Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ulka
10 godzin temu, Gość Rafał napisał:

Ale tu dużo złośliwości i zazdrości jak z Włocina wyjezdzały tiry pełne ziemniaków na Rumunie Ukrainę Litwę Węgry to jakoś nikt nie narzekał a jak przychodzą teraz tiry z młodym Rumunem to już źle jak by nie tacy goście to byście rowy zasypywali tymi pyrami.A jak zazdrościcie że sprowadza to kto wam broni też sprowadźcie.

ten z Włocina też podany na tacy Skarbówce i Urzędowi Celnenu do Warszawy niech sprawdzają dodatkowo jeszcze WIHAR poinformowany, ale nie Sieradzkim służbom bo jak z góry przykaz przychodzi to będą się tłumaczyć. Do Ministerstwa rolnictwa też napisałam bo tutaj coś będą kręcić mamusia ksiegowa będzie tuszować. Teraz nie potrzeba nam takich handlarzy co więcej szkodzą niż pomagają jak brali towar płacili po 3-5 miesięcy nie każdy ma taki tupet żeby bujac się mercedesami a ludziom pieniądze wisieć. Trzeba jechać z patologia krótko, kontrole trwają długo ale zawsze jakiś świstek się znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Do rzeczy
4 godziny temu, Gość Maro napisał:

Co Ty piszesz.. właśnie to napisałem że worek 15 nie oznacza że sprzedaje go jako polskiego.

Co innego jakby była naklejona metka zresztą metka powinna być na każdym worku ale 80% z was tego nie robi.

Czytanie ze zrozumieniem proponuje pocwiczyc

Ćwicz ćwicz... bo kontynuuje Twoją myśl i zwracam się do Pani... ale nie przeczytales ze zrozumieniem.

Dużo rzeczy być powinno A nie jest bo nadgorliwosc jest gorsza....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Za chwilę nie będą sprowadzać rumuna bo polski leci na łeb na szyję więc zarobku nie będzie. Z jednej strony dobrze bo handlarze dużo nie zarabia na rumunie w tym roku, z drugiej strony to wróży słaby zarobek skoro sezon dobrze nie wystartował, a już cena 4zł. Drogi towar to i dobrze zarobi rolnik i handlujący, a tanio jak jest to ani jeden ani drugi nie zarobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
3 godziny temu, Gość Ulka napisał:

ten z Włocina też podany na tacy Skarbówce i Urzędowi Celnenu do Warszawy niech sprawdzają dodatkowo jeszcze WIHAR poinformowany, ale nie Sieradzkim służbom bo jak z góry przykaz przychodzi to będą się tłumaczyć. Do Ministerstwa rolnictwa też napisałam bo tutaj coś będą kręcić mamusia ksiegowa będzie tuszować. Teraz nie potrzeba nam takich handlarzy co więcej szkodzą niż pomagają jak brali towar płacili po 3-5 miesięcy nie każdy ma taki tupet żeby bujac się mercedesami a ludziom pieniądze wisieć. Trzeba jechać z patologia krótko, kontrole trwają długo ale zawsze jakiś świstek się znajdzie. 

A kto tak płacił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
19 godzin temu, Gość Ulka napisał:

ten z Włocina też podany na tacy Skarbówce i Urzędowi Celnenu do Warszawy niech sprawdzają dodatkowo jeszcze WIHAR poinformowany, ale nie Sieradzkim służbom bo jak z góry przykaz przychodzi to będą się tłumaczyć. Do Ministerstwa rolnictwa też napisałam bo tutaj coś będą kręcić mamusia ksiegowa będzie tuszować. Teraz nie potrzeba nam takich handlarzy co więcej szkodzą niż pomagają jak brali towar płacili po 3-5 miesięcy nie każdy ma taki tupet żeby bujac się mercedesami a ludziom pieniądze wisieć. Trzeba jechać z patologia krótko, kontrole trwają długo ale zawsze jakiś świstek się znajdzie. 

Ojojoj jest takie polskie przysłowie …NIE STRASZ NIE STRASZ BO SIĘ ZES….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaro

Ale jak do Włocina zwozicie ziemniaki z całych Blaszek to wam wtedy nie przeszkadza że są wywożone na Rumunie Węgry itd...Cieszcie się że od was bierze bo jakść w tamtych stronach coraz slabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek130

Co z tego jak panowie z sieradza kopia sami po 3 zł ziemniaka a najlepsze jest to że już polski ziemniak zrównał się z importem bo tyle trzeba zapłacić za import a wydajności nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Marek123

Jeszcze trochę i będą brać polskiego na markety bo już cena się zrownala jak panowie z sieradza nie zjada z ceny co malo prawdopodobne bo oni nie umieją liczyć to powinno być dobrze bo wydajności nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sdzz
6 godzin temu, Gość Marek123 napisał:

Jeszcze trochę i będą brać polskiego na markety bo już cena się zrownala jak panowie z sieradza nie zjada z ceny co malo prawdopodobne bo oni nie umieją liczyć to powinno być dobrze bo wydajności nie ma

Juz od środy skupy biorą na markety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Marek123 napisał:

Jeszcze trochę i będą brać polskiego na markety bo już cena się zrownala jak panowie z sieradza nie zjada z ceny co malo prawdopodobne bo oni nie umieją liczyć to powinno być dobrze bo wydajności nie ma

Możesz konkretnie sprecyzować jakie są w tej chwili wydajności 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek123

Słuchaj nie mam nic do sieradza ale jak dzwonisz do chlopa a on mówi że po 2.8 zł ukopie jakbym go trochę ponapieral to może po 2.6 zł by ukopal to jest normalne ? Przy wydajności 10 -15 t  obliczyć koszty przykrycia cuda to lepiej se rece pod dupe podłożyć i iść do roboty a nie sadzic bez rynku zbytu do nikogo nie mam pretensji ale szanujmy siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Marek123 napisał:

Słuchaj nie mam nic do sieradza ale jak dzwonisz do chlopa a on mówi że po 2.8 zł ukopie jakbym go trochę ponapieral to może po 2.6 zł by ukopal to jest normalne ? Przy wydajności 10 -15 t  obliczyć koszty przykrycia cuda to lepiej se rece pod dupe podłożyć i iść do roboty a nie sadzic bez rynku zbytu do nikogo nie mam pretensji ale szanujmy siebie 

No ale większość wrzuca tu wszystkich do jednego worka.Co kolwiek bym tu nie napisał to Sieradzki i Sieradzaki.Sieradzakow na giełdzie we Wrocławiu coraz mniej a ceny kto tam opuszcza?Tak jak by ci co normalnie handlują byli odpowiedzialni za tych co gacie opuszczają.Myslalem że odpowiedzialność zbiorowa to już przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
4 godziny temu, Gość Marek123 napisał:

Słuchaj nie mam nic do sieradza ale jak dzwonisz do chlopa a on mówi że po 2.8 zł ukopie jakbym go trochę ponapieral to może po 2.6 zł by ukopal to jest normalne ? Przy wydajności 10 -15 t  obliczyć koszty przykrycia cuda to lepiej se rece pod dupe podłożyć i iść do roboty a nie sadzic bez rynku zbytu do nikogo nie mam pretensji ale szanujmy siebie 

Jak masz 15 ton z hektara to sprzedaj gospodarstwo bo to kpina chłopaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek123
1 godzinę temu, Gość HandelZagranica napisał:

Jak masz 15 ton z hektara to sprzedaj gospodarstwo bo to kpina chłopaku

A ile masz o tej porze liczyć się naucz   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...