Skocz do zawartości
Advertisement

Jabłko 2022 - jakie zbiory?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 775
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

6 godzin temu, Gość Gos napisał:

Już więcej ogłoszeń na zielono nie ma ładnego jabłka wielkość Sprzedał i na spad A idared już opadł kto nie oberwał w czasie A dużo takich sadow w grojeckim.Jeszcze parę tygodni i będzie ssanie

Chyba faktycznie nie mogą znaleźć w tych pieniądzach, bo nawet w niedzielę nie mają odpoczynku i smarują ogłoszenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Guest Lutek said:

Kto sypie Idareda teraz?

Przecież ta odmiana może postać nawet na dworze. Cena na pewno podksoczy niedługo do góry.

Ta podskoczy jak kolejki na skupach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław
W dniu 6.11.2022 o 13:04, Gość Stasio napisał:

Bardziej 15-16 ziemnioki no i biedra, myślę że tak wiekszosc płaciła 

Oficjalnie żeby sąsiada zdenerwować

Płacili 17-18 żeby z pola nie zeszli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
9 godzin temu, Gość paskowany napisał:

i jak tam ile pasek 7+? jest juz 1,5 chociaż?

Jest

Drożeje bo zagazowana i nikt nie podaje

W grudniu będzie 2 i zacznie się otwieranie i zjazd cenowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2022 o 19:54, Gość Witaj. napisał:

Kiedy przemysł zdrożeje?

Nie zdrozeje w tym roku

Chyba że przyjdzie - 8 przez całą noc

Jablka jest taki urodzaj,że brakuje skrzyń i pracowników

Do końca roku będą sady czyszczone o garażach i opakowaniach nie mówię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paskowany
8 hours ago, Guest pasek said:

Jest

Drożeje bo zagazowana i nikt nie podaje

W grudniu będzie 2 i zacznie się otwieranie i zjazd cenowy

To jest trochę zaskakujące szczerze mówiąc, nie ukrywam że mi się to podoba bo mam drogi prund I do końca roku wypadałoby to wszystko wypchać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
8 hours ago, Guest zegnam said:

Nie zdrozeje w tym roku

Chyba że przyjdzie - 8 przez całą noc

Jablka jest taki urodzaj,że brakuje skrzyń i pracowników

Do końca roku będą sady czyszczone o garażach i opakowaniach nie mówię

 

Dokładnie, Golden  jeszcze na drzewach wisi, Jonagoldy jakieś i maaasa Idareda, żeby to sie nie skończyło 25 groszami w grudniu za mokry przemysł i 35 za suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czas pokaże
8 godzin temu, Gość witam napisał:

Dokładnie, Golden  jeszcze na drzewach wisi, Jonagoldy jakieś i maaasa Idareda, żeby to sie nie skończyło 25 groszami w grudniu za mokry przemysł i 35 za suchy

Zapewne ten Golden oraz reszta jabłek wiszą na drzewie nabierając masy i czekając na zwyżkę ceny. Bo jest masa ludzi umiejących odnaleźć się i dostosować do realiów. Skoro deser nie idzie, export soków bije rekordy to i cena powinna podskoczyć. Chyba ze Piotruś znów chce zostać zrugany przez szefostwo na wizytacji za brak ,zmotywowania’ sadowników do zbierania przemysłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ciekawe
1 hour ago, Guest Czas pokaże said:

Zapewne ten Golden oraz reszta jabłek wiszą na drzewie nabierając masy i czekając na zwyżkę ceny. Bo jest masa ludzi umiejących odnaleźć się i dostosować do realiów. Skoro deser nie idzie, export soków bije rekordy to i cena powinna podskoczyć. Chyba ze Piotruś znów chce zostać zrugany przez szefostwo na wizytacji za brak ,zmotywowania’ sadowników do zbierania przemysłu. 

W tym roku trochę inną strategię obrali, rok temu zrzucili cenę jak się tylko dało i dużo jabłka zostało ludzie odjechali i zgniło, teraz utrzymują cenę, ale hamują trochę dostawy żeby nie było przestoju i nie musieli dawać większej ceny, ale widać że już mniejsze dostawy bo wcześniej skurczybyki wymyśliły żeby sypać bdfy na płasko a teraz już chyba wręcz odwrotnie 

 

A co do tego nabierania masy to ciekawy temat, badałeś to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ciekawe

Jeśli to co zostało w sadach zostanie zebrane to ja się cudu nie spodziewam, dlatego liczę że zacznie być zimniej niekoniecznie po to żeby te jabłka zamarzły bo to pewnie nie prędko ale żeby ludzie odjechali i to zostało, wszystkiego mechanicznie się nie zbierze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sortownią brakuje jabłka szukają szukają i nie mogę kupić widać to po cenach co 3 dni 20gr do góry.Ci co mają w miarę towar zagazował Ci co gorszy sypia i jabłka brakuje.Z sortowni kierowca mówił że nie ma jabłka do kupna bo ludzie za tą cenę nie chcą sprzedawać i mają rację.Minimum 1.5 albo 2zl to znajdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nieciekawe
19 godzin temu, Gość Ciekawe napisał:

Jeśli to co zostało w sadach zostanie zebrane to ja się cudu nie spodziewam, dlatego liczę że zacznie być zimniej niekoniecznie po to żeby te jabłka zamarzły bo to pewnie nie prędko ale żeby ludzie odjechali i to zostało, wszystkiego mechanicznie się nie zbierze 

Gdzie i po co mają jechać?

Wszystko musi zostać zebrane do ostatniego jabłuszka Jak w 2018

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nieciekawe
20 godzin temu, Gość Ciekawe napisał:

W tym roku trochę inną strategię obrali, rok temu zrzucili cenę jak się tylko dało i dużo jabłka zostało ludzie odjechali i zgniło, teraz utrzymują cenę, ale hamują trochę dostawy żeby nie było przestoju i nie musieli dawać większej ceny, ale widać że już mniejsze dostawy bo wcześniej skurczybyki wymyśliły żeby sypać bdfy na płasko a teraz już chyba wręcz odwrotnie 

 

A co do tego nabierania masy to ciekawy temat, badałeś to? 

Tak hamują,że nie mogą nadążyć przerabiać a paczki śmigają jak wściekłe psy

 

Bdfy na płasko to robota krokodyli a nie Piotrka szerloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cudowny
21 godzin temu, Gość Ciekawe napisał:

Jeśli to co zostało w sadach zostanie zebrane to ja się cudu nie spodziewam, dlatego liczę że zacznie być zimniej niekoniecznie po to żeby te jabłka zamarzły bo to pewnie nie prędko ale żeby ludzie odjechali i to zostało, wszystkiego mechanicznie się nie zbierze 

Już brakuje jabłka bez wosku stąd podwyżki i ogłoszenia na Ingrid,ze kupią suche jabłko

Na wiosnę prawdopodobieństwo cudu wzrasta tylko pytanie brzmi Czy ludzie prze szalejącej inflacji ,zapłacą 5-6 zł za kg jabłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Guest cudowny said:

Już brakuje jabłka bez wosku stąd podwyżki i ogłoszenia na Ingrid,ze kupią suche jabłko

Na wiosnę prawdopodobieństwo cudu wzrasta tylko pytanie brzmi Czy ludzie prze szalejącej inflacji ,zapłacą 5-6 zł za kg jabłek

Bardziej myślałem o cudzie na jabłku przemysłowym bo raczej w tym momencie to w sadach deseru już nie ma a jak jest to się nie nadaje

No a deser ładnie idzie do góry, jak ktoś ma tani prund to powinna być kasiura

 A te krokodyle to co jest? Bo słaby ze mnie szerlok i nie wiem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc z lubelszczyzny
1 godzinę temu, Gość Aadfg napisał:

Bardziej myślałem o cudzie na jabłku przemysłowym bo raczej w tym momencie to w sadach deseru już nie ma a jak jest to się nie nadaje

No a deser ładnie idzie do góry, jak ktoś ma tani prund to powinna być kasiura

 A te krokodyle to co jest? Bo słaby ze mnie szerlok i nie wiem 

 

Inspekcja Transportu tzw krokodyle  Cudu raczej bym sie nie spodziewal faktem jest ze polowa pseudo zrzeszen juz padla a pozostali beda doic sadownikow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

O jakich ogłoszeniach mówicie? Bo jak patrzę na igrit to tylko te same firmy się ogłaszają. Campello czyt. Firma krzak, agro czyt. ukra co za darmo szuka towaru, trochę Marka, trochę pojedynczych co nie wiadomo co to jest... nawet Czesio przestał się ogłaszać. Żyjcie dalej marzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Guest Sadownik said:

O jakich ogłoszeniach mówicie? Bo jak patrzę na igrit to tylko te same firmy się ogłaszają. Campello czyt. Firma krzak, agro czyt. ukra co za darmo szuka towaru, trochę Marka, trochę pojedynczych co nie wiadomo co to jest... nawet Czesio przestał się ogłaszać. Żyjcie dalej marzeniami.

Ten gościu agro/gotowka co to jest za gościu, on w ogóle kupuję te jabłka czy tylko ogłoszenia wstawia? Co by się nie działo to zawsze jego ogłoszenie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
3 godziny temu, Gość Andrzej napisał:

Ten gościu agro/gotowka co to jest za gościu, on w ogóle kupuję te jabłka czy tylko ogłoszenia wstawia? Co by się nie działo to zawsze jego ogłoszenie jest

Kupuje na Kz tylko za pół darmo szuka. I na pewno jeleni znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Bizon z Grojca napisał:

Ja juz prawie wszystko na przemysł wysypalem, nie jest zle. Chce z moimi chlopakami dosadzic jeszcze 3ha gali , ktos dosadza jeszcze ? 

Ja też jeszcze sadzę, drzewka mają być tanie to trza sadzić, najwyżej dłużej się w kolejce na skup będzie stało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość renifer z gołosz
2 godziny temu, Gość Bizon z Grojca napisał:

Ja juz prawie wszystko na przemysł wysypalem, nie jest zle. Chce z moimi chlopakami dosadzic jeszcze 3ha gali , ktos dosadza jeszcze ? 

Ja dosadzam5 ha gali

Zasramy gala wszystko żeby kosztowała tyle co idared

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...