Skocz do zawartości

jabłka przemysłowe


marta 33

Rekomendowane odpowiedzi

Nasadzilismy? 

Czlowieku w jakiej branży tak jest, poza rolnictwem, że przez politykę nie możesz sprzedawać swoich produktów do kraju x czy y. Chore. Gdyby rządy nie zabieramy nam największych rynkow zbytu, przy okazji nie zapewniając innego rownie wielkiego to by to wszystko było ok albo mało. Zabraniają gdzieś sprzedać? To proszę to wykupić za średnia cena 5 letnia, zbudować biogazownie etc. Ale nie. Nie, radzcie sobie. Nie ma w europie gorzej zarzadzanego kraju. 

I zaznaczam, że nie jestem z tych, niech mi Państwo pomoże, niech mi da. Jestem z tych, że skoro mi zabraniają, to niech mi to rekompensują. 

Nienwiem co dalej, ale w mojej okolicy, Warka, po tym wielkim sypaniu jest towaru ładnego dużo mniej niż rok temu na tą chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 777
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minut temu, Gość Marek napisał:

Nasadzilismy? 

Czlowieku w jakiej branży tak jest, poza rolnictwem, że przez politykę nie możesz sprzedawać swoich produktów do kraju x czy y. Chore. Gdyby rządy nie zabieramy nam największych rynkow zbytu, przy okazji nie zapewniając innego rownie wielkiego to by to wszystko było ok albo mało. Zabraniają gdzieś sprzedać? To proszę to wykupić za średnia cena 5 letnia, zbudować biogazownie etc. Ale nie. Nie, radzcie sobie. Nie ma w europie gorzej zarzadzanego kraju. 

I zaznaczam, że nie jestem z tych, niech mi Państwo pomoże, niech mi da. Jestem z tych, że skoro mi zabraniają, to niech mi to rekompensują. 

Nienwiem co dalej, ale w mojej okolicy, Warka, po tym wielkim sypaniu jest towaru ładnego dużo mniej niż rok temu na tą chwilę. 

Nic dodać nic ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
Godzinę temu, Gość Marek napisał:

Nic dodać nic ująć

Kto ma gorsze jabłko niech sypię na przemysł.To za deser dobrej jakości wezmię się dobry pieniądz.A tu tyle chłodni jeszcze zapchanych pod sufit.Ceny nie ma zbytu nie ma od kilku lat a dalej się chłodnie buduje i dosadza ile się da .To jak to jest .Rząd wam każe budować i sadzić .Sam sadzisz i ryzykujesz.Liczysz że sad to totolotek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Marek napisał:

Nasadzilismy? 

Czlowieku w jakiej branży tak jest, poza rolnictwem, że przez politykę nie możesz sprzedawać swoich produktów do kraju x czy y. Chore. Gdyby rządy nie zabieramy nam największych rynkow zbytu, przy okazji nie zapewniając innego rownie wielkiego to by to wszystko było ok albo mało. Zabraniają gdzieś sprzedać? To proszę to wykupić za średnia cena 5 letnia, zbudować biogazownie etc. Ale nie. Nie, radzcie sobie. Nie ma w europie gorzej zarzadzanego kraju. 

I zaznaczam, że nie jestem z tych, niech mi Państwo pomoże, niech mi da. Jestem z tych, że skoro mi zabraniają, to niech mi to rekompensują. 

Nienwiem co dalej, ale w mojej okolicy, Warka, po tym wielkim sypaniu jest towaru ładnego dużo mniej niż rok temu na tą chwilę. 

Jak by dobrze szło na wschod to juz by było 6 mln t i tak by ceny nie było, a po zatym w zadnej branzy nie ma tak ze po utracie w 2014 r najwiekszych rynkow podwaja sie produkcje w kraju, nie logiczne i durne. Najłatwiej bylo nasadzic , w dodatku po embargu sadzili glostery i idarety, wiec pomyslunku zadnego. to tak jak by np producenci mebli drzwi spowrotem styl i wzor z lat 80 zaczeli robic i macie to kupic bo ja wyprodukowałem i ponioslem koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Marek napisał:

Nasadzilismy? 

Czlowieku w jakiej branży tak jest, poza rolnictwem, że przez politykę nie możesz sprzedawać swoich produktów do kraju x czy y. Chore. Gdyby rządy nie zabieramy nam największych rynkow zbytu, przy okazji nie zapewniając innego rownie wielkiego to by to wszystko było ok albo mało. Zabraniają gdzieś sprzedać? To proszę to wykupić za średnia cena 5 letnia, zbudować biogazownie etc. Ale nie. Nie, radzcie sobie. Nie ma w europie gorzej zarzadzanego kraju. 

I zaznaczam, że nie jestem z tych, niech mi Państwo pomoże, niech mi da. Jestem z tych, że skoro mi zabraniają, to niech mi to rekompensują. 

Nienwiem co dalej, ale w mojej okolicy, Warka, po tym wielkim sypaniu jest towaru ładnego dużo mniej niż rok temu na tą chwilę. 

Jabłko może będzie mniej tego nie wiem bo nikt ładnego nie wysypał a czy po 50 czy 20 i tak by to jabłkona gorsze było by wysypane.. Sprawa druga co roku po nowym roku ruszał się Export na wchód/Białoruś a w tym roku raczej tego nie będzie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Czy ktoś wysypał już jabłkowej z KA po 50gr raczej zdecydowanie nikt wiedz jabłka na wiosnę będzie bardzo dużo.. Na wiosnę 50gr to ciąż może być atrakcyjna cena na jabłka z KA.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Guest Marek said:

Nasadzilismy? 

Czlowieku w jakiej branży tak jest, poza rolnictwem, że przez politykę nie możesz sprzedawać swoich produktów do kraju x czy y. Chore. Gdyby rządy nie zabieramy nam największych rynkow zbytu, przy okazji nie zapewniając innego rownie wielkiego to by to wszystko było ok albo mało. Zabraniają gdzieś sprzedać? To proszę to wykupić za średnia cena 5 letnia, zbudować biogazownie etc. Ale nie. Nie, radzcie sobie. Nie ma w europie gorzej zarzadzanego kraju. 

I zaznaczam, że nie jestem z tych, niech mi Państwo pomoże, niech mi da. Jestem z tych, że skoro mi zabraniają, to niech mi to rekompensują. 

Nienwiem co dalej, ale w mojej okolicy, Warka, po tym wielkim sypaniu jest towaru ładnego dużo mniej niż rok temu na tą chwilę. 

embargo weszlo rok temu czy w 2014? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luks, każdy wie kiedy weszło embargo. A kiedy się wszystko zrypalo? Nie czasami wiosna kiedy Vateusz i Kaczafi zaczeli się wpieprzac w nie swoje sprawy na Białorusi? I się zaczęło  teraz mamy dalej kontynuację. 

To tak jakbym ja produkował te meble ze wcześniejszego wpisu, zarabiał na x szafach 10 000 zl na sztuce sprzedając do jednego firmy. Ale dlatego, że powiedzmy w tej firmie wyrzucają odpady do rzeki to rezygnuje z zarobku i im nie sprzedaje. No trzeba być chorym

Białoruś to nie tylko jabłka, to wiele gałęzi produkcji. A Białoruś to Rosja i tyle. 

Na 6 lat od wprowadzenia embargo mieliśmy jeden zły rok. 2018. Ten był zły? Ceny w lutym za Prince Ligol 1.4 1.5 na wagę były? Dużo odmian było powyżej 2 zl na wagę. Zle? I było by tak dalej, może trochę gorzej Może troche lepiej. Ale od czasu awantury z Białorusią wiosna się skończyło. I tak Białorusią. A my jesteśmy polska z małej litery. Dziki kraj. Nikt nas nie lubi, z każdym pokloceni przez ostatnie kilka lat. Sorry, może Bałtyckie  nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest temat cen przemysłowych czy dyskusja i sprawdzanie się.Dlaczego administrator puszcza takie wiado mości do czytania.

 

----
Komentarz od Administracji:
Temat jest ogólnie o Jabłkach Przemysłowych, nie tylko o cenach, ale również o rynku, koniunkturze itd.

Edytowane przez IGRiT
dodano komentarz Administracji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkcja jablek w 2014: 3mln ton

produkcja jablek w 2021: 4.3mln ton

niby kazdy wie kiedy weszlo a dalej szukacie winowajcy tego gnoju w jakims jestesmy, mozna reagowac jak cos sie zmienia a nie slepo sadzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gość luks napisał:

produkcja jablek w 2014: 3mln ton

produkcja jablek w 2021: 4.3mln ton

niby kazdy wie kiedy weszlo a dalej szukacie winowajcy tego gnoju w jakims jestesmy, mozna reagowac jak cos sie zmienia a nie slepo sadzic

 

Taka jak mamy teraz produkcje to I nawet jak by embarga nie bylo to ciezko by bylo to sprzedac po cenach dobrych. A gdyby go nie bylo to mysle ze 5 mln t juz by pyklo. Troche lasow lak rowow by jeszcze obsadzil kazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gwozdziem do trumy bedzie rok 2023 ,unia wycofa 30 proc nawozow I 50 procent substancji aktywnych, ktorych I tak juz jest malo. To co zostanie bedzie miec zaporowa cene I bedzie w wiekszosci biologiczne. Chlodnie traktory opryskiwacze zostana ale towar bedzie do kitu. W skrocie ue nas zniszczy. Po latach widac kto mial racje w 2004 glosujac na nie. Wielki uklon I szacunek dla tych 20 proc madrych ludzi wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi kto liczy te miliony ton. Słyszałem że i 12 mln będziemy mieli w tym roku xD

Produkcja jabłek w mojej gminie Warka się drastycznie zmniejsza. Ludzie sadza truskawke gruszke Borowke w miejscu sadow.  Gadanie o nowych nasadzeniach jest bez sensu. Miało sens 10 lat temu jak się zmieniało 30 ton wydajności na 60. A gadanie że co rok ktoś ma 100 ton 90 jest bez sensu bo taka osoba kłamie i tyle. Albo Zbigniew M. Ten klamca mówił  o 120 ton gali z ha po jego super odzywkach. Paranoja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
5 minutes ago, Guest Marek said:

Mnie ciekawi kto liczy te miliony ton. Słyszałem że i 12 mln będziemy mieli w tym roku xD

Produkcja jabłek w mojej gminie Warka się drastycznie zmniejsza. Ludzie sadza truskawke gruszke Borowke w miejscu sadow.  Gadanie o nowych nasadzeniach jest bez sensu. Miało sens 10 lat temu jak się zmieniało 30 ton wydajności na 60. A gadanie że co rok ktoś ma 100 ton 90 jest bez sensu bo taka osoba kłamie i tyle. Albo Zbigniew M. Ten klamca mówił  o 120 ton gali z ha po jego super odzywkach. Paranoja 

Chlopie u mnie na wsi gostek ma ze 40ha sadu i 80% to młode sady, siatki, górne nawadnianie wszystko na luks zrobione i takich poteznych zawodonikow jest duzo i oni wypra koniec koncow mniejszych, jak jedziesz z Grójca na Góre Kalwarie to podobnie jest od ciula sadow mlodych z siatkami jeszcze wiecej, oni nas wciągną, to ze u ciebie na wiosce ludzie nie sadza juz jablek to nie znaczy ze nikt inny nie sadzi, sadza i sie nie pierdziela 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość nok napisał:

W ZPOW Dwikozy dziś spora kolejka, której nie było tam już ponad miesiąc. 

Mniejszym zakładom widać że zależy na towarze. 

Zagłoba zastawiona cała. 50 zestawów stoi, baseny pełne.  Samborzec 25 zestawów. Koprzywnica pusta ale cena 0.48 loco rampa. Od jutra rusza Przeworsk na kilka dni.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość luks napisał:

Chlopie u mnie na wsi gostek ma ze 40ha sadu i 80% to młode sady, siatki, górne nawadnianie wszystko na luks zrobione i takich poteznych zawodonikow jest duzo i oni wypra koniec koncow mniejszych, jak jedziesz z Grójca na Góre Kalwarie to podobnie jest od ciula sadow mlodych z siatkami jeszcze wiecej, oni nas wciągną, to ze u ciebie na wiosce ludzie nie sadza juz jablek to nie znaczy ze nikt inny nie sadzi, sadza i sie nie pierdziela 

Jeden z nielicznych na forum co potrafi myśleć i widzi coś więcej niż co jest u sąsiada. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość luks napisał:

Chlopie u mnie na wsi gostek ma ze 40ha sadu i 80% to młode sady, siatki, górne nawadnianie wszystko na luks zrobione i takich poteznych zawodonikow jest duzo i oni wypra koniec koncow mniejszych, jak jedziesz z Grójca na Góre Kalwarie to podobnie jest od ciula sadow mlodych z siatkami jeszcze wiecej, oni nas wciągną, to ze u ciebie na wiosce ludzie nie sadza juz jablek to nie znaczy ze nikt inny nie sadzi, sadza i sie nie pierdziela 

Co piszesz to jest stek bzdur   , to co jest przed  Góra Karwaria  to jest h.........a raptem ile tam może być 100h pod siatką, co to jest to jest g...no 

i tyle w temacie. Byłeś za Górą Karwarią  i co widziałeś ? To ci powiem żadnego sadu ąż do granic Polski. i tak jest wszędzie jedziesz w promieniu 25 km od Grójca i zaczynają się stepy .a to co mówią ludzią o nadprodukcji to jest stek bzdur ,jak nie wierzysz to ci powiem że w tym sezonie ,jak ktoś wstawiał tygodniowo 300ton na przetwórnie. To mu dały limit 60 ton  i dlatego cena poszła  w dół. Nasłuchały się Maliszewskiego i myślały że jak krzyczy w Kozietułach to znaczy towaru do oporu. A TU FIGA Z MAKIEM TOWAR SIĘ ZKOŃCZYŁ  W POŁOWIE LISTOPADA. I TU JEST TA WASZA NADPRODUKCJA !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Guest wgr said:

Co piszesz to jest stek bzdur   , to co jest przed  Góra Karwaria  to jest h.........a raptem ile tam może być 100h pod siatką, co to jest to jest g...no 

i tyle w temacie. Byłeś za Górą Karwarią  i co widziałeś ? To ci powiem żadnego sadu ąż do granic Polski. i tak jest wszędzie jedziesz w promieniu 25 km od Grójca i zaczynają się stepy .a to co mówią ludzią o nadprodukcji to jest stek bzdur ,jak nie wierzysz to ci powiem że w tym sezonie ,jak ktoś wstawiał tygodniowo 300ton na przetwórnie. To mu dały limit 60 ton  i dlatego cena poszła  w dół. Nasłuchały się Maliszewskiego i myślały że jak krzyczy w Kozietułach to znaczy towaru do oporu. A TU FIGA Z MAKIEM TOWAR SIĘ ZKOŃCZYŁ  W POŁOWIE LISTOPADA. I TU JEST TA WASZA NADPRODUKCJA !!!!!!

Wmawiaj se dalej, zobaczymy za 10 lat

W chłodniach jest jesscze masa jabłek nic nie zabraknie, połowa tych jabłek pójdzie na przemysł wczesniej czy pozniej

80% kupili po ok 28gr a reszte powiedzmy po 55gr

Przyklad dla 100ton

(80000 x 0.28 + 20000 x 0.55)/100000=0.334 zl/kg

Stać ich zeby tak cene wywindowac bo srednia zakupu i tak bedzie niska

A tak wgl ty jestes producentem przemyslu czy deseru? Bo widze ze chyba przemyslu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Ernest
39 minut temu, Gość nok napisał:

Na razie świąteczna promocja -5gr ?

Traktują nas jak niewolników. 

I bardzo dobrze chłopy to głupi naród, czekają na niewiadomo ile . Sam wysypałem ze zwykłej chłodni ze 100 ton po 52 gr ładnego jabłka Prince gala Must i nie żałuję.

Przynajmniej nie czekałem na kasę 180 dni nie wyszedł jakiś mungoł z grupy i się na demną nie wymondrzał.

Patrzę na ogłoszenia a tu trzymają po stodołach pakowniach nie schłodzony towar i pisze taki że w dobrej kondycji. 

Po nowym roku wysypie po 40 .

I jeszcze się sąsiadowi pochwali jaki to interes zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...