Skocz do zawartości

Nawozy sezon 2021-2022


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Rolnicy, Chłopi, szanujcie się sami jak już nikt was nie szanuje i waszej pracy! Każdy umie liczyć koszty i dlaczego my sprzedajemy po niżej kosztów produkcji żeby ograniczyć straty! Proponuję akcję nie kupujmy nawozów na nadchodzący sezon. Gaz drożeje to nawóz drożeje. Przestańcie kupować to stanieje. Sami nakręcacie tą spiralę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Jak napisałem tutaj żeby szanować swoją pracę i nie oddawać towaru za bezcen to jeden mi odpisał, że jak mi się nie opłaca to mam zwijać interes. Szkoda nerwów na polemikę z niektórymi. Niestety większość ludzi jest głupia, ale może jak zbankrutują to rozum wróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna nie sieję zadnych nawozów w sadzie i drzewa dają radę, jabłka rosną niezłe.

Kosiarka przerobiona na boczny wyrzut i każde koszenie trawy, to sporo czynnika, który się rozłoży i da składniki.

Co jakiś czas ewentualnie podłoże popierczarkowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szczepanitoo said:

Jak napisałem tutaj żeby szanować swoją pracę i nie oddawać towaru za bezcen to jeden mi odpisał, że jak mi się nie opłaca to mam zwijać interes. Szkoda nerwów na polemikę z niektórymi. Niestety większość ludzi jest głupia, ale może jak zbankrutują to rozum wróci...

to bardzo dobrze ci napisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki nie zbankrutuja CI którzy psuja cenę bo musza oddac bedzie źle:? kto ogarniał wcześniej i nie przeinwestował to ma kapitał by sie utrzymać i wtedy odkuć. bo średnia 20 letnia na pewno nie była zła, inflacja jest duża, to  fakt ale wiekszego kapitalu w skarpecie sie nie trzymalo. Jak ktoś w zaparte brał prowy i sadził wiecej bo myslał ze to pewny biznes (NIE MA PEWNEGO BIZNESU) no to po prostu zwinie interes i nikt nie bedzie płakał. mniejsza podaż wyższa cena. Teraz wyjdą błedne kalkulacje.... moze ten ciagnik za 200k wcale nie byl potrzebny :) albo hektar sadu za 100 k.+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 19:55, Gość HenrykS. napisał:

poki nie zbankrutuja CI którzy psuja cenę bo musza oddac bedzie źle:? kto ogarniał wcześniej i nie przeinwestował to ma kapitał by sie utrzymać i wtedy odkuć. bo średnia 20 letnia na pewno nie była zła, inflacja jest duża, to  fakt ale wiekszego kapitalu w skarpecie sie nie trzymalo. Jak ktoś w zaparte brał prowy i sadził wiecej bo myslał ze to pewny biznes (NIE MA PEWNEGO BIZNESU) no to po prostu zwinie interes i nikt nie bedzie płakał. mniejsza podaż wyższa cena. Teraz wyjdą błedne kalkulacje.... moze ten ciagnik za 200k wcale nie byl potrzebny :) albo hektar sadu za 100 k.+ 

tam gdzie mają dobrą klasę ziemni 1,2,3 i nawet 4 to nie odczują podwyżki nawozów bo jak sypnął  komuś rzepak 3,5 tony po 3000tys to jest 10500zł . dwa lata temu w 2019 rzepak był po 1600zł- i nawóz po 800zł więc i tak się będzie do przodu. podrożało ziarno to i nawóz musiał podrożeć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość gsopodar

Słyszeli i ja też od dzisiaj podnoszę cenę pszenicy  na 2500 . Niech każdy z nas sie z tym afiszuje  , wystawia kuriozalne ogłoszenia z taką  ceną. Tak być nie może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość gosc gosc gosc

czyli po swietach wychodzimy z nowymi cenami warzyw zboz itd. w innych branzach jak produkcja drozeje to i produkt. skoro nawozy tak ostro do gory to my tez swoj towar do gory. poprosze za cebule 2zl /kg luz pszenice minimum 2500zl itd. tych kosztow i cen nawozow rolnicy juz nieudzwigna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość zły
W dniu 23.12.2021 o 16:01, Gość gsopodar napisał:

Słyszeli i ja też od dzisiaj podnoszę cenę pszenicy  na 2500 . Niech każdy z nas sie z tym afiszuje  , wystawia kuriozalne ogłoszenia z taką  ceną. Tak być nie może. 

 

W dniu 23.12.2021 o 17:11, Gość gosc gosc gosc napisał:

czyli po swietach wychodzimy z nowymi cenami warzyw zboz itd. w innych branzach jak produkcja drozeje to i produkt. skoro nawozy tak ostro do gory to my tez swoj towar do gory. poprosze za cebule 2zl /kg luz pszenice minimum 2500zl itd. tych kosztow i cen nawozow rolnicy juz nieudzwigna.

Zgadzam się i sam wystawiam takie ogłoszenie, niech to będzie  nawet forma protestu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Lhr napisał:

Mocznik puławski 5500zl brutto 

I z tego co mówią na składach to trzeba brać w tych cenach bo będzie drożej.

A niech kosztuje i 10 tyś.ciekawi mnie tylko jaka zanotuja sprzedaż w 2022.Nie sądzę żeby ceny płodów rolnych poszły do gory o 300 procent.wyczuwam dużo bankructwa już od przyszłego roku i jeszcze mniejsza chce zostawania młodych na gospodarstwie .chyba że o to chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2021 o 17:11, Gość gosc gosc gosc napisał:

czyli po swietach wychodzimy z nowymi cenami warzyw zboz itd. w innych branzach jak produkcja drozeje to i produkt. skoro nawozy tak ostro do gory to my tez swoj towar do gory. poprosze za cebule 2zl /kg luz pszenice minimum 2500zl itd. tych kosztow i cen nawozow rolnicy juz nieudzwigna.

Tak Panowie dajemy swoje ceny warzyw zbóż. Tylko jak teraz zmobilizować na igrit i giełdach ludzi żeby ceny podnosili za swój towar. Dziś rano miałem tel od kupca odnośnie pszenicy bo wstawiłem po 2300 netto i dzwoni się pyta z kad taka cenę wziolem. Bo na Matifie takiej ceny nie ma. Haha śmialem się z tego bo próbował mi tu kity cisnac. Oni wszyscy twierdzą że dopiero ceny pojda w górę że zbiorow w 2023 roku bo większość ludzi upadnie i nie bedzie pół obsiewac. A że teraz mniej nawozu posiejemy to nie będzie to miało znaczenia haha. Poprostu jeszcze się handlarzyki przez tyle lat nie nachapali na naszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Michał
W dniu 27.12.2021 o 23:59, Gość Piotr napisał:

Witam A co myślicie o alternatywie mocznika czyli mocznik uff z tego co czytam to niby lepszy interes niz nawozy sztuczne 

A ile to kosztuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier

Słyszeliście coś, że Anwil znowu skorygował cenniki i saletra wraca w granice 3000? 

Co do mocznika to w Świnoujściu zrzucają właśnie 32,5 tys ton z Omanu. Chociaż znając życie większość pójdzie do Reichu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie zakłady świrują z tymi cenami, bo zachód nimi steruje. A my rolnicy kupujmy nawozy zagraniczne ze wschodu, które są dużo tańsze. Bedą szybko obniżali a my kupujmy dalej ze wschodu. Polskie zakłady azotowe są przeciwko polskiemu rolnikowi, trzymają sztamę z zachodem, żeby wykupić polskie ziemie za grosze od bankrutujących rolników. Prosty manewr ceny sztucznie wywindowali do góry, pomogły im powodzie, zapakowali magazyny po sam dach podnieśli ceny nawozów, Rolnicy poniosą koszty produkcji ponad 100% a za rok zboża stanieją bo zaleją nas towarem zmagazynowanym. I co dalej?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Cukier napisał:

Słyszeliście coś, że Anwil znowu skorygował cenniki i saletra wraca w granice 3000? 

Co do mocznika to w Świnoujściu zrzucają właśnie 32,5 tys ton z Omanu. Chociaż znając życie większość pójdzie do Reichu. 

pisali ale to tylko 25% dostaw ze stycznia rezta po 4000 czyli srednia wyjdzie 3800. Gaz niby tez potaniał ale to tylko dlatego ze duzo firm nie pracuje w okresie od swiat do nowego roku i nie ma takiego zapotrzebowania. Po nowym roku gaz znów zdrozeje prąd to juz wiadomo 25% w góre to bedzie ale ponad 4000 a za rok to wcale moze nie być!! Putin sie msci.Ja kupie z 2 palety saletry na przyszły rok w razie wojny jak to mówią to sie pokrosi chociaż. i smieszy mnie jak ktos pisze ze ani granulki nie posieje to chyba dołozy do interesu ukosi 2t pszenicy. chociaż to 80kg N trzeba dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...