Skocz do zawartości

Stawki za cięcie 2022


SAD11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, SAD11 napisał:

Witam, pytanie tak jak w tytule, tylko realne stawki.

Listwa 180/h a starsze i poprawka po listwie ukrami za UWAGA 13zl, na sile nie chcieli odjeżdżać po rwaniu to zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik Wilga

U nas ekipy w tamtym roku brały 250 zł dniówki. Robota od 7 do 15. W tym roku krzyczą sobie 280-300 zł. W waszych rejonach też tak się cenią? U mnie poszedł regalis, wynajmę listwę , coś tam się poprawi ręcznie  i pier.. nie będę płacił jak za złoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik Marek

Witam. Ja uważam że cięcie to bardzo ciężka praca, powinno odpowiednio kosztować. Tak jak na zachodzie europy (10-14 euro). Wtedy nikt by tam nie jechał na zarobek. Każdy liczy jak chce, ale ekipy są dużo mądrzejsze od sadowników w kwestii opłacalności swojej pracy. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Guest Sadownik Marek said:

Witam. Ja uważam że cięcie to bardzo ciężka praca, powinno odpowiednio kosztować. Tak jak na zachodzie europy (10-14 euro). Wtedy nikt by tam nie jechał na zarobek. Każdy liczy jak chce, ale ekipy są dużo mądrzejsze od sadowników w kwestii opłacalności swojej pracy. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia......

Po prostu rynek im pomoga i tyle są mądrzejsi ale jeszcze trochę i rynek i im przestanie pomagać i będą tacy mądrzy jak sadownicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Z tymi ekipami to różnie bywa. Czasami tylko bosu coś potrafi, a reszta to zbieranina spod sklepu. Tacy to nawet 20 zł są nie warci. W gadce to każdy profesjonalista, a przy drzewie baran. Niestety, samo cięcie nie jest jakieś ciężkie, ale praca na mrozie, wietrze odstrasza młodych i ludzi kumatych jest coraz mniej. Dlatego też stawka musi być wysoka. Problem w tym, że profesjonaliści, jak i żule spod sklepu rzeczą sobie te same pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
1 hour ago, Guest Sadownik said:

Z tymi ekipami to różnie bywa. Czasami tylko bosu coś potrafi, a reszta to zbieranina spod sklepu. Tacy to nawet 20 zł są nie warci. W gadce to każdy profesjonalista, a przy drzewie baran. Niestety, samo cięcie nie jest jakieś ciężkie, ale praca na mrozie, wietrze odstrasza młodych i ludzi kumatych jest coraz mniej. Dlatego też stawka musi być wysoka. Problem w tym, że profesjonaliści, jak i żule spod sklepu rzeczą sobie te same pieniądze. 

Najcześciej tak jest. Moi znajomi jak biorą nową ekipę to idą z nimi w sad i przydzielają każdemu oddzielny rządek. Widać jak na dłoni kto jak tnie i jak szybko,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik Marek

Witam. Po tych "ekipach" to butelki po setkach i ćwiartkach wciskanych w ziemię do dzisiaj sprzątam?. Tak średnio to jak w telewizji "jeden z dziesięciu" coś potrafi i chce pracować. Najlepszy tekst to " ja tu przyszedłem zarobić a nie się narobić. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł z Marianowa
2 godziny temu, Gość Sadownik Marek napisał:

Witam. Po tych "ekipach" to butelki po setkach i ćwiartkach wciskanych w ziemię do dzisiaj sprzątam?. Tak średnio to jak w telewizji "jeden z dziesięciu" coś potrafi i chce pracować. Najlepszy tekst to " ja tu przyszedłem zarobić a nie się narobić. Pozdrawiam. 

Sekatory w dłoń

Cała zima przed nami

Przecież nie musimy odpoczywać

Możemy cały czas By wiosna jeszcze doradzić bo jest za mało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gustlik
Godzinę temu, Gość Olgierd napisał:

Płaćta, płaćta jak najwięcej, ja mam 14ha i sam z ojcem obcinamy

Róbta,róbta Jak najwięcej

Sami..nikogo nie zatrudniajcie

Aż dostaniecie garba albo się postacie

Bo ja teraz jadę na wakacje pod palmami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd
2 godziny temu, Gość gustlik napisał:

Róbta,róbta Jak najwięcej

Sami..nikogo nie zatrudniajcie

Aż dostaniecie garba albo się postacie

Bo ja teraz jadę na wakacje pod palmami

 

Od czego garba? elektrykiem z dołu, góra z platforma przyjemna, szybka, zdrowa robota, na pewno zdrowsza od leżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gustlik
21 minut temu, Gość Olgierd napisał:

Od czego garba? elektrykiem z dołu, góra z platforma przyjemna, szybka, zdrowa robota, na pewno zdrowsza od leżenia.

Zwłaszcza ta platforma w zimny wiaterek

Lepsza od leżenia pod palmami

Działaj,masz zielone swiatlo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd
28 minut temu, Gość gustlik napisał:

Zwłaszcza ta platforma w zimny wiaterek

Lepsza od leżenia pod palmami

Działaj,masz zielone swiatlo

 

 

kolego doedukuj się jak nie wiesz co jest zdrowsze dla człowieka, praca i zimno czy leżenie i upał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik Marek

Tak jak widać. Powoli ekipy się wykruszają, jadą do ciepłych krajów na odpoczynek. Jak wrócą wypoczeci to pokażą jak się pracuje:)) Panie Gustlik mam sprawę: jakby były jakieś ładne Murzynki chętne do pracy w sadownictwie w Polsce to śmiało pisz na priv. Chętnie bym coś zmienił z Ua. Pozdrawiam....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gustlik
1 godzinę temu, Gość Olgierd napisał:

kolego doedukuj się jak nie wiesz co jest zdrowsze dla człowieka, praca i zimno czy leżenie i upał

Kolego

Dla mnie to możesz govvno spod siebie zjadac i tłumaczyć,że każda złotówka wydana poza gospodarstwem to zmarnowana złotówka

Oszczędzaj,dokupij,obsadzaj i więcej pracuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd
15 minut temu, Gość gustlik napisał:

Kolego

Dla mnie to możesz govvno spod siebie zjadac i tłumaczyć,że każda złotówka wydana poza gospodarstwem to zmarnowana złotówka

Oszczędzaj,dokupij,obsadzaj i więcej pracuj

 

To żeś pokazał swój poziom kultury.... powinienem dyskusje zakończyć... ale wyciągasz jakieś dziwaczne wnioski, gdzie ja coś takiego napisałem co ty tu mi przypisujesz? Ty chodzi tylko o cięcie, jak się ma kilka czy nawet naście ha to spokojnie można samemu obciąć ( Co innego 20 i więcej ha) ale większość sadowników się rozleniła, sad obetną pracownicy, jabłko przesortuje grupa i pół roku leżeć można... a w dzisiejszych czasach przy narzędziach usprawniających cięcie, ciepłych i wygodnych ubraniach termoaktywnych jest to naprawdę przyjemna praca, dzień krótki to te 6-7 godzin, można sobie jakąś książkę odpalić w słuchawkach, to taka mordęga? Lepiej płacić 30zł na godzinę i potem płakać, że się nic nie opłaca? Nawet samemu ciąć przy takim areale starty też czasu żeby na wakacje jechać, ale ja polecam trochę pozwiedzać, poznać kulturę lokalną, kuchnię a nie leżeć pod palmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...