Skocz do zawartości

Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sumsiad
39 minut temu, Gość Tom napisał:

Żeby jabłka zdrożaly to sami jako producenci musimy zacząć żądać wyższych  cen. A na tym forum nic innego tylko "somsiad" obraża "somsiada" a handlarze czytają i sie śmieją 

Żeby jabłka zdrożały to musimy dostosować wielkość i jakość produkcji do oczekiwań rynku

Żądać to sobie możesz i nikt nie musi spełniać twoich oczekiwań

 

Będzie mniej i lepszego to oni będą chcieli kupić a nie my sprzedać jeden przez drugiego który taniej poda

 

Kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Pinn
6 godzin temu, Gość przypominam napisał:

Jakie były podsmichujki z gali i goldena parę lat temu jak o tym pisałem

 

A teraz sady zasrane gala i golden

Lata temu pisałem o nadprodukcji i konieczności jej obniżenia...to już nadchodzi wielkimi krokami

Tak więc trolu słuchaj proroka

====

Tak pisały gazety branżowe (jeśli czytasz takie w ogóle),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przypominam
9 godzin temu, Gość Pinn napisał:

====

Tak pisały gazety branżowe (jeśli czytasz takie w ogóle),

Nie czytam bo używam własnego mózgu

Wy czytacie a potem piszecie,że lepiej wychodzicie na sampionie i glosterze

Bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobek
2 godziny temu, Gość przypominam napisał:

Nie czytam bo używam własnego mózgu

Wy czytacie a potem piszecie,że lepiej wychodzicie na sampionie i glosterze

Bez odbioru

To czy ktoś lepiej wychodzi na gali goldenie szampionie czy glosterze zalezy od tego gdzie sprzedaje swój towar .jak byś używał własnego mózgu to byś o tym wiedział i nie wciskal byś wszystkim swoich krojonych mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lolek
3 hours ago, Guest Bobek said:

To czy ktoś lepiej wychodzi na gali goldenie szampionie czy glosterze zalezy od tego gdzie sprzedaje swój towar .jak byś używał własnego mózgu to byś o tym wiedział i nie wciskal byś wszystkim swoich krojonych mysli.

Pojedyncze przypadki może i lepiej wychodzą na glosterze niż na gali ale cała reszta raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość srobek
4 godziny temu, Gość Bobek napisał:

To czy ktoś lepiej wychodzi na gali goldenie szampionie czy glosterze zalezy od tego gdzie sprzedaje swój towar .jak byś używał własnego mózgu to byś o tym wiedział i nie wciskal byś wszystkim swoich krojonych mysli.

No z pewnością lepiej wychodzi na glosterze gdziekolwiek go sprzedaje

Gale i goldena sadzilem latach 90tych...ciągle te odmiany są w sadzie...glostera od 10 lat już nie ma

Skończę już te zabawna dyskusje zanim zacznie zmierzać w złym kierunku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezes
5 godzin temu, Gość Bobek napisał:

To czy ktoś lepiej wychodzi na gali goldenie szampionie czy glosterze zalezy od tego gdzie sprzedaje swój towar .jak byś używał własnego mózgu to byś o tym wiedział i nie wciskal byś wszystkim swoich krojonych mysli.

Ja z zawodu jestem prezesem grupy

Zarabiam na każdej odmianie.na glosterze i schampionie tez

Dobrze zawsze i posortuje i 30 gr zawsze mi z kila zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobek
1 godzinę temu, Gość srobek napisał:

No z pewnością lepiej wychodzi na glosterze gdziekolwiek go sprzedaje

Gale i goldena sadzilem latach 90tych...ciągle te odmiany są w sadzie...glostera od 10 lat już nie ma

Skończę już te zabawna dyskusje zanim zacznie zmierzać w złym kierunku

Uuu to ja myślałem że masz nowoczesne sady w których to cała robotę drony robią A tu lata 90.....

Tak.ja uważam że można lepiej zarobić na niby mniej dochodowych odmianach zależnie od tego gdzie się to sprzedaje.kazdy ma swój rynek i swojego finalnego odbiorcę.dla Ciebie ta dyskusja nie ma sensu.zawsze używasz do merytorycznej dyskusji A teraz odpuszczasz bo ktoś ma inne zdanie niż Ty.i to już jest dla Ciebie beee.podobnie  jest że wszystkimi produktami.zaleznie od klienta .są czasy że dostosowujemy produkt w tym przypadku mowa o jablku do klienta.jak masz zapotrzebowanie roczne na szampionie całoroczne to uprawiał będziesz Golden którego twój odbiorca nie chce?Nie wspominając już o kosztach produkcji tych przykładowych odmian.jak masz klienta na jabłko od 7 to będziesz robił wszystko żeby było 6.5?

Ja akurat glosterze nie mam w sadzie i nie zamierzam go mieć. Generalnie pomału wychodzę z jabłek.ale zaopatrujac kilka hurtowni owocowo warzywnych powiem Ci że większe zainteresowanie jest innymi odmianami niż gala.to tyle ode mnie bo widzę że z Tobą nie ma mowy o jakiejś dyskusji.ty masz rację i koniec kropka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość srobek
22 godziny temu, Gość Bobek napisał:

 

Chyba czegoś nie zrozumiałeś

To że sądziłem w latach 90 tych to nie znaczy,że one jeszcze istnieją

 

To właśnie potwierdziło,że ta dyskusja nie ma sensu bo ty już masz z góry wyrobione zdanie i wszystko wiesz

 

Ja nie zamierzam siedzieć całą zimę w przechowalni i sortować jabłuszka

Sporo lat temu przestawiłem się na odmiany na export by mieć więcej czasu a Mniej pieniędzy i był to świadomy wybór

 

Życie to nie tylko jabłka a walizek z pieniędzmi do trumny mi nie wsadza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
22 godziny temu, Gość Termin napisał:

2 tygodnie zostało handlu jabłkiem. Niestety.

Nie no co Ty, 2 dni zostało haha

A niektórzy twierdzą, że 3 miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie no co Ty, 2 dni zostało haha

A niektórzy twierdzą, że 3 miesiące...

Jeszcze może nie być całkiem zle z handlem jabłkiem  po tych przymrozkach…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Yzi napisał:

Jeszcze może nie być całkiem zle z handlem jabłkiem  po tych przymrozkach…

a co maja przymrozki do jablek ktore sa w chlodniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrek197704 napisał:

Najlepsze na tym forum jest to, że jeden drugiemu doradza, żeby zmniejszył ilość nasadzeń a każdy sadzi bez opamiętania....

ciekawe gdzie i za co, jedynie to widze wymiane starych nasadzen i nowe sady prezesow grup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Yzi napisał:

Jeszcze może nie być całkiem zle z handlem jabłkiem  po tych przymrozkach…

Czy ceny jabłek już eksplodowały?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Zorientowany napisał:

Ja słyszałem że na sortowanie princ 1.30 to gdzie te ceny się pytam chyba że pod stołem

Ceny na sortowniach 1,30zl-1,40zl za popularne odmiany.Zejście takie sobie.Szału juz nie bedzie bo późno,a jabłek naotwierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sandomierzu handel troche osłabł po dlugim weekendzie ceny bez zmian 1.3 -1.4  w skrzyni idared prins szampion .

kwietniowy hit eksportowy czyli Golden potaniał za ładny towar można było zapiąć 2 za wagę a teraz 1.8 nie ma kto dać rumuny i Węgry mówią że Golden u nich przestał się sprzedawać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ceny jabłek 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...