Skocz do zawartości

Jaki kombajn do zbioru ziemniaków na rozstawie rzędów 90 cm?


Select WLKP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie prosiłbym o opinie na temat kombajnów do zbioru ziemniaków na rozstawie rzędów 90cm? Szukając w internecie znajduję wiele maszyn , które przystosowane są na rozstaw 75cm . Czy da radę takim kombajnem kopać rzędy 90cm? Kiedyś widziałem kombajn 2-rzędowy Grimme 150-60 kopiący na rzędach 90 cm, a jego właściciel twierdził, że trzeba tylko zmienić rozstaw kół kopiujących i lemieszy, a szerokość głównej taśmy jest taka sama jak w modelu  180-60 fabrycznie przystosowanym na rzędy 90. Jak to się ma w kombajnach jednorzędowych?

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to max 100 tys. zł

Da radę za te pieniądze kupić coś w miarę porządnego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grimme 150-60 ma węższy kanał niż 170-60. Możesz kupić grimme 75-55 z kanałem 85 cm lub standardowego 85-55 wtedy wykopiesz 90. Są tez grimme se 140 z szerokim kanałem wtedy rajke 90 wykopiesz. Ale to nie ceny za 100. Zależy jeszcze jaki ziemniak ma być kopany jakie plon i czy liczą się obicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Grimme napisał:

Grimme 150-60 ma węższy kanał niż 170-60. Możesz kupić grimme 75-55 z kanałem 85 cm lub standardowego 85-55 wtedy wykopiesz 90. Są tez grimme se 140 z szerokim kanałem wtedy rajke 90 wykopiesz. Ale to nie ceny za 100. Zależy jeszcze jaki ziemniak ma być kopany jakie plon i czy liczą się obicia

Kombajn do ziemniaka typowo jadalnego odmiany typu Soraya, gala . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 90 kopię dwurzędowym SF1700gbs.

Robię też ziemniaka na zagonie 175cm w którym są posadzone 3 rzędy ziemniaków.Jak jest suchy rok jest ok.Gorzej w roku deszczowym.Ale wg.mnie w suchym jest o wiele lepszy zagon bo trzyma lepiej wilgoć niż w tradycyjnej redlinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 20:40, Gość luk napisał:

Ja 90 kopię dwurzędowym SF1700gbs.

Robię też ziemniaka na zagonie 175cm w którym są posadzone 3 rzędy ziemniaków.Jak jest suchy rok jest ok.Gorzej w roku deszczowym.Ale wg.mnie w suchym jest o wiele lepszy zagon bo trzyma lepiej wilgoć niż w tradycyjnej redlinie.

A jaką szeroką ma główną taśmę? Właśnie widziałem gdzieś na YT tą technologię zagonową. Ciekawa sprawa, napewno dużo więcej ziemi maszyna musi przewalić w porównaniu do ,,zwykłych rzędów". A jeszcze jedno pytanie czy masz szczotki w tym kombajnie, jeśli tak to jak oceniasz ich pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 20:40, Gość luk napisał:

Ja 90 kopię dwurzędowym SF1700gbs.

Robię też ziemniaka na zagonie 175cm w którym są posadzone 3 rzędy ziemniaków.Jak jest suchy rok jest ok.Gorzej w roku deszczowym.Ale wg.mnie w suchym jest o wiele lepszy zagon bo trzyma lepiej wilgoć niż w tradycyjnej redlinie.

A jak wygląda technologia sadzenia w zagonie? Sadzisz płytko zwykłą sadzarką i obsypujesz robiąc zagon 175 cm czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość rolnik napisał:

niewiem czy szerokość kanału masz az takie wielkie znaczenie. Anna z 644 ma 77 cm szerokości. Ropa keiler 80 cm. anną nie wykopiesz ropa pięknie idzie.

No jeśli taśma będzie węższa (rzędy 90cm) to kroje talerzowe nie będą ciąć rzędu, a tym samym ziemniaków położonych bardziej na skrajach rzędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...