Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Gość Heller napisał:

Stan plantacji nienawadnianej adora podkielkoeana plon 20 ton cos jej sie stalo , vinete cala szlak trafil od upalow , pozne juz polowa letow uschla ziemniakow poslad jak nie beda kosztowac w grudniu minimum 90 groszy to ograniczam do minimum a za pare lat likwiduje ale przy tym odpadzie co mnie czeka w tym roku to nie wiem na szczescie wszuscy zdrow w chalupie

Adora kolego to jest ziemniak na pierwszy rzut na rynek jak ziemniak w nurcie kosztuje 5-7 zl. Raczej plonu większego niż 20 T nie ma szans dac bomalovbulw wiąże pod krzakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec

0,99 zł w kauflandzie a musi zarobić sklep i co najmniej jeden pośrednik typu agrosad do tego transporty, przewózki, magazyny centralne, hvje muje, to po ile te chłopy oddają? po 40 groszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
30 minut temu, Gość 100lec napisał:

0,99 zł w kauflandzie a musi zarobić sklep i co najmniej jeden pośrednik typu agrosad do tego transporty, przewózki, magazyny centralne, hvje muje, to po ile te chłopy oddają? po 40 groszy?

A po ile Ty brudasie placisz? Stolcu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal

Czy moderator mógłby blokować wypowiedzi od gościa "Scania esi" itp. 
 

—-

Od Moderatora:

Dlaczego? Mięsem nie rzuca. Smutną prawdę pisze.

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 19:04, Marcin napisał:

Może wypowie się konkretnie ktoś "światowy" jak wygląda sytuacja np. w Rumunii lub u innych potencjalnych odbiorców naszego ziemniaka? Bo z tego co wiem to straszna susza wszędzie i raczej pewne jest że prędzej czy później zaczną od nas brać. 

Nie sprzedawać ziemniaka za 60 groszy ludzie opamiętajcie się!

W Rumunii obecnie ziemniak kosztuje ok 0,17 euro/kg, wczesne są w miare ładne, późniejsze odmiany uschnięte praktycznie całkowicie i plony będą marne. Już powoli zaczynają szukać towaru w Polsce. Słowacja i Czechy tak samo, późniejsze odmiany uschły na polach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Plantator
Godzinę temu, masło napisał:

W Rumunii obecnie ziemniak kosztuje ok 0,17 euro/kg, wczesne są w miare ładne, późniejsze odmiany uschnięte praktycznie całkowicie i plony będą marne. Już powoli zaczynają szukać towaru w Polsce. Słowacja i Czechy tak samo, późniejsze odmiany uschły na polach.

U nas też rewelacji nie będzie. Plony będą słabsze. Handlarze nie udzcie się że tanio bedziecie kupowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Guciosgracias
W dniu 26.07.2022 o 15:45, Gość Heller napisał:

Stan plantacji nienawadnianej adora podkielkoeana plon 20 ton cos jej sie stalo , vinete cala szlak trafil od upalow , pozne juz polowa letow uschla ziemniakow poslad jak nie beda kosztowac w grudniu minimum 90 groszy to ograniczam do minimum a za pare lat likwiduje ale przy tym odpadzie co mnie czeka w tym roku to nie wiem na szczescie wszuscy zdrow w chalupie

Błagam nie ograniczaj bo będzie głód przy twoim areale 0.67 hektara ?Razem z Mirkiem macie tyle ziemniaka ze możecie zachwiać całym rynkiem na swiecie?Pomysł o gospodarstwach co nie mają gdzie trzymać swych zbiorow od 200 ton wzwyż...I pozdrawiam serdecznie Anię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert WWL

Gościu że scani czy też mana i volva też stoi pod wiata a że kupują po 7 od rolników to żadna tajemnica. Niby nikt krzywdy nikomu nie robi ale łapy na rampie to niedługo ten kątownik z masy asfaltuwej wygryzą, drugi tydzień posuchy a choryzontu ani widu... a więc poczekamy kto komu wytłumaczy obecną sytuację, która łapa łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec
W dniu 27.07.2022 o 15:29, Gość Rolnik napisał:

A po ile Ty brudasie placisz? Stolcu 

Nic ci nie zapłacę bo nie jestem handlarzem, mam swoje ziemniaki a ty sprzedawaj dalej po 40 groszy parobku agrosadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
9 godzin temu, Gość 100lec napisał:

Nic ci nie zapłacę bo nie jestem handlarzem, mam swoje ziemniaki a ty sprzedawaj dalej po 40 groszy parobku agrosadu.

Jeszcze nigdy z agrosadem nie handlowalem. 40gr to niech sami za tyle sobie produkuja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teodor

panowie to się w głowie nie mieści ziemniaka  po 5 zł za worek na broniszach oddają po dobie odstania  dla tych co piszą żę bedzie drogo mam taką uwagę ziemniaka jest owszem mniej owszem stronami jest susza w części Europy też maja problemy ale jest też druga strona medalu jest ZNACZNIE  MNIEJSZE SPOŻYCIE ziemniaka stronami ziemniaki DADZĄ BARDZO DUŻY PLON w znacznej części Europy TEŻ BĘDZIE URODZAJ więc sumując to wszystko nie wybiegał bym tak pochopnie i nie liczył na dobrą cenę.W zeszłym roku było podobnie a finał znacie. I jeszcze jedno na koniec lipca roku 2021 na polach było dużo więcej wykopane a w tym roku 30 procent mniej przynajmniej w moim rejonie co też daje do myślenia .Pozdrawiam i życzę sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Endriu
3 godziny temu, Gość Rolnik gość napisał:

Wreszcie ceny w górę z domu 12 już płacą. Export też zaraz rusza 

No rusza rusza.... , Który to już miesiąc rusza? Chyba paliwa brakło bo stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek
23 godziny temu, Gość teodor napisał:

panowie to się w głowie nie mieści ziemniaka  po 5 zł za worek na broniszach oddają po dobie odstania  dla tych co piszą żę bedzie drogo mam taką uwagę ziemniaka jest owszem mniej owszem stronami jest susza w części Europy też maja problemy ale jest też druga strona medalu jest ZNACZNIE  MNIEJSZE SPOŻYCIE ziemniaka stronami ziemniaki DADZĄ BARDZO DUŻY PLON w znacznej części Europy TEŻ BĘDZIE URODZAJ więc sumując to wszystko nie wybiegał bym tak pochopnie i nie liczył na dobrą cenę.W zeszłym roku było podobnie a finał znacie. I jeszcze jedno na koniec lipca roku 2021 na polach było dużo więcej wykopane a w tym roku 30 procent mniej przynajmniej w moim rejonie co też daje do myślenia .Pozdrawiam i życzę sukcesów

Haha konsumpcja mniejsza, prawie 4 mln ludzi z Ukrainy A tu mniejsza konsumpcja. Ludzie którzy spozywaja dużo więcej ziemniakow. Komu Ty oczy myślisz czlowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
2 godziny temu, Gość Jarek napisał:

Haha konsumpcja mniejsza, prawie 4 mln ludzi z Ukrainy A tu mniejsza konsumpcja. Ludzie którzy spozywaja dużo więcej ziemniakow. Komu Ty oczy myślisz czlowieku.

Nikomu oczów nie mydli, faktycznie w Polsce jest mniejsze spożycie ziemniaków, wykosiła je pizza i inne zachodnie wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teodor

Nikomu oczu nie mydlę a te 4 miliony Ukraińców   nie jest od dziś w Polsce a jakiegoś skokowego wzrostu spożycia nie widać młodzi ludzie praktycznie nie jedzą ziemniaków przynajmniej w dużych miastach a za parę lat jak starsze pokolenie wymrze będzie jeszcze gorzej .Gdzie w Europie urodzaj już odpowiadam Dania na polach rewelacja Holandia i Belgia nie gorzej a tam za namową doradców zwiększono uprawę gdyż bardzo liczą na export na Ukrainę zresztą cebuli też nasieli więcej i będą pchać w strefę wojny.W Niemczech też w wielu landach sytuacja nie wygląda najgorzej .Litwa Łotwa Estonia tam też nie mają co narzekać.Sumując dobrze by było żeby z tych regionów ziemniak nie trafił do Polski wtedy może jest szansa na lepszą cenę .Nie ma się co cieszyć że 12 zł. płacą z domu bo ta cena to dobra może była w zeszłym roku a nie przy obecnych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...