Skocz do zawartości
Advertisement

Truskawki bez Chemii


Gość Adam88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam88

a czy obecnie uprawiane truskawki są wysokiej jakości? Odnoszę się do tego, czy można je uprawiać świadomie bez pestycydów? Zalezy mi na ich najzdrowszej odmianie tak by nadawały się do jedzenia przez dziecko

Edytowane przez IGRiT
Usunięto link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pogromca mitow
3 godziny temu, Gość Adam88 napisał:

a czy obecnie uprawiane truskawki są wysokiej jakości? Odnoszę się do tego, czy można je uprawiać świadomie bez pestycydów? Zalezy mi na ich najzdrowszej odmianie tak by nadawały się do jedzenia przez dziecko

W skali swojego ogrodka jak najbardziej, a w skali pola niestety nie da rady osiagnac pozytywnego bilansu finansowego bez ŚOR no i powstrzymac presji chorob i chwastow. 

Ja uprawiam truskawki w polu, pryskane sa z zgodnie z metodyka Piorin, karencje zachowane i daje je swojemu dziecku, no bo zastanow sie czy jestes w stanie ochronic dziecko przed chemia ktora jest w 99% produktow ktore kupujemy i spozywamy...

Z tymi nie pryskanymi truskawkami to jakis mit panuje mam wrazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wróżbita Maciej
11 godzin temu, Gość Pogromca mitow napisał:

W skali swojego ogrodka jak najbardziej, a w skali pola niestety nie da rady osiagnac pozytywnego bilansu finansowego bez ŚOR no i powstrzymac presji chorob i chwastow. 

Ja uprawiam truskawki w polu, pryskane sa z zgodnie z metodyka Piorin, karencje zachowane i daje je swojemu dziecku, no bo zastanow sie czy jestes w stanie ochronic dziecko przed chemia ktora jest w 99% produktow ktore kupujemy i spozywamy...

Z tymi nie pryskanymi truskawkami to jakis mit panuje mam wrazenie

Trochę się z kolegą nie zgodzę. Współpracowałem z plantatorami prowadzącymi gosp. ekologiczne. Stosowane tam były wyłącznie preparaty dopuszczone w produkcji eko oraz efektywne mikroorganizmy. Przez wiele lat nie było problemu z pozostałościami SOR. A towar trafiał do najbardziej wymagających producentów żywności dla dzieci na całym świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wróżbita Maciej

Pojęcie chemii jest bardzo szerokie....Wszystko co nas otacza jest chemią. Mi chodziło o to , że można wyprodukować b. dobrej jakości towar bez stosowania SOR. Nie chcę się wdawać w polemikę . Do Adam88 - tak można uprawiać bez pestycydów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...