Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rolnikus

Panowie jaki to problem jak macie chociaż jedno auto ładnego towaru jednej odmiany (25 ton) to każda pakowalnia to od was kupi po minimum 90 groszy za luz po co bawić się we woreczki po 12 czy 14 zł za 15 kg. sortowanie angażowanie całej rodziny w tą brudną robotę za grosze. i jeszcze kłanianie się handlarzowi w pas który to od was kupi. nikt wam zdrowia i czasu nie wróci. a i jak mówicie że w waszej okolicy pakowalni nie ma to co za problem odezwać się do spedycji za 2000 to wam to zawiozą 250 km dalej i macie czyste pieniądze i czas i zdrowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 20:16, Gość rolnikus napisał:

Panowie jaki to problem jak macie chociaż jedno auto ładnego towaru jednej odmiany (25 ton) to każda pakowalnia to od was kupi po minimum 90 groszy za luz po co bawić się we woreczki po 12 czy 14 zł za 15 kg. sortowanie angażowanie całej rodziny w tą brudną robotę za grosze. i jeszcze kłanianie się handlarzowi w pas który to od was kupi. nikt wam zdrowia i czasu nie wróci. a i jak mówicie że w waszej okolicy pakowalni nie ma to co za problem odezwać się do spedycji za 2000 to wam to zawiozą 250 km dalej i macie czyste pieniądze i czas i zdrowie. 

Chodzi o to że właśnie dużo rolników nie ma i nigdy nie miało dobrego towaru.  A do pakowni to musi być 40 czy 45 + pakownia zrobi im -10 czy 20% potrącenia i odliczysz transport to wychodzi max 0,70 zł i tyle w temacie.  A w worek to słabą 40 też dożuci i wiadomo że kasa z rączki do rączki i jest liczone te 0,80 - 0,90 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Zbyszek

Tu nie chodzi o mały kaliber , u Mnie np problem w tym że nadwyżka towaru oprucz handlu detalicznego i stołówki  jest w 3 odmianach . Nawet połączyć z kimś innym nie bardzo bo też mają inne odmiany ziemniaka. Pakowanie też chyba mają wymagania co do odmian , nie każda biorą. Generalnie nie narzekam na ten sezon , nawet jeżeli nadwyżkę sprzedam po 70 gr to i tak będzie to dosyć dobry rok patrząc na nakłady i dochód.Widze tylko wielkie niezadowolenie ludzi ze 1 zł kg to lipa itp. Cóż każdy liczy po swojemu . Ten temat jak i ogl igrit obserwuję bardziej z ciekawości i aby wiedzieć co się dzieje na rynkach. Jestem za cienki aby tu sprzedawać. A ziemniak u Mnie od wielu lat jest dodatkowym.   Bonusem dochodem w gospodarstwie. Nie mylić Mnie z popularnym "skoczkiem" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość rolnik

Gość xyz ale głupoty prawisz.  Pakowalnia bierze od 40 mm . A we worek 15 kg  to już musisz minimum kaliber 45+ zrobić żeby to wyglądało. i te pół centa w kalibrze już robi dużą róznicę w odpadzie na niekorzyść woreczków. Przy ładnym towarze nikt ci więcej niż 7-10 % nie da gwarantuje ci. A no i liczysz to że jak na worki robisz, to musisz woreczki kupić, ludziom zapłacić, maszyny do sortowania i pakowania konserwować, jakiś widlak do palet itp itd czy nie bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Cisza napisał:

Jaka cisza. Gdzie są pyskaci handlarzyki gdy jak ziemniaka jest opor albo import idzie to rożki rosną i już pyskuja. Panowie co z wami??

No ziemniak leci w dół to wszyscy oglądają wybierają najlepsze i kupują niema czasu teraz na forum.

Ps. Sadzta wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal
4 godziny temu, Gość Mati napisał:

No ziemniak leci w dół to wszyscy oglądają wybierają najlepsze i kupują niema czasu teraz na forum.

Ps. Sadzta wiecej

U niego może i leci A u mnie podrozal  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

dajcie sobie panowie spokój z ziemniakami po 12 zł ;) to wogóle do jedzenia jest czy tak jak leci z kombajna nie przebrane zielone zgnite i z kamieniami po te 12 zeta, czy kolejny handlarz pod pseudonimem rolnika to pisze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
4 godziny temu, Gość Mały rolnik napisał:

W Proszowicach bieda aż piszczy ,zejście zerowe ,żadnego ruchu przedświątecznego,co raz gorzej .12,13 zł worek 

Warunki pogodowe są złe, duży mróz w nocy, drogi zaśnieżone. Nie ma sensu jechać na giełde, i ryzykowac ze towar przemarznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto tutaj wejść żeby poprawić sobie humor- poczytać ten kabaret przy jesiennej handrze. Nie wiem jakim człowiekiem trzeba być żeby jechać przy minus 12  żeby sprzedać ziemniaki a zresztą tak samo jaki kupujący będzie chodził między alejkami i kupował potencjalnie podmrożone ziemniaki? Wy się dziecię że w mrozy nie ma ruchu? Kabaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sklepik

Witam właśnie zakończyłem działalność miałem sklep przez 19 lat {powód rachunki} myślę tak że w przyszłości mali gospodarze i sklepikarze nie mają szans. Państwo wcale im nie pomaga. W Ziemniaki zawsze zaopatrywałem sklep kupując od małego lokalnego gospodarza. Padło w okolicy parę sklepów także ten mały gospodarz który miał około 100 ton ziemniaka też będzie miał teraz problem ze zbyciem. Nie ma sklepów to automatycznie ludzie kupują ziemniaki w marketach. A do marketów ten gospodarz że 100 tonami ziemniaka nie ma szans. Taka jest przyszłość i to nie tylko z ziemniakami. Życzę spokojnych rodzinnych świąt Bożego Narodzenia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...