Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niemiec

Tycu wydzwania od rana, 0.80 zł w luzie płacą netto, cos się przejaśniło, Kalisz wczoraj 15zł worek bez problemu przeżuty na Szczecin ładowały tam podobno 20zł juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łodziak

Ta 15 zł ale za 2 worki w Kaliszu... masz taki rozum jak matka.... byłem widzialem jak ściągali na paletę. Cenili 12 próbowli sprzedać po 10 a oddawali za 8 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Taaa napisał:

Tylko szkoda że psujesz też cene innym! Szkoda że twój iloraz inteligencji nie pozwala ci tego zrozumieć

Jak mogę psuć cenę jak nie robię ziemniaka.  Inteligentnie zejdź z rynku skoro nie umiesz konkurować z innymi,albo rób co innego. Wielu się chwali plonami na poziomie 40-50 ton z ha wiec można zrozumieć ze ta cena którą dostają im się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość WLKP
21 godzin temu, Gość Jarek ARiMR napisał:

 21 864 ha ziemniakow jest mniej niż w roku ubiegłym. Dane agencyjne, więc sorry ale nikt niech nie mówi że jest areal taki sam jak w roku ubiegłym. A dla niedowiarkow mogę przedstawić dowody nie do podważenia. A warunki nie są ciekawe, część Europy walczy z susza u nas też nie jest ciekawie. Sieradz zastanów się za ile sprzedajesz towar bo tak naprawdę urodzaj się nie szykuje, jest mało zawiazanych bulw.

Pisałem że nasadzeń jest tak samo jak w 2020 i  10 % mniej niż w 2021. Masz racje te 10 % mniej to jest te 21,8 tys ha. W tym roku całości jest 181,7 tys ha. Jeżeli tylko plon będzie tylko 15 -20% większy niż w poprzednim roku a wszystko na to wskazuje to masz odpowiedź - na rynek i tak wejdzie więcej towaru niż w poprzednim sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
1 godzinę temu, Gość Łodziak napisał:

Ta 15 zł ale za 2 worki w Kaliszu... masz taki rozum jak matka.... byłem widzialem jak ściągali na paletę. Cenili 12 próbowli sprzedać po 10 a oddawali za 8 zl

Masz narybek z kiełbi w główce, każdy to widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gosp.rolne napisał:

Jak mogę psuć cenę jak nie robię ziemniaka.  Inteligentnie zejdź z rynku skoro nie umiesz konkurować z innymi,albo rób co innego. Wielu się chwali plonami na poziomie 40-50 ton z ha wiec można zrozumieć ze ta cena którą dostają im się opłaca.

To tylko można w jeden sposób skomentować -hahaha???? Skąd ty się chłopie wziełes ? Z jaskini wylazles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość WLKP napisał:

Pisałem że nasadzeń jest tak samo jak w 2020 i  10 % mniej niż w 2021. Masz racje te 10 % mniej to jest te 21,8 tys ha. W tym roku całości jest 181,7 tys ha. Jeżeli tylko plon będzie tylko 15 -20% większy niż w poprzednim roku a wszystko na to wskazuje to masz odpowiedź - na rynek i tak wejdzie więcej towaru niż w poprzednim sezonie. 

Masz racje. Susza była i owszem ale większość plantatorów nawadnia swoje plantacje,więc nie powinno być źle z plonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Buszujący w zbożu.
3 minuty temu, gosp.rolne napisał:

Masz racje. Susza była i owszem ale większość plantatorów nawadnia swoje plantacje,więc nie powinno być źle z plonem.

 nawadniają za darmo?  Każdy liczyć potrafi gdby nie import, polski ziemniak byłby w cenie ekogroszku i nawozu, a że Państwo zdradzieckie chce utrzymać niskie ceny ziemniaka dla miastowych to już inna kwestia, ziemniak ma być tanim zapychaczem żołądka firmy nasienne i pakowanie skrupulatnie ten plan realizują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ulka
1 godzinę temu, Okolice Wrocka napisał:

To tylko można w jeden sposób skomentować -hahaha???? Skąd ty się chłopie wziełes ? Z jaskini wylazles ?

Wrocław to sami przesiedleńcy z Ukrainy, wsadzili tyłki w poniemieckie gospodarstwa i poza maszynami z dotacji UE  niczego się nie dorobili, nawet rozumy maja mniejsze bo im dachowki na głowy spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
2 godziny temu, gosp.rolne napisał:

Jak mogę psuć cenę jak nie robię ziemniaka.  Inteligentnie zejdź z rynku skoro nie umiesz konkurować z innymi,albo rób co innego. Wielu się chwali plonami na poziomie 40-50 ton z ha wiec można zrozumieć ze ta cena którą dostają im się opłaca.

To skoro nie robisz to się nie odzywaj bo te forum nie dla Ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek
2 godziny temu, Gość Gość WLKP napisał:

Pisałem że nasadzeń jest tak samo jak w 2020 i  10 % mniej niż w 2021. Masz racje te 10 % mniej to jest te 21,8 tys ha. W tym roku całości jest 181,7 tys ha. Jeżeli tylko plon będzie tylko 15 -20% większy niż w poprzednim roku a wszystko na to wskazuje to masz odpowiedź - na rynek i tak wejdzie więcej towaru niż w poprzednim sezonie. 

Jeszcze nic nie wskazuje że będzie większy. Deszczu jak na lekarstwo. Jeszcze podczas wykopów każdy się rozczaruje.ale zaraz mamy 4 mln ludzi więcej którzy jedzą dużo ziemniaka. No tak ale handlarz nie da rolnikow zarobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gość Buszujący w zbożu. napisał:

 nawadniają za darmo?  Każdy liczyć potrafi gdby nie import, polski ziemniak byłby w cenie ekogroszku i nawozu, a że Państwo zdradzieckie chce utrzymać niskie ceny ziemniaka dla miastowych to już inna kwestia, ziemniak ma być tanim zapychaczem żołądka firmy nasienne i pakowanie skrupulatnie ten plan realizują ?

Za darmo nie nawadniają,policz mi koszt nawodnienia hektara,to ja ci wytłumaczę czemu się opłaca.

Ziemniak nie może być w cenie nawozu bo kto go kupi . Cena w przedziale 0,80 -1 zł to dobra cena a jak ktoś twierdzi ze jest inaczej to niech mi to wyjaśni i innym też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik2
Godzinę temu, gosp.rolne napisał:

Masz racje. Susza była i owszem ale większość plantatorów nawadnia swoje plantacje,więc nie powinno być źle z plonem.

Nawadnianie to nie to co deszcz. Zresztą były upały aż liście poparzylo, odbije się na plonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal
3 godziny temu, Gość Gość WLKP napisał:

Pisałem że nasadzeń jest tak samo jak w 2020 i  10 % mniej niż w 2021. Masz racje te 10 % mniej to jest te 21,8 tys ha. W tym roku całości jest 181,7 tys ha. Jeżeli tylko plon będzie tylko 15 -20% większy niż w poprzednim roku a wszystko na to wskazuje to masz odpowiedź - na rynek i tak wejdzie więcej towaru niż w poprzednim sezonie. 

Kolego uprawiasz ziemniaki? Jakie odmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Legnica
Godzinę temu, Gość Ulka napisał:

Wrocław to sami przesiedleńcy z Ukrainy, wsadzili tyłki w poniemieckie gospodarstwa i poza maszynami z dotacji UE  niczego się nie dorobili, nawet rozumy maja mniejsze bo im dachowki na głowy spadają.

To po co sieradzkie wieluńskie i kaliskie bambry przyjeżdżacie na Wrocław jak tam sami nie tacy mieszkają. Sprzedawajcie te, swoje śmierdzące ziemniaki swoim prawilnym mieszkańcom. A nie zebrzecie weź Pan ziemniaka wezPan ziemniaka taniej Ci dam dam Ci taniej. Nie, szukaj tam mają drogo. Mówią że po zł. To jaCi dam po 80 gr. Zero honoru i ambicji. A takie pany wielkie co to łony nie mają  i jacy to nie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Ulka napisał:

Wrocław to sami przesiedleńcy z Ukrainy, wsadzili tyłki w poniemieckie gospodarstwa i poza maszynami z dotacji UE  niczego się nie dorobili, nawet rozumy maja mniejsze bo im dachowki na głowy spadają.

Tak oczywiście tak było ,ale to moja wina że mój dziadek walczył i przeszedł cały front aż do Berlina i później tutaj się osiedlilł ?I coś Ci się pomyliło bo jak ruscy wracali z frontu to wszytsko popalili także tak kolorowo nie było .A twoi przodkoqie co robili ? Byli volksdojczami czy dziadzia chrust kradł i go niemiaszki postrzelili i był pozniej wielkim zbowidowcem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siwy Traktorzysta
3 godziny temu, Gość Legnica napisał:

To po co sieradzkie wieluńskie i kaliskie bambry przyjeżdżacie na Wrocław jak tam sami nie tacy mieszkają. Sprzedawajcie te, swoje śmierdzące ziemniaki swoim prawilnym mieszkańcom. A nie zebrzecie weź Pan ziemniaka wezPan ziemniaka taniej Ci dam dam Ci taniej. Nie, szukaj tam mają drogo. Mówią że po zł. To jaCi dam po 80 gr. Zero honoru i ambicji. A takie pany wielkie co to łony nie mają  i jacy to nie są. 

Na te sieradzkie, wieluńskie i kaliskie rejony powinny zrzucić bombę żeby to zrównać z ziemią i może wtedy coś by dregnelo w kwestii cen ziemniaków i innych warzyw.

Chłopaki bez szkoły tam gospodarzą, a powinien być kurs ekonomii dla każdego biznesmena, który za pół darmo oddaje.

Z chęcią zobaczę te wyliczenia opłacalności. Zaraz zacznie liczyć i wyjdzie mu 1-3 tys zarobku czy dokładki do hektara i będzie zadowolony. Co za buraki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość WLKP
4 godziny temu, Gość Michal napisał:

Kolego uprawiasz ziemniaki? Jakie odmiany?

Tylko na późny zbiór i przechowywanie Gala, Queen Anna Madeira, Lilly Noblese Wczesnych nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość OpolskiDżonun
W dniu 3.07.2022 o 09:48, Gość Mister ziemniaka napisał:

 

Ja czuję że pomagam polskim rolnikom bo kupuje po 1zl a sprzedaje po 2.50w detalu X 3 busy bo 3 chłopaków zatrudniam i jeżdżą po targowiskach i te 500 kg to jest dzienne minimum X 1.50 zarobku minus dniówka dla chłopaków i paliwo.pozdrawiam a gdzie reszta warzyw...SOŚ NIE SOŚ POTRAFIE JA POPROSTU MAM TALENT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...