Skocz do zawartości

Jabłko 2022 - jakie zbiory?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gość sajmon napisał:

Tak....brakuje

Ludzi do zbierania tyle jeszcze w sadach towaru

Nie wiem skąd jesteś ale w mojej części Grójeckiego zostało 2-3% jabłka pod drzewami, a samochody z towarem na trasach rzadko się spotyka, już jest po jabłku w zdecydowanej większości a mróz załatwi resztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 775
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

7 godzin temu, Gość majki napisał:

Nie wiem skąd jesteś ale w mojej części Grójeckiego zostało 2-3% jabłka pod drzewami, a samochody z towarem na trasach rzadko się spotyka, już jest po jabłku w zdecydowanej większości a mróz załatwi resztą

Pan Idared przetrwa zapowiadane -7

Uwierz,że zostało dużo na drzewach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bronisław
7 godzin temu, Gość majki napisał:

Nie wiem skąd jesteś ale w mojej części Grójeckiego zostało 2-3% jabłka pod drzewami, a samochody z towarem na trasach rzadko się spotyka, już jest po jabłku w zdecydowanej większości a mróz załatwi resztą

Znam takiego co jeszcze ma 1 tys ton na drzewie i 2 tys pod

Urodzaj większy niż w 2018r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Bronisław napisał:

Znam takiego co jeszcze ma 1 tys ton na drzewie i 2 tys pod

Urodzaj większy niż w 2018r

Co ma jeden do naszej ponad 4mln ton produkcji? Ja tez znam jednego co jeszcze zbiera i też ma sporo i 100 co już dawno skończyli.

W środę już mróz więc raczej mu to zostanie. Zresztą mocno słychać że do góry po 15 bo przetwórcy bardzo potrzebują towaru ale czekali żeby jak najwięcej zakontraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość majki napisał:

Co ma jeden do naszej ponad 4mln ton produkcji? Ja tez znam jednego co jeszcze zbiera i też ma sporo i 100 co już dawno skończyli.

W środę już mróz więc raczej mu to zostanie. Zresztą mocno słychać że do góry po 15 bo przetwórcy bardzo potrzebują towaru ale czekali żeby jak najwięcej zakontraktować.

Chyba 5 milionowej w tym roku

Nie zdajesz sobie sprawy ile jeszcze tego wisi w sądach

BDF y śmigają jak w południe na Marszałkowskiej tak potrzebują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarosław Polskę zbaw
2 godziny temu, Gość sajmon napisał:

Chyba 5 milionowej w tym roku

Nie zdajesz sobie sprawy ile jeszcze tego wisi w sądach

BDF y śmigają jak w południe na Marszałkowskiej tak potrzebują

Nie wiem gdzie wy te sady pełne jabłka macie i te BDFy, dziś jechałem trasą Wark-Białobrzegi, skupy puste, trochę towaru na podwórkach, na trasie prawie 30km sadów z jabłkiem było tyle co palców u dwóch rąk, coś mi się wydaje że to nie do końca sadownicy piszą te posty, zresztą to i tak bez znaczenia pogoda nas za parę dni rozsądzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość sajmon napisał:

Pan Idared przetrwa zapowiadane -7

Uwierz,że zostało dużo na drzewach

 

-7 to będzie na 2m koło domu, w sadach, na ziemi nie mówiąc już o dołkach będzie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patelnia
10 hours ago, Guest sajmon said:

Chyba 5 milionowej w tym roku

Nie zdajesz sobie sprawy ile jeszcze tego wisi w sądach

BDF y śmigają jak w południe na Marszałkowskiej tak potrzebują

Na pewno się poluźniło bo dzwonisz i zaraz masz patelke na podwórku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie ma deseru mało,mało A kto ma niech trzyma do Stycznia będzie ładna cena.Firmy dzwonią do mnie o gale mass,princa chcą ode mnie wyciągnąć A ja ze poczekam 3 telefony na tydzień czy sprzedaje.Trzymajmy jabłko zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Deser
2 hours ago, Guest Gggg said:

Oj nie ma deseru mało,mało A kto ma niech trzyma do Stycznia będzie ładna cena.Firmy dzwonią do mnie o gale mass,princa chcą ode mnie wyciągnąć A ja ze poczekam 3 telefony na tydzień czy sprzedaje.Trzymajmy jabłko zapłaci.

Czy mało to nie wiem ale na pewno dużo mniej niż się spodziewano, duża część idzie idrazu na burte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
3 godziny temu, Gość Gggg napisał:

Oj nie ma deseru mało,mało A kto ma niech trzyma do Stycznia będzie ładna cena.Firmy dzwonią do mnie o gale mass,princa chcą ode mnie wyciągnąć A ja ze poczekam 3 telefony na tydzień czy sprzedaje.Trzymajmy jabłko zapłaci.

Jak zwykle do stycznia nie mogą się dokupić bo wszystko zagazowane

Od lutego komory zaczną się otwierać i ceny w dół

Panika i dalsze spadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Guest Hhhh said:

Jak zwykle do stycznia nie mogą się dokupić bo wszystko zagazowane

Od lutego komory zaczną się otwierać i ceny w dół

Panika i dalsze spadki

Do lutego jeszcze sporo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator

Przejechałem się dziś po okolicy Warki i Grójca i wniosek jest taki że jak ktoś liczy na wzrost ceny przemysłu w 2 najbliższych tygodniach to się rozczaruję 

 

I pytanie do tego od krokodyli, jak to jest że teraz skupowym nie przeszkadza górka na bdfie? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zorientowany
4 godziny temu, Gość Obserwator napisał:

Przejechałem się dziś po okolicy Warki i Grójca i wniosek jest taki że jak ktoś liczy na wzrost ceny przemysłu w 2 najbliższych tygodniach to się rozczaruję 

 

I pytanie do tego od krokodyli, jak to jest że teraz skupowym nie przeszkadza górka na bdfie? ?

Pytaj krokodyli bo to oni ważą auto;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Zdziwienie już nadchodzi. Narazie małymi kroczkami.

Deseru to będzie o wiele mniej niż rok temu. Pisałem to we wrześniu. Szydzili tu ze mnie.

upaina, slaba produkcja zweryfikowaly wszystko.

Jak to jest że miało taniec i być dno, a już od poczatku zbiorów popularne odmiany do sortu 70gr na 1.1-1.2? Jak to jest ze płacili za wagę 60gr A teraz minimum 1? No wytlumaczcie mi mistrzowie handlu. Przecież miało tyle być. Zobaczycie co będzie za miesiąc. A i w komorach jest dużo mniej niż było rok temu. U wiekoszci znajomych minimum po jednej pustej. A jestem z okolicy grojca, jak tu eksperci pisali- terenu robiacego mase.

Miejmy nadzieję że nas upaincy i klaun zelenski nie wciągną w wojne i nie będą dalej "przypadkowo" ostrzeliwac, bedzie ssanie jak teraz to wcale to nie musi być zły sezon. Bo już się zmienia sytuacja na naszych oczach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość Marek napisał:

Zdziwienie już nadchodzi. Narazie małymi kroczkami.

Deseru to będzie o wiele mniej niż rok temu. Pisałem to we wrześniu. Szydzili tu ze mnie.

upaina, slaba produkcja zweryfikowaly wszystko.

Jak to jest że miało taniec i być dno, a już od poczatku zbiorów popularne odmiany do sortu 70gr na 1.1-1.2? Jak to jest ze płacili za wagę 60gr A teraz minimum 1? No wytlumaczcie mi mistrzowie handlu. Przecież miało tyle być. Zobaczycie co będzie za miesiąc. A i w komorach jest dużo mniej niż było rok temu. U wiekoszci znajomych minimum po jednej pustej. A jestem z okolicy grojca, jak tu eksperci pisali- terenu robiacego mase.

Miejmy nadzieję że nas upaincy i klaun zelenski nie wciągną w wojne i nie będą dalej "przypadkowo" ostrzeliwac, bedzie ssanie jak teraz to wcale to nie musi być zły sezon. Bo już się zmienia sytuacja na naszych oczach. 

 

Człowieku naczytales się lub nasluchales jakiś bajek! Deser cena porażka! Standard 70gr,prince 75gr i narazie podwyżek nie będzie - ceny z dzisiaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fan marka
1 godzinę temu, Gość Marek napisał:

Zdziwienie już nadchodzi. Narazie małymi kroczkami.

Deseru to będzie o wiele mniej niż rok temu. Pisałem to we wrześniu. Szydzili tu ze mnie.

upaina, slaba produkcja zweryfikowaly wszystko.

Jak to jest że miało taniec i być dno, a już od poczatku zbiorów popularne odmiany do sortu 70gr na 1.1-1.2? Jak to jest ze płacili za wagę 60gr A teraz minimum 1? No wytlumaczcie mi mistrzowie handlu. Przecież miało tyle być. Zobaczycie co będzie za miesiąc. A i w komorach jest dużo mniej niż było rok temu. U wiekoszci znajomych minimum po jednej pustej. A jestem z okolicy grojca, jak tu eksperci pisali- terenu robiacego mase.

Miejmy nadzieję że nas upaincy i klaun zelenski nie wciągną w wojne i nie będą dalej "przypadkowo" ostrzeliwac, bedzie ssanie jak teraz to wcale to nie musi być zły sezon. Bo już się zmienia sytuacja na naszych oczach. 

 

Jabłek jest dużo więcej niż w roku ubiegłym

Brak ludzi spowodował,że niby deseru jest mniej co nie znaczy że go nie ma

Kto zdążył to zagazowal i trzyma

Ssanie to jest na galę w paski a reszta schodzi słabo a te ceny za standard 1,1-1,2 to chyba za sampiona jak ktoś ma ciśnienie bo nie może kupić

Wiecznie jest tak różowo jak piszesz

W tej cenie to jest Ewelina,Red delicious i golden

Prince do sortu 0,8-1

Im wyższa cena tym większe wymagania i kg giną więc wyjdzie tak samo jak u tych co dają 0,8

 

Może okazać się,że ceny będą rosnąć do stycznia jak nie będą otwierać się komory a potem będzie panika i obniżka

 

U moich znajomych pod Grójecem urodzaj większy niż w 2018 i każdy dokupować lub pożyczał skrzynie i wszystko zamknięte pod sufit co o niczym nie  swiadczy

Daleki jestem od skrajnego pesymizmu i wielkiego optymizmu

Jeśli jabłko ma zapłacić to w maju lub czerwcu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Janusz Nosacz

Jeszcze to zamrożenie cen prądu spowoduje że krzykaczy będzie stać na długie trzymanie i chlodzenie. Rozdawnictwo poraz kolejny pokazuje, że nie jest niczym dobrym. Rynek sam by się regulował. Cena Prince z dziś 80 gr i 50 gr poniżej 7 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Prince do sortowania z wczoraj 1.2zl/kg 7-9

Ligol 1.2

Szampion 0.9

Golden 7+ 1.3

Umówmy się, kto ma ładny towar to i ma kilka procent poniżej tej ceny i tyle. Tyle że ładnego towaru obecnie brak. Pojawi się dopiero za 2 miesiące, chyba że cena dalej będzie iść mocno w górę. Tak jak ktos pisał wcześniej, cena dziś A miesiąc temu to 40gr roznicy. 

Pomyslcie jakie musi być ssanie na przemysl, skoro tak zaladowanych skupow nie było od kilku lat, a cena zamiast w dół to raczej prędzej podskoczy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena princa co za głupota nie ma 70gr tylko już daja 1zł A pi cichu dzwonią i dzwonią o princa i proponują więcej 20gr.Niektóre sortowanie nie mogą nic na kupić i nie przez to że źle sortuj tylko ludzie pozamykali i wodza co się dzieje że cena idzie do góry .Przy tych kosztach nikt nie odda jabłek za takà cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Ggg napisał:

Cena princa co za głupota nie ma 70gr tylko już daja 1zł A pi cichu dzwonią i dzwonią o princa i proponują więcej 20gr.Niektóre sortowanie nie mogą nic na kupić i nie przez to że źle sortuj tylko ludzie pozamykali i wodza co się dzieje że cena idzie do góry .Przy tych kosztach nikt nie odda jabłek za takà cenę.

Proszę wkleić to telefonu do tych co płacą 1,2

Obdzwonione kilka grup 0.8-0,9 do sortu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...