Skocz do zawartości

Plon ziemniaka 2021


Gość Ashh

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Gość Ashh napisał:

Panowie powiedzcie jakie realne plony macie w tym roku z gruntu? Pozdrawiam

Lord między 35, a 40, ranomi między 40 a 45, arizone przewiduje na 70 albo lepiej, nie podlewane, 3 razy na zaraze kropione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas okolice krk we większości gdzie równe pole tam woda w rzędach i wszystko zgnije jeśli już nie zgnilo, gdzie się nie popatrz to ludzie podnoszą rodlice w polu jak jest jakiś dołek bo nie ma sensu tego wykopywać, a ile ludzi już potalerzowalo niektore plantacje. Ale jak jest pole ładne, to kto się postarał to ma plon ogromny, każdy z okolicy to powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
8 godzin temu, Gość ziemniak napisał:

Potwierdzam to co Koza pisze. Okolice poznania 15 max 20 ton handlowego w kalibrażu 4-5. Na podlewanych plantacjach nie wiele lepiej. Susza zrobiła swoje.

Małopolska okolice Charsznica 30-60t ale z nadmiaru wody dużo ziemniaków nagnitych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

To bylo do przewidzenia zimna wiosna pozniej susza ziemniak bardzo slabo zawiazal pozniej przyszly ulewy ziemia klapla i to wcale noe roslo a na koniec wygnily z nadmiaru wolgoci .dzis swietokrzyskie 60 litra dobije co w ziemi plony sa ok 15 z ha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z woj śląskiego u mnie ziemniaki były na 5 klasie ziemi piasek bo akurat u mnie są słabe ziemie plon by nie bajerować jest lepszy niż w tamtym roku i na dodatek zero nagryzionych. rok temu odchodziło mi 3-4 ton z h przeżartych przez pędraki i myszy a mimo ze było pryskane na robaka to nic nie dało. a w tym roku zero odpadu ziemniak czysty idealny. średnio mi wyszło 40ton z h. przy czym zero podlewania raz pryskane na zarazę i i stonkę. Tylko ziemniaki jak sprawdzałem w czasie żniw w lipcu to takie jak kurze jajka ale przez sierpień mi bardzo podrosły czego się nie spodziewałem a liczyłem ze będzie kiepsko ale jest naprawdę super żeby jeszcze ceną się utrzymała lub poszła w góre to będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Lubelskie Radzyń podlaski.plony 25-35 z ha ale słyszałem że i 10 się trafia.podlewane 10 ton z ha więcej.trafiaja się nadgnite.ogolnie ziemniaka 60 procent tamto rocznego.skrobiowe bida 15-20 ton z ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość perkins napisał:

Ja jestem z woj śląskiego u mnie ziemniaki były na 5 klasie ziemi piasek bo akurat u mnie są słabe ziemie plon by nie bajerować jest lepszy niż w tamtym roku i na dodatek zero nagryzionych. rok temu odchodziło mi 3-4 ton z h przeżartych przez pędraki i myszy a mimo ze było pryskane na robaka to nic nie dało. a w tym roku zero odpadu ziemniak czysty idealny. średnio mi wyszło 40ton z h. przy czym zero podlewania raz pryskane na zarazę i i stonkę. Tylko ziemniaki jak sprawdzałem w czasie żniw w lipcu to takie jak kurze jajka ale przez sierpień mi bardzo podrosły czego się nie spodziewałem a liczyłem ze będzie kiepsko ale jest naprawdę super żeby jeszcze ceną się utrzymała lub poszła w góre to będzie ok

Raz pryskane na zaraze i na takiej klasie ziemi to 40 ton nigdy nie uwierzę. 6 zabiegów od zarazy nawadnianie po 3-4 razy zależy od pola i kopiemy 25-30 Max. Bajki bajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...