Skocz do zawartości

Jabłko 2022 - jakie zbiory?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 775
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

21 minut temu, Gość Audytor napisał:

Jak już, to na rączkę masz 50tys a drugie 50tys ojciec. Czyli miesięcznie masz 4200zł, a robisz na to średnio pewnie około 250 rbh, czyli wychodzi 16.8zł za godzinę.... Życiowy sukces, gdy zwykły początkujący robol na taśmie ma na rękę 25zł, nie wspominając o innych zawodach.

Za jaką gotówkę kupujesz te maszyny? Też za te 100tys? Jak kupisz za 50tys maszynę, to ile dostajesz za swoją robotę z tego co zostanie? Po 8zł/rbh? Gorzej niż Ukrainiec?

Masz niestety rozumowanie parobka, a nie gospodarza. Już w czasach dworskich Pan liczył koszty i zyski, a Ty jak ten jego parobek się w to nie bawisz...

Nie tłumacz mu bo nie zrozumie

Murzyńskosc

Mentalność robola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na Elstarze prosto z drzewa srednio po 40-45euro centów (wieloletnia)można spokojnie wyciągnąć 30 k  netto z hektara,Tylko nie ilość ,były 3 ha 10 lat, temu teraz 5. I żadnego więcej, jakos Taka ilość nie meczy :) i kosztów brak . Mało konkretnie drogo. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga Kwestia to taka ze uprawa jabłoni naprawdę już od końca lat 90-tych była dochodowa . Ciężko podobna gałąź gospodarki która przynosiła takie stopy zwrotu jak sady przez dwa dziesięciolecia , Jeśli ktoś od lat powiększał produkcje nie mając pewnego odbiorcy to jest frajerem. Nie gniewajcie się ale sadownik czy rolnik to nie jest święta krowa to przedsiębiorca tylko w gumofilcach . Jak się opłaca to produkuje jedli jak nie to robi coś innego ? Czy serio nic nie potraficie tylko płakać i narzekać jak jest źle bo przeinwestowaliscie swoje gospodarstwa za środki z UE.  A płakać będą zawsze jak rolnicy na cenę nawozów i paliwa bo widza tylko to a ze zysk z ha znacznie większy to już nie. Tutaj troszke to inaczej wyglada bo cena maleje rosną koszta , czemu cena maleje ? ,,Najpierw sprzedaj potem posadź” wtedy będzie tej pojęcie o handlu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian Z
4 godziny temu, Gość Jan S napisał:

 Na Elstarze prosto z drzewa srednio po 40-45euro centów (wieloletnia)można spokojnie wyciągnąć 30 k  netto z hektara,Tylko nie ilość ,były 3 ha 10 lat, temu teraz 5. I żadnego więcej, jakos Taka ilość nie meczy :) i kosztów brak . Mało konkretnie drogo. Amen.

Na czereśni w kiepskim roku mam na czysto 100 tys zł.a hektarów mam 3.

Urwanie d*py przez 6 tygodni.

Krótko.konkretnie.drogo.amen

Jabłka też mam i jak ma mi zostac 5 tys z ha to posieje pszenicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kalkulator
4 godziny temu, Gość k111 napisał:

Jeśli jemu opłaca się sprzedawać po 1 zł (i po tyle sprzedaję), a wam potrzeba 2 zł (a sprzedajcie po 1 zł), to raczej wy powinniście zacząć szukać jakiegoś etatu. ?

Jemu się nie opłaca

On po prostu nie umie liczyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Guest Marian Z said:

Na czereśni w kiepskim roku mam na czysto 100 tys zł.a hektarów mam 3.

Urwanie d*py przez 6 tygodni.

Krótko.konkretnie.drogo.amen

Jabłka też mam i jak ma mi zostac 5 tys z ha to posieje pszenicę

pod folia ta czereresnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian Z

Opłacalność produkcji czereśni systematycznie spada i niedługo sięgnie dna.

Polski producent w szczycie wysypu potrafi oferować owoce po 3-4 zł przy kosztach zbioru 2 zł.

Detalista nalicza minimum 5 zł marży.

Za chwilę wszystko będzie ugotowane.

To ostatnie podrygi i chocholi taniec naszego sadownictwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany
15 godzin temu, Gość kalkulator napisał:

Jemu się nie opłaca

On po prostu nie umie liczyć:)

Od 15 sierpnia Rosja wprowadzila embargo na jabłko z Moldawii.Teraz najlepsze jabłko deserowe tam kosztuje ok 50-60 gr w przeliczeniu i niema gdzie tego sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Zorientowany napisał:

Od 15 sierpnia Rosja wprowadzila embargo na jabłko z Moldawii.Teraz najlepsze jabłko deserowe tam kosztuje ok 50-60 gr w przeliczeniu i niema gdzie tego sprzedać.

 

Marek z Warki mówił że urodzaju nie ma i zmniejsza się powierzchnia sadów

Słabo zawiązało

Zabraknie w tym roku

Pewne info

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
5 godzin temu, Gość Zorientowany napisał:

Od 15 sierpnia Rosja wprowadzila embargo na jabłko z Moldawii.Teraz najlepsze jabłko deserowe tam kosztuje ok 50-60 gr w przeliczeniu i niema gdzie tego sprzedać.

U nas też będzie tyle kosztować a gala też dostanie bo Egipt stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
Godzinę temu, Gość Andrzej napisał:

U nas też będzie tyle kosztować a gala też dostanie bo Egipt stoi.

Będzie piękna katastrofa

Ale jest jedno skuteczne rozwiązanie

Na spadające ceny trzeba zwiększyć produkcję i wydajność z hektara

 

Mówiąc obrazowo trzeba sadzić bo jest za mało i inni wejdą na nasze miejsce

 

Parę lat temu,pod innym nickiem brzmiało to zabawnie i byłem hejtowany okropnie

 

Co dziś powiecie mądrale?kto miał rację??

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość pesymista napisał:

Będzie piękna katastrofa

Ale jest jedno skuteczne rozwiązanie

Na spadające ceny trzeba zwiększyć produkcję i wydajność z hektara

 

Mówiąc obrazowo trzeba sadzić bo jest za mało i inni wejdą na nasze miejsce

 

Parę lat temu,pod innym nickiem brzmiało to zabawnie i byłem hejtowany okropnie

 

Co dziś powiecie mądrale?kto miał rację??

 

 

 

 

Prorok czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Sadownik

Gorzej na pewno nie będzie. Plonowanie nie będzie większe niż w 2018 to raz. Dwa że na 100% wszystkie jabłka nie zostaną zebrane bo zwyczajnie nie ma ludzi do pracy. Czeka nas bardzo ciekawy sezon i może się okazać że przetwórnie bardzo się przeliczą bo to że jabłka w sadach są nie znaczy że zostaną dostarczone do zakładów. 

Każdy kto będzie miał możliwość w pierwszej kolejności polapie owoce deserowe najwyższej jakości, na przemysł może nie starczyć czasu - czego sobie i Wam życzę. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
1 godzinę temu, Gość Jan napisał:

Dawaj wizje na ten sezon realną i optymistyczną;) 

Realna wizja nie jest optymistyczna ;)

Choć zawsze jakieś anomalie mogę się zdarzyć

W cuda jednak nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zorientowany
2 godziny temu, Gość Sadownik napisał:

Gorzej na pewno nie będzie. Plonowanie nie będzie większe niż w 2018 to raz. Dwa że na 100% wszystkie jabłka nie zostaną zebrane bo zwyczajnie nie ma ludzi do pracy. Czeka nas bardzo ciekawy sezon i może się okazać że przetwórnie bardzo się przeliczą bo to że jabłka w sadach są nie znaczy że zostaną dostarczone do zakładów. 

Każdy kto będzie miał możliwość w pierwszej kolejności polapie owoce deserowe najwyższej jakości, na przemysł może nie starczyć czasu - czego sobie i Wam życzę. 

Pozdrawiam 

Mhy a świstak siedzi...

 Już wiśnie miały zostać na krzaku i maliny A przerywali tyle,że cena do dolu

Zejdź na ziemię i przestań się pocieszać

Dodaj jeszcze że tyle sadów zgnojono,mszyca,parch,grad i nie włączą chłodni bo prąd drogi

 

Nie mamy rynkow zbytu...nawet gala z Goldenem się zejsra

Piotrek dobrze wie ile jest jabłka i że duża część producentów nie ma chłodni i opakowań i ci ludzie zawiozą za każde pieniądze

 

Wcale się nie dziwię gdy w zbiory będzie 15 gr i kolejki jak 2k18

 

Na sprzedaż deseru oprócz marketów po 50-60 gr na razie nie mam pomysłu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Guest Sadownik said:

Gorzej na pewno nie będzie. Plonowanie nie będzie większe niż w 2018 to raz. Dwa że na 100% wszystkie jabłka nie zostaną zebrane bo zwyczajnie nie ma ludzi do pracy. Czeka nas bardzo ciekawy sezon i może się okazać że przetwórnie bardzo się przeliczą bo to że jabłka w sadach są nie znaczy że zostaną dostarczone do zakładów. 

Każdy kto będzie miał możliwość w pierwszej kolejności polapie owoce deserowe najwyższej jakości, na przemysł może nie starczyć czasu - czego sobie i Wam życzę. 

Pozdrawiam 

e tam gadasz jak bedzie malo, 50gr pod koniec listopada dzadza i wszystko zostanie wyzbierane, nie ukrywam ze na to licze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...