Skocz do zawartości

1000+ dopłaty na nawozy?


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. projektu ustawy rolnik ma otrzymać 1000 zł do zakupionej tony nawozu:

https://igrit.pl/artykul/jest-projekt-ustawy-o-dofinansowaniu-zakupu-nawozow-2131

Odpowiada wam taka pomoc? Pod artykułem pojawił się komentarz użytkownika "Jan" który jest przeciwny. A co Wy sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość koleś

a mnie bulwersuje informacja jaka padła dziś w programie"Tydzień" ,że ubezpieczenia upraw rolnyc mają być obowiązkowe i będą potrącane z dopłat bezpośrednich przez ARiMR może o tym też podyskutujemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 3.04.2022 o 19:50, Gość koleś napisał:

a mnie bulwersuje informacja jaka padła dziś w programie"Tydzień" ,że ubezpieczenia upraw rolnyc mają być obowiązkowe i będą potrącane z dopłat bezpośrednich przez ARiMR może o tym też podyskutujemy?

 

A mi się to podoba. Dzięki takim ubezpieczeniom będzie pula pieniędzy, którą będzie można wykorzystać na odszkodowania dla gospodarstw dotkniętych suszą lub innymi kataklizmami. Niech tylko zrobią porządne komisje szacujace szkody i będzie wszystko fajnie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 20:00, IGRiT napisał:

Wypada dodać, że 2/3 składki będzie opłacana przez państwo czyli społeczeństwo ...

https://igrit.pl/artykul/ubezpieczenia-upraw-i-zwierzat-gospodarskich-2098

Z jednej strony dobrze, że będą te ubezpieczenia, bo tak jak kolega wyżej napisał, będzie jakaś pula pieniędzy na pomoc dla najbardziej poszkodowanych. Ale z drugiej strony obawiam się, czy nie pójdzie to w złym kierunku i czy nie będzie dochodziło to nadmiernych wyłudzeń odszkodowań, żeby za wszelką cenę odzyskać pieniądze z ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koleś

a wg mnie to kolejny podatek ,czy ktoś  wierzy że państwo dołoży jakieś mityczne 2/3 składki ,państwo nie ma swoich pieniędzy ,ta kwota będzie tylko liczbami na kwitku niczym więcej,jeśli jakiś kataklizm wystąpi masowo to gówno dostaniecie,natomiast ludzie przynależący do sitwy jak najbardziej.a co jeśli nie bedzie dopłat do rolnictwa bo unia wstrzyma to co z kieszeni wyciągniecie i dacie z uśmiechem na twarzy.przypominam że Pisowcy obiecywali zrównanie dopłat i co macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 9.04.2022 o 06:50, Gość koleś napisał:

a wg mnie to kolejny podatek ,czy ktoś  wierzy że państwo dołoży jakieś mityczne 2/3 składki ,państwo nie ma swoich pieniędzy ,ta kwota będzie tylko liczbami na kwitku niczym więcej,jeśli jakiś kataklizm wystąpi masowo to gówno dostaniecie,natomiast ludzie przynależący do sitwy jak najbardziej.a co jeśli nie bedzie dopłat do rolnictwa bo unia wstrzyma to co z kieszeni wyciągniecie i dacie z uśmiechem na twarzy.przypominam że Pisowcy obiecywali zrównanie dopłat i co macie ?

Zobaczymy co będzie. Może akurat PiS zrobi chociaż raz coś dobrze i się sprawdzi ten system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Michał
W dniu 3.04.2022 o 19:20, IGRiT napisał:

Wg. projektu ustawy rolnik ma otrzymać 1000 zł do zakupionej tony nawozu:

https://igrit.pl/artykul/jest-projekt-ustawy-o-dofinansowaniu-zakupu-nawozow-2131

Odpowiada wam taka pomoc? Pod artykułem pojawił się komentarz użytkownika "Jan" który jest przeciwny. A co Wy sądzicie?

Z tego co wiem, już się z tego wycofali. Dopłat nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jaka pomoc jakie dopłaty przyzwyczailiście się do dostawania i tak czekacie jak ten rumun pod kościołem.Stać cię to robisz nie a szkoda gadać.Pis wychował społeczeństwo sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...