Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ppppp
3 godziny temu, Gość Michał napisał:

No dobra i jak Ci proponuja 0,40 to jestes zmuszony kopac ? bo co kapuste musisz sadzic ? ludzie opanujecie sie jest tanio nie kopiesz kapusty nie sadzisz czekasz na cene czekasz az pyrka dorosnie a nie kopiesz przy plonie 15t/ha po 0.4 bo musisz kapuste sadzic no debil

kolego rzadko się zdarza żeby młody ziemniak zdrożał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik

Witam. Mam pytanie do rolników którzy stosowali na ziemniaki sadzeniaki środek Spotlight czy nie mają problemów z kiełkowaniem, bo u mnie Volumia, Riviera są twarde i nie mają wigoru do kiełkowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michu

Ten debil w tym roku sobie kupił Johna 200 km za gotówkę ,będę taki nieskromny i nie kumasz mojego gadania jak masz 5 Ha to sobie czekaj na cenę  .Ubolewam nad tym że więcej za ten towar nie chce dać przy tych nakładach a ziemniaka uprawiamy 40 lat i nie widzę tego i też mi szkoda nas rolników że coś co dobrze umiemy musimy zlikwidowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość pankracy
14 godzin temu, Gość Michu napisał:

Ciekaw jestem z tym mlodym pyrem paliwo jak na razie 7 zl ,ukraincy sobie jada bo wiadomo co jest ,nawozy wiadomo po ile ,ja licze ze moj wczesny zakielkowany bez okrywy sie nie wroci,zadzwonie przed kopaniem do skupu a tam mi powie na pewno ze teraz to 40 groszy luz a to tak jakby przy tych wydatkach kolo 12 groszy placily to nawet 60 groszy jak jakis baran sobie pomysli oooo niezle to to jest kolo 25 gr do 30 gr .A zobacz ile tych groszy musisz nakopac .Sprzedaje sadzonke sieje zboze bo w tym roku nie stracisz na tym 

fakty są takie że pszenica bedzie placila.a z ziemniakiem mlodym moze być roznie???????????folie nówke bym sobie na przyszły sezon zostawił bo nic dziwnego jak w przyszłym bedzie 10zł/kg ja też chętnie bym usprzedał troche sadzeniakach w skrzynkach a pszenicy jarej posiał ziemia tez od tych pyrów wymeczona ,ropa może tez bedzie po 10zł jak po giełdach przyjdzie jezdzić. słome się zetnie troche próchnicy i npk zostanie w glebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
4 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Witam. Mam pytanie do rolników którzy stosowali na ziemniaki sadzeniaki środek Spotlight czy nie mają problemów z kiełkowaniem, bo u mnie Volumia, Riviera są twarde i nie mają wigoru do kiełkowania? 

Szukasz czegoś czego nie znajdziesz, skaczesz jak polny konik po łące. Pisałem wczoraj że stosowałem w carrerze w 2020 roku bez skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Bardzo dziękuję Kolego ale od tego jest forum i nie tylko Ty jesteś jedyny który może by podzielił się swoim doświadczeniem pryskając tym środkiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
1 godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Bardzo dziękuję Kolego ale od tego jest forum i nie tylko Ty jesteś jedyny który może by podzielił się swoim doświadczeniem pryskając tym środkiem. Pozdrawiam.

Kolego temat założony 16.07.2021 i jakoś nikt oprócz tej jednej odpowiedzi nie zabrał głosu więc nie zarzucaj mi że ja ,,jedyny". Jedyny dałem odpowiedz polegającą na prawdzie bo tutaj prawda jest nieosiągalna bo 95% dyskutantów jest po skończonej filozofii i to dotyczy wszystkich działów. Ot, taka wojenna propaganda na wprowadzenie wroga w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

Spotlight w dawce 1 litra nie powoduje zaburzeń kielkowania. Sprawdzone w Melody, Soraya, gala. Minimalnie opóźnia kielkowanie w przechowalni. Tzn moje ziemniaki są 15 proc mniej skierowane dzisiaj, niż rok temu. Może kwestia temperatury? Ale sadzenie takimi ziemniakami nie odbiło mi się wcale w obsadzie. Nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik

Przychodzi czas sadzenia to się ryzykuje i sadzi. Wsadź tyle ile możesz wykopać i w miarę pewne miejsce sprzedać za godziwe pieniądze. A nie tak jak robią niektórzy sadzą całe gospodarki ani zmianowania ani nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Czy pod włókninę p23 sadzicie w tak nie ogrzana glebę i jest potem ok?? Pytam bo u mnie gleba ma ledwo 1st a była zrobiona orka tydzień temu. Myślę sadzić koniec tygodnia patrząc na prognozy przymrozki w nocy mają ustępować ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Advertisement
  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...