Skocz do zawartości

sadzenie 2021


Prorok

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo jest za mało i trzeba dosadzac bo inni wejdą na nasze miejsce a pożar najlepiej gasić benzyną.

Ile sądzicie tej wiosny?jakie gatunki i odmiany???

Zacznę od siebie;)

Mam pół ha wolnego terenu i juz nie miałem zamiaru tego obsadzać ale zmotywowali mnie sąsiedzi,którzy sądzą cały czas.

Będzie konferencja na pigwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefan
1 hour ago, Guest Jan said:

Jak wiadomo dobrego towaru nigdy za wiele. Dosadzamy 2ha Prince na m9 t337. 

King roata 0.80 ha na m9 rn29.

I 1 ha gali schnicoreda na m26. 

 

Nigdy za wiele? Heh

A niech was wszystkich mróz strzeli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W takim klimacie w jakim my mieszkamy lata kompletnie bez mrozu zdarzą się raz na 5, a może 10. Ludzie sądzą, bo jest z tego kasa. Oczywiście co niektórzy ciągle dokładają i się nie opłaca, ale jak widać są tacy co się opłaca.

Ja zawsze powtarzałem, nieważne czy zarabiasz w tym biznesie dziś, jutro czy za rok, ważne jak wychodzisz w skali 5 lat.

Ps. Sadzi faktycznie dużo ludzi, gdzie się nie ruszyć widać kogoś na polu z drzewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem zbudowany tym co widziałem.

Naprawdę mamy rozmach oraz ambicje ...być producentem najtańszych jabłek na świecie.

Wszystkie mijane nowe sady są sadzone 2,7-3 na 0,5-07...

Do Sadzenia 3x1 już nie wolno się przyznać bo to staroświeckie.

Naprawdę jest za mało i trzeba zwiększać wydajność z ha i produkcję bo inni wejdą na nasze miejsce.

Golden będzie ugotowany za 3 lata gala za 5.

Zmierzamy w kierunku czarnej d*py na własne życzenie przez własną chytrość

Darz bór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
2 godziny temu, Prorok napisał:

Jestem zbudowany tym co widziałem.

Naprawdę mamy rozmach oraz ambicje ...być producentem najtańszych jabłek na świecie.

Wszystkie mijane nowe sady są sadzone 2,7-3 na 0,5-07...

Do Sadzenia 3x1 już nie wolno się przyznać bo to staroświeckie.

Naprawdę jest za mało i trzeba zwiększać wydajność z ha i produkcję bo inni wejdą na nasze miejsce.

Golden będzie ugotowany za 3 lata gala za 5.

Zmierzamy w kierunku czarnej d*py na własne życzenie przez własną chytrość

Darz bór

Proszę powiedz ile  waszej okolicy wyleciało kwater po zimie? U nas Biała Rawska 2-3 letnie kwatery Red deliciousow i gali Royal lecą widać to z dnia na dzien, jonagoldy popękane..

Rzeczywiście są odważni którzy sądzą 5k drzewek na ha i to nie byle jakich , a w chłodniach towar który podadzą za 1zl lub niżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Proszę powiedz ile  waszej okolicy wyleciało kwater po zimie? U nas Biała Rawska 2-3 letnie kwatery Red deliciousow i gali Royal lecą widać to z dnia na dzien, jonagoldy popękane..

Rzeczywiście są odważni którzy sądzą 5k drzewek na ha i to nie byle jakich , a w chłodniach towar który podadzą za 1zl lub niżej...

Nic nie leci u mnie w okolicy.

Tylko 5???

Wy pod białą sadzicie po 7 tys włoskiego towaru i gonicie od posadzenia bo w trzecim roku musi się zwrócić drzewko i dorosnąć do górnego drutu.

Więc nie dziwcie się,że nie drewnieje przed zimą i marznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
Godzinę temu, Prorok napisał:

Nic nie leci u mnie w okolicy.

Tylko 5???

Wy pod białą sadzicie po 7 tys włoskiego towaru i gonicie od posadzenia bo w trzecim roku musi się zwrócić drzewko i dorosnąć do górnego drutu.

Więc nie dziwcie się,że nie drewnieje przed zimą i marznie

Ja mam wsadzony maksymalnie 4500 na ha.  Ale znam chłopaka który wsadził 4 lata temu  2.75 x 0.40 goldena . Teraz jak z nim rozmawiałem to mówi że to głupota. Z tych drzewk trzeba było obsadzić 2 ha zamiast jednego i plony 2x. Drzewka od Irka z Włoch. 4,50euro kosztowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Piotr napisał:

Ja mam wsadzony maksymalnie 4500 na ha.  Ale znam chłopaka który wsadził 4 lata temu  2.75 x 0.40 goldena . Teraz jak z nim rozmawiałem to mówi że to głupota. Z tych drzewk trzeba było obsadzić 2 ha zamiast jednego i plony 2x. Drzewka od Irka z Włoch. 4,50euro kosztowały.

E tam...głupota

Jest za mało i trzeba dosadzac bo inni wejdą na nasze miejsce.

Zwlaszcza  trzeba sadzić idareda i glostera bo czas płaci a nie odmiana.wszystko zrywać z drzewa i gazować bo zabraknie w czerwcu.

6 mln jest tylko kwestią braku mrozu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Small farmer
W dniu 8.04.2021 o 10:43, Prorok napisał:

Jak wiadomo jest za mało i trzeba dosadzac bo inni wejdą na nasze miejsce a pożar najlepiej gasić benzyną.

Ile sądzicie tej wiosny?jakie gatunki i odmiany???

Zacznę od siebie;)

Mam pół ha wolnego terenu i juz nie miałem zamiaru tego obsadzać ale zmotywowali mnie sąsiedzi,którzy sądzą cały czas.

Będzie konferencja na pigwie

Zanim ostatnie zdanie przeczytałem myślałem że piszesz o sadzeniu kartofli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
3 godziny temu, Prorok napisał:

E tam...głupota

Jest za mało i trzeba dosadzac bo inni wejdą na nasze miejsce.

Zwlaszcza  trzeba sadzić idareda i glostera bo czas płaci a nie odmiana.wszystko zrywać z drzewa i gazować bo zabraknie w czerwcu.

6 mln jest tylko kwestią braku mrozu.

 

Ehh 6 mln jabłek w perspektywie a nie ma z czego robić dalekiego exportu. Przerosty, lizaki, pozostałości, paluchy, brak ogonków, jędrność etc... 

Indie chcą jednolite partie towaru cały rok ale nasz towar nadaje się na Białoruś i Rumuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gość Piotr napisał:

Ehh 6 mln jabłek w perspektywie a nie ma z czego robić dalekiego exportu. Przerosty, lizaki, pozostałości, paluchy, brak ogonków, jędrność etc... 

Indie chcą jednolite partie towaru cały rok ale nasz towar nadaje się na Białoruś i Rumuna.

Tacy to fachowcy ale mniemanie mają o sobie jak o najlepszych producentach na świecie.

A tymczasem jesteśmy szambiarzami produkującymi najtańsze jablka .

Każdy chce jabłka z Polski bo są najtańsze i nikt nawet za baltone nie zapłaci dobrych pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brok
11 godzin temu, Prorok napisał:

Kartofle byly na topie w poprzednim sezonie

Kartofle w poprzednim sezonie, to była brydża.

A aktualnie, niż te jabłka to zasiać pszenicę (mniej niż 800 w żniwa nie będzie), rzepak(aktualnie kontrakt prawie 2500), kukurydzy (też dobre pieniądze). I myślę, że ten trend nie jest jednoroczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Brok napisał:

Kartofle w poprzednim sezonie, to była brydża.

A aktualnie, niż te jabłka to zasiać pszenicę (mniej niż 800 w żniwa nie będzie), rzepak(aktualnie kontrakt prawie 2500), kukurydzy (też dobre pieniądze). I myślę, że ten trend nie jest jednoroczny.

 

Była bryndza bo były na topie i wszyscy zasadzili.

No i PiSS dołoży 10 zł do ha do paliwa rolniczego:)))

Nic tylko inwestować w rozwoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Sadownik napisał:

Dziś na fb wszyscy się chwalili ile pąka maja. Myślałam, że młodzi są mądrzejsi, ale dalej głupi jak starzy.

Przecież ten pak jest zmarznięty .

Wszystko zmarzlo nic nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...