Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Advertisement
5 godzin temu, Gość Gość Bartyzel napisał:

Kraków 15 zł 15 kg. Chłopkom już wali na dekiel ceny z przed dziesięciu lat rupta za friko

2 lata temu były 5-7 za worek to maja byc po ile teraz ? 40 zł worek i kto to kupi w sklepie po 5 zl jak ludzie na opal nie maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość KRK napisał:

2 lata temu były 5-7 za worek to maja byc po ile teraz ? 40 zł worek i kto to kupi w sklepie po 5 zl jak ludzie na opal nie maja

No to sprzedaj dalej 5-7 jak masz z czego dokładać, a to że ludzie kasy nie mają widać było w długi weekend na Krupówkach i knajpach wokół!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Ggg napisał:

No to sprzedaj dalej 5-7 jak masz z czego dokładać, a to że ludzie kasy nie mają widać było w długi weekend na Krupówkach i knajpach wokół!!!

Ale nikt Wam nie broni sprzedawać i po 50 zł za worek ani i po 100. Było odniesienie do tego że gosc mówi ze cena cały czas taka sama to mu podalem przykład ze 2 lata temu były po tyle a teraz po tyle, pomijając fakt wartości pieniądza. ale nominalnie cyfrowo 7 a 15 to nie jest ta sama cena. 

Ci co  mają kase to beda mięć jej więcej, Ci co nie maja bedą mieć jeszcze mniej.  Z 2 strony ludzie mają już nie stać w kolejkach w sklepach bo społeczeństwo zubożało ? Efekt widoczny tego będzie za rok-dwa jak komornicy zaczną się kręcić teraz jeszcze mają jakięs oszczędności chwilówki można dostać na 200 % ale 2 raz jej nie dostaną jak nie będą spłacać.  Zresztą do wyborów pewnie Panowie beda dbać o swój elektorat by jeszcze dychali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2019 roku w hurcie sprzedawałem jesienią ziemniaki po 20-22 zł/15 kg to teraz po ile niby powinienem sprzedawać ? mineły od tego czasu 3 lata maszyny zdrożały 100 procent, nawozy 300 procent w górę, paliwo energia, itd również 100 procent, ludzie wypłaty w górę, a mi dzisiaj proponują 15 zł/15 kg w hurcie to są jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego oburzenia i nerw. Każdy ma prawo cenić i sprzedawać po ile chce, z tym że produkt jest wart tyle ile kupujący jest w stanie za niego zapłacić. Nikt nikomu nie nakazuję sądzić ziemniaka, każdy robi to dobrowolnie i podejmuje ryzyko co do ewentualnej ceny , kosztów i zbytu. To że ceny w sklepach poszły do gury , że jest inflacja i coś tam rosną zarobki nie oznacza że zaraz tak za ziemniaka jak i inne warzywa będzie super cena. Osobiście nie miałbym nic przeciwko i raczej byłbym zadowolony sprzedając całego jadalnego w cenie 1 zł. Wiem jakie mam koszty i ile bym na tym zarobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik.....
3 godziny temu, Gość rolnik napisał:

w 2019 roku w hurcie sprzedawałem jesienią ziemniaki po 20-22 zł/15 kg to teraz po ile niby powinienem sprzedawać ? mineły od tego czasu 3 lata maszyny zdrożały 100 procent, nawozy 300 procent w górę, paliwo energia, itd również 100 procent, ludzie wypłaty w górę, a mi dzisiaj proponują 15 zł/15 kg w hurcie to są jaja.

Sprzedaj po ile chcesz,nikt ci nie mówi ze masz sprzedać po 15zł worek. Z drugiej strony chwalicie się wydajnością po 40-50 ton to chyba nie jest zła cena 1 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody rolnik

Witam  Panowie co do ceny to może i by nie była zła tylko gdyby nie koszty produkcji nie poszyły tyle do góry. Ja osobiście nie będę zacznę sprzedawać do póki nie dostane 1zł za kg nie mam dużo bo około 1 tys ton ale nie po to pół  roku dałem o produkje aby teraz oddać po kosztach i nie ważne jaki by nie był plon każdy potrafi liczyć  tylko niestety rolnik nie do końca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość rolnik..... napisał:

Sprzedaj po ile chcesz,nikt ci nie mówi ze masz sprzedać po 15zł worek. Z drugiej strony chwalicie się wydajnością po 40-50 ton to chyba nie jest zła cena 1 zł?

Dokładnie tak , jak w rozmowie narzekają że się nie opłaca i trzeba dokładać to mówię daj mi w pole dzierżawe dopłaty Twoje plus 1500 od ha daje jak minimum 2 ha  w kawałku to nikt niechce :) widocznie wolą dokładać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdziwiony
43 minutes ago, Guest Gość Kujawy said:

Co to za dzierżawa 1500zł ? U nas na Kujawach stawki za dzierżawę zaczynają się od 4000 zł a za ziemię która nadaje się pod uprawę warzyw 6000zł.

Poważnie dzierżawa 6k? Przecież to lepiej wydzierżawić wszystko po tyle i zająć się czymś innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość Kujawy napisał:

Co to za dzierżawa 1500zł ? U nas na Kujawach stawki za dzierżawę zaczynają się od 4000 zł a za ziemię która nadaje się pod uprawę warzyw 6000zł.

To wy jesteście nienormalni. Wychodzi na to że wlasciciel ma lepiej bo zgarnia 4-6 kola +dopłata. Sam bym za 5 tyś oddal wszystko w dzierżawę i bez niczego bral czysta kasę. Zalosni jestescie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hektarów wincyj

Hektarów mam 50, dasz 3500 zł za ha, reszta twoja, w co miesięcznych ratach platne, co roku waloryzacja o wskaźnik inflacji, ja pożyję jak pan a tobie życzę dużo zdrowia i chęci do roboty. U mnie 1500 dla właściciela, a jak nie to niech sam inwestuje i zarabia na tym kokosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pieprzenie że mam sobie sprzedawać drożej a nie po 15 zł to sobie darujcie. Cała masa rolników jest którą nie liczy i nie zna swoich kosztów produkcji oni oddają pół darmo a i takie gadanie o płonie 40 ton minus odpad minus drobny resztę sobie sprzedaj po złotówce odlicz koszta produkcji:nawozów chemii sadzeniaka uprawy amortyzacji maszyn deszczowania zbioru przechowywania przygotowania do sprzedazy sortowania pakowania koszty pracownikow, amortyzację magazynu przechowalni widlaka auta dostawczego czy ciezarowego odsetki do banku to się okazuje że jest tak pięknie że 10 procent może z tego zostanie na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Hektarów wincyj napisał:

Hektarów mam 50, dasz 3500 zł za ha, reszta twoja, w co miesięcznych ratach platne, co roku waloryzacja o wskaźnik inflacji, ja pożyję jak pan a tobie życzę dużo zdrowia i chęci do roboty. U mnie 1500 dla właściciela, a jak nie to niech sam inwestuje i zarabia na tym kokosy

Dokładnie.

Jak ktoś mowi ze dokłada to znaczy ze jest na minusie. Więc dostaje oferte 1500 plus dopłata czyli jakies 2500 zl na czysto bez kosztów bez roboty. I nie chcą dac to Wkoncu dokładają czy jakas dziwna matwmatyke kończyli  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość KRK napisał:

Dokładnie tak , jak w rozmowie narzekają że się nie opłaca i trzeba dokładać to mówię daj mi w pole dzierżawe dopłaty Twoje plus 1500 od ha daje jak minimum 2 ha  w kawałku to nikt niechce :) widocznie wolą dokładać...

Bo proszowice i okolice Krakowa  wolą się czołgać w tych tunelach niż dać sąsiadowi zarobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Niektórzy rozemocjonowali się dzierżawą za 6000zł ale u nas są takie stawki  za nawadniane pola dobrej klasy ziemi utrzymanej w kulturze . I nie mówimy tu o jakiś hektarowych zagonach których nikt nie chce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej szybko sprzedać, najlepiej nie za drogo, tak z 10zł worek 15kg kaliber 5+, w końcu rolnik to idealista i filantrop pełną gębą. jakby nie patrzeć wszyscy mają koszty i muszą  zarobić, rolnik nie, bo robi to tylko dla pasji pracy zadowolenia z ilości przerzuconych ton i pieniędzy. Zadowolenie Firm pakujących i sieci marketów jest dla niego bezcenne.

luz 40+ 85 gr po spakowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...