Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, asus71 napisał:

giełda to archaizm zasadz kilka ha ziemniak miej dobry towar jednolity a zapomnisz o giełdzie kupiec sam Cie znajdzie i nie za cene giełdowa

Tu masz rację, giełdy były dobre jak zaopatrywały się małe sklepy ale zachwyt wielkimi sieciami handlowymi wykończył sklepikarzy. Następnym gwozdziem programu jest sprzedaż nawozów przez powstający Holding Spożywczy, geniusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się jakąś ilość jednolitego dobrego towaru, pożądanego przez pakowalnie to można sprzedać luzem drożej niż we worku bez koczowania po nocach na giełdach i kłaniania się w pas kupcom. Ale to trzeba zmienić mentalność albo musi przejść jeszcze jedno pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Czyli 12h ponaciąga  i będzie gniło bo kolejny poranek na -

i co myslisz ze te 2 noce zrobią bałagan ? Pewien producent sadzeniaka kwalifikata ma jeszcze do wykopania ponad 100 ha i mu zgnija tak ??  :)  dobre dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

Mam problem, gnida mi ziemniaki w dziwny sposób. Na zewnątrz wygląda absolutnie normalnie, naciskam wpada ręka, wypływa Maz, taka przezroczysta, glutowata. Normalnie packa w środku. Śmierdzi strasznie.ziemniakki dodane może 2 tygodnie temu. Co to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Michal_mazowieckie napisał:

Mam problem, gnida mi ziemniaki w dziwny sposób. Na zewnątrz wygląda absolutnie normalnie, naciskam wpada ręka, wypływa Maz, taka przezroczysta, glutowata. Normalnie packa w środku. Śmierdzi strasznie.ziemniakki dodane może 2 tygodnie temu. Co to? 

Jaka odmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość 100lec napisał:

Zgnić nie zgniją ale przy tak długim leżakowaniu w ziemi na bulwy wejdzie ryzoktonioza, więc niech sobie w buty wsadzi takie kwalifikaty.

Wiekszość kwalifikatu jest kopana po 5 pazdziernika w nazym kraju. Więc pewnie Twoj sadzeniak jest najlepszy, tylko ze oni sprzedaja po 3 zl a Ty po 0,5 się męczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Michal_mazowieckie napisał:

Mam problem, gnida mi ziemniaki w dziwny sposób. Na zewnątrz wygląda absolutnie normalnie, naciskam wpada ręka, wypływa Maz, taka przezroczysta, glutowata. Normalnie packa w środku. Śmierdzi strasznie.ziemniakki dodane może 2 tygodnie temu. Co to? 

Azot i ochrona grzybowa zawalona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Michal_mazowieckie napisał:

A możesz rozwinąć? Ochrona grzybowa na najwyższym poziomie, 7 zabiegów często po 3 substancje. 

Odmiana Soray. 

Azot przedsiewnie około 120 kg N saletrzak, poglownie 40N. 

 

160 kg w czystym skladniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 22:24, Gość Michal_mazowieckie napisał:

A możesz rozwinąć? Ochrona grzybowa na najwyższym poziomie, 7 zabiegów często po 3 substancje. 

Odmiana Soray. 

Azot przedsiewnie około 120 kg N saletrzak, poglownie 40N. 

 

Za dużo azotu! 120N przedsiewnie w zupełności wystarczy!masz odpowiedź czemu gniją. Jeszcze mogłeś zaparzyć ziemniaka w przechowywalni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pyrka stoi w miejscu ziemniakow nasadzone mniej plony sa gorsze a zolty ziemniak stoi , nawet worek raszlowy ktory kosztuje 3 grosze generuje koszta bara...ny jak sprzedajecie z sieradza za 12 zlotych.Na przyszly rok jak beda normalne opady to wczesny w czerwcu 15 gr za kg tak pakowalnie beda placic a na jesien sie podniesie na 35 zime sie podniesie na 30 groszy i oto bedzie caly interes .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...