Skocz do zawartości

Grupy. Czy to działanie jest legalne ?


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zbulwersowany sytuacją która spotyka moich rodziców. Prowadzą gospodarstwo sadownicze w powiecie żyrardowskim w miejscowości osuchów. Handlują jabłkami z miejscowa „grupa Producentow”. Ale w tym roku nie ma handlu jablko mozna oddać bez ceny, wagi obarczone za to jest opłatami za miejsce w chłodni opakowanie transport. Wszystko było by ok gdyby te opłaty były fakturowane a one są na „gębę” nawet skrzynie z towarem nie są ważone ( a potem wychodzi w plastikowej skrzyni 230 kg ) ?! i człowiek wie tylko ze wstawił ileś tam skrzyń to wszystko. Trochę się obawiam ze rodzice zostaną oszukani, w końcu w branży jest nie najlepiej wiele upadłości itp. Wspomnę ze ta firma również na moje wieloletnie oko ledwo „zipie” rotacja pracowników, sprzedaz ruchomości, i baza klientów ( kiedyś był wielki ruch przyjeżdżali ludzie z całej okolicy) spółki zoo się zmieniają powstają nowe z biurami w Warszawie. To wszystko zaczyna dziwnie wyglądać. Dodam ze któregoś roku rodzice za Jablka wstawione dostali fakturę na kapustę pekińska chociaż nigdy jej nie uprawiali ale tak bylo na rękę „szefostwu”. Poradzicie mi gdzie zgłosić takie praktyki u was tez tak robią ? Myślałem o urzędzie skarbowym i kowrze czy to odpowiednie instytucje? Proszę o merytoryczne wpisy pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Sandomierz

Tak działają też inne grupy, które mają większe zdolności przechowalnicze niż produkcja udziałowców. Wynajmujesz u nich przestrzeń przechowalniczą, a oni mogą dodatkowo sprzedać Twoje jabłko. Cała operacja bez dodatkowej formalności przy teoretycznie obopólnej korzyści. Formalizowanie tego układu prawdopodobnie uniemożliwiają reguły dotacji, które poszły na budowę tych grup.

Jedyna bezpieczna metoda to zerwać w swoje skrzynie i chować we własnej chłodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Sandomierz napisał:

Tak działają też inne grupy, które mają większe zdolności przechowalnicze niż produkcja udziałowców. Wynajmujesz u nich przestrzeń przechowalniczą, a oni mogą dodatkowo sprzedać Twoje jabłko. Cała operacja bez dodatkowej formalności przy teoretycznie obopólnej korzyści. Formalizowanie tego układu prawdopodobnie uniemożliwiają reguły dotacji, które poszły na budowę tych grup.

Jedyna bezpieczna metoda to zerwać w swoje skrzynie i chować we własnej chłodni.

dużo lepiej wynająć komorę od innego sadownika niż wstawiać do jakiekolwiek grupy na przechowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sezonie 20/21 ludziom za jabłka przechowywane w grupach wychodziło po 5-10gr/kg.w obecnym sezonie wiele osób sypie na przemysł po 30gr bo oddawać na sortowanie po50-60 gr to wyjdzie to samo a jeszcze więcej zachodu że zbiorem i kasa za rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Prorok napisał:

Niemożliwe...nima japka

Wszystko zmarzlo...

 

co wniosłeś pajacyku do tematu swoim wpisem?

Ludzie prowadzą ciekawą dyskusję o problemach a ten jak zwykle miesza bez celu.

 

 

p.s. kiedys za przechowanie jabłek w chłodni mój znajomy brał 30 gr, ciekawe ile teraz wołają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prorok napisał:

Wniosłem prawdę powtarzana przez was od wiosny...poczytaj stare wpisy

ale tu nikogo to nie interesuje, wszędzie piszesz ciągle ''ni ma japka"  z ciekawego tematu robisz gównoburze, daj spokój chociaż tu, albo pisz w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość xvvv napisał:

ale tu nikogo to nie interesuje, wszędzie piszesz ciągle ''ni ma japka"  z ciekawego tematu robisz gównoburze, daj spokój chociaż tu, albo pisz w temacie

Przestanę gdy,któryś z gęgaczy napisze tak...

Miałeś rację będzie 4 mln :)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy w ciągu ostatnich 10 lat zbankrutowały trzy grupy, z bardzo nowoczesnymi sortowniami i bazą przechowalniczą...Obecnie zostały takie co dają grosze, nie interesuje ich , że koszty produkcji u rolnika to średnio +30% z roku 2020...Sam koszt zerwania obecnie, ładnych jabłek bez obicia to około 15-20gr/kg zależy od kwatery

A gdzie ?? KOSZTY NAWOZY, OPRYSKI, ODŻYWKI, REGULATORY WZROSTU, PRYSKANIE, KOSZENIE SADU, CIECIE !!!, ZWIEZIENIE TOWARU Z SADU 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Tomek

Z tego co się orientuje to w innych grupach już w poprzednich latach płaciło się za usługi które wymieniasz nie tylko w tym roku a cena za jabłko była wiadoma w momencie kiedy zdecydowałem się ze już nie czekam tylko sprzedaje sam korzystam z takiej formy w firmie w mojej okolicy a chcąc uniknąć dodatkowych kosztów możesz sprzedac towar nie wstawiać na przechowywanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz zgłaszać? Co jest nielegalne?to ze wypożyczyli Ci skrzynie i udostępnia miejsce w chłodni żebyś miał co zrobić ze swoim jabłkiem bo inaczej musisz wysypać na przemysł bo nie masz swojego zaplecza?jak nie chcesz do tej firmy wstaw do innej i zobacz jak wyglądają koszta w innych grupach/firmach a co do faktury to wg mnie normalne ze teraz nie dostaniesz bo towar dopiero będzie wstawiony do chłodni i nikt nie potrafi określić kiedy będziesz chciał go sprzedac i jakie będą koszta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Poetikosadowniko
19 godzin temu, Prorok napisał:

Przestanę gdy,któryś z gęgaczy napisze tak...

Miałeś rację będzie 4 mln :)))

 

Miałeś rację   będzie 4000000 ton...o Panie, a teraz..... sio! A kysz! Znikaj! Przestań!

Zobaczymy czy honorowy?

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Prorok napisał:

W naszym pięknym chorym kraju nie da się uczciwie prowadzić biznesu.

Dlatego każdy orze jak może.

Grupy też.

Takie są fakty.

wiadomo że każdy orze jak może, ale jak nazwać takie oszukiwanie innych ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość xvvv napisał:

wiadomo że każdy orze jak może, ale jak nazwać takie oszukiwanie innych ludzi?

Ale co nazywasz oszukiwaniem ludzi?to ze wypożyczy skrzynie i przechowa towar bo sadownik nie ma warunków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2021 o 15:22, Gość Sadownik napisał:

Ale co nazywasz oszukiwaniem ludzi?to ze wypożyczy skrzynie i przechowa towar bo sadownik nie ma warunków?

To ze gdzie od tego jest faktura za usługę ? I tak robią co chcą liczą po ile chcą ty nie widzisz naprawdę co jest nie tak ? To  Złodziejstwo dotyka nas wszystkich bo pozwalacie. Mi jak prezes przesortowal Jablka w zeszłym roku i wiedziałem ze to sciema bo sam rwalem towar z rodzina. To się postawiłem. I powiedziałem ze jak mnie wk… to zgłoszę go gdzie trzeba ze mi truskawki pisze na fakturze a wcale ich nie mam albo zawyża ceny na fakturach. Wyobraźcie sobie ze nie tylko okazało się ze cudownie pomylono raport. Nawet w tym roku nie płace za plastik bo ja postawiłem sprawę konkretnie. Ze jak zeruje na mnie to ja tez coś muszę mieć a nie w jedna stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Robił napisał:

To ze gdzie od tego jest faktura za usługę ? I tak robią co chcą liczą po ile chcą ty nie widzisz naprawdę co jest nie tak ? To  Złodziejstwo dotyka nas wszystkich bo pozwalacie. Mi jak prezes przesortowal Jablka w zeszłym roku i wiedziałem ze to sciema bo sam rwalem towar z rodzina. To się postawiłem. I powiedziałem ze jak mnie wk… to zgłoszę go gdzie trzeba ze mi truskawki pisze na fakturze a wcale ich nie mam albo zawyża ceny na fakturach. Wyobraźcie sobie ze nie tylko okazało się ze cudownie pomylono raport. Nawet w tym roku nie płace za plastik bo ja postawiłem sprawę konkretnie. Ze jak zeruje na mnie to ja tez coś muszę mieć a nie w jedna stronę.

Tia...w necie sami kozacy...

Nie zbierali w 18

Nie głosowali na PiSS

Same sukcesy....a w realnym świecie inaczej to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...