie sprzedać niż oddać za 30 groszy a pośrednik co nawet nie wie jaką odmiane marchwi sprzedaje to bierze za nią 80 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość swietokrzyskie

Kolego rolnik1832 poczytaj posty i zobacz że ktoś mądry napisal że ludzie kupowali pole po 100tys maszyny drogie itd i teraz jest tego efekt bo mają kredyty zobowiązania i trzeba spłacać i każdy grosz się liczy .odnosnie  pośredników załóż skup zacznij skupowac i zobaczysz jak to jest .Nie bronię nikogo ani nie ganie. Każdy robi jak uważa. Panu Kamilowi pasuje sprzedać po 30gr niech sprzedaje. Tobie pasuje po 2zl sprzedaj po tyle tylko nie mów nikomu co ma robić.kazdy jest kowalem swojego losu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edward
2 godziny temu, Kamil Koło napisał:

Chyba normalne że jeśli ktoś zasiał i poniósł koszty to woli zebrać i sprzedać nawet po 30gr niż zaorać 

Brak logicznego myślenia. Człowieku stwierdzam że jesteś młody,za mało narobiłeś się za darmo. Mam tylko nadzieję że z czasem będziesz podejmował mądrzejsze decyzje. Jak już ból kręgosłupa mocno odczujesz to tak niska cena nie będzie cię satyswakcjonować. Życzę powodzenia w sprzedaży po 0.30 gr.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista

Polski rolnik to jest jednak ewenement,było 5zł za godzinę pracy rolnik sprzedawał po 30gr,było 10zł za godzinę też po 30 groszy,będzie 20zł za godzinę a rolnik nadal po 30gr i jeszcze się cieszy że sprzedaje.Każdy sie ceni od robotnika polowego poprzez murarza,dekarza,mechanika itd. wszyscy podnoszą ceny za swoje usługi,tylko rolnik niezłomnie 30gr i dobrze jest.Szczęścia i zdrowia dla rolników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Edward napisał:

Brak logicznego myślenia. Człowieku stwierdzam że jesteś młody,za mało narobiłeś się za darmo. Mam tylko nadzieję że z czasem będziesz podejmował mądrzejsze decyzje. Jak już ból kręgosłupa mocno odczujesz to tak niska cena nie będzie cię satyswakcjonować. Życzę powodzenia w sprzedaży po 0.30 gr.Pozdrawiam

Tak, jestem młody i nadal jestem zdania że lepiej mieć w takim roku 3tys strat mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kamil Koło napisał:

Tak, jestem młody i nadal jestem zdania że lepiej mieć w takim roku 3tys strat mniej

To właśnie widać że nie powinieneś się rolnictwem zajmować... Jak dla ciebie zysk 3 tys z ha to sukces, przy takim nakładzie kosztów i pracy to weź się walnij  gumowym młotkiem w głowę może na bijesz rozumu do głowy... Myślisz że jak będziesz za takie pieniądze sprzedawał swój towar to będą cię szanować odbiorcy? Wręcz przeciwnie będą się śmiać że za tyle robisz... Szacunek mam do tych co stwierdzili że zniszczą swoje uprawy niż dawać się dymac za takie grosze, pośrednikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darekspire napisał:

To właśnie widać że nie powinieneś się rolnictwem zajmować... Jak dla ciebie zysk 3 tys z ha to sukces, przy takim nakładzie kosztów i pracy to weź się walnij  gumowym młotkiem w głowę może na bijesz rozumu do głowy... Myślisz że jak będziesz za takie pieniądze sprzedawał swój towar to będą cię szanować odbiorcy? Wręcz przeciwnie będą się śmiać że za tyle robisz... Szacunek mam do tych co stwierdzili że zniszczą swoje uprawy niż dawać się dymac za takie grosze, pośrednikom

Nigdzie nie napisałem że po tyle sprzedaje ale nadal twierdzę że gdybym nie miał innej opcji to bym sprzedał, ludzie mają zobowiązania, ja też i chyba lepiej nawet wyjść na zero niż dołożyć kilkanaście tys do ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bomberman

Chlopu nie przetłumaczysz, on zna inny rodzaj ekonomii...Logiczne jest zniszczyć cześć towaru aby zmniejszyć podaż, wtedy cena wzrośnie a jak zasypiesz rynek tania pietruszka to po co płacić 3 zł skoro po 50 groszy chłopy się będą zabijać aby towar oddać. Lepiej te 30% zaorać i sprzedać 70% w godnych cenach niż oddać 100% za grosze. Ludzie jak wam z takim rozumowaniem budżet roczny gospodarstwa się spina to nie jestem w stanie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te kłótnie, przecież wiadomo było że na jesień będzie tanio. Wygrał ten kto wie jak się  uprawia pietre i sprzedał latem i wczesną jesienią. Pozdrawiam skoczków siejcie więcej kupujący tylko czekają na was o tej porze. A tak na marginesie to cena za brudną jest 70-90 gr. Jak się ma komu sprzedać A nie 30gr chyba że odpad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...