Skocz do zawartości

Ziemniaki Corinna


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem w tym roku pierwszy i ostatni raz. Colomba na pewno wczesniejsza. Przez srodek pola wsadzone 4 rzedy rozdzielaly soraye i gale, deszczowane, krzak wielkoscia zblizony do gali ok 12-14 szt bardzo kształtne bulwy 95% to bulwa 45+. Wyglad mega atrakcyjny. Plon minimalnie mniejszy od sasiadujacych odmian.Smak dobry, choc gala soraya smaczniejsze. Jednak rzadko ale zdarza sie rdza w miąższu co u mnie dyskwalifikuje dalsza uprawę.

A uprawia ktos queen anna i moge liczyc na podobnie rzeczowa odpowiedz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac cos wiecej o sorayi. Sadziłem gale ale ona wymaga nawadniania a ja nie mam takich mozliwosci. Kupilem wege polecil mi ja czlowiek z centrali nasiennej mowiac ze jest najlepsza smakowa z posrod trzech odmian gala soraya wega. Mowil ze soraya jest plenniejsza i wczesniejsza ale zebym wzial wege zamiast gali. i co sie okazuje z ta wega plon rewelacyjny wyglad ziemniaka piekny zolty owalny smak b dobry tylko pojawia sie problem z rdza.przy obirania rzadko cos widac natomiast przekrajajac ziemniaka jwst mnostwo brozawych plam.Trafia sie coprawda w jednym ziemniaku dajmy na 50 szt ale u kolegow jest to praktycznie w kazdym ziemniaku mio iz sadzeniaki byly z centrali. Mozesz napisac cos wiecej o sorayi jak to wyglada wjej przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier
4 godziny temu, Gość wega napisał:

Mozesz napisac cos wiecej o sorayi. Sadziłem gale ale ona wymaga nawadniania a ja nie mam takich mozliwosci. Kupilem wege polecil mi ja czlowiek z centrali nasiennej mowiac ze jest najlepsza smakowa z posrod trzech odmian gala soraya wega. Mowil ze soraya jest plenniejsza i wczesniejsza ale zebym wzial wege zamiast gali. i co sie okazuje z ta wega plon rewelacyjny wyglad ziemniaka piekny zolty owalny smak b dobry tylko pojawia sie problem z rdza.przy obirania rzadko cos widac natomiast przekrajajac ziemniaka jwst mnostwo brozawych plam.Trafia sie coprawda w jednym ziemniaku dajmy na 50 szt ale u kolegow jest to praktycznie w kazdym ziemniaku mio iz sadzeniaki byly z centrali. Mozesz napisac cos wiecej o sorayi jak to wyglada wjej przypadku

My też w tym roku mieliśmy wege pierwszy raz, sadzonka z centrali i też trafia się gdzie nie gdzie rdza. Myślicie, że to kwestia roku, czy odmiany? Miał ktoś doświadczenie z tą odmianą z poprzednich lat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Cukier napisał:

My też w tym roku mieliśmy wege pierwszy raz, sadzonka z centrali i też trafia się gdzie nie gdzie rdza. Myślicie, że to kwestia roku, czy odmiany? Miał ktoś doświadczenie z tą odmianą z poprzednich lat? 

Nie sadzilem ale jak dla mnie to wina odmiany. Niestabilna w stresowym roku. Bo co z tego jak 5 lat bedzie super a 1 rok rdza i dla bydla. I zysk z poprzednich lat pojdzie na koszta.

 

Soraye uprawiam kilka lat, kolor bulwy miazszu intensywnie zolty jak gala. Bardzo smaczny ziemniak. Wiaze okolo 14-18 szt. Krzaki b. duze wrecz potężne. Pozniejsza od gali. Jak dla mnie minusem tej odmiany jest srednio regularny ksztalt bulw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 18.12.2022 o 20:03, Sieradzak napisał:

Bardzo słabiutko ? Oglądałem ten filmik i chyba wydajność wyszła razem z traktorem,kombajnem oraz pacynami i kamieniami.

U słomianego same rekordy. Pszenicę dwa razy kosi (najpierw 10t, później jeszcze 800kg), qq 20t, rzepak 6t, ziemniaki 100t, buraki też 100t. Rozwojowy Bauer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 13:59, Gość Xyz napisał:

Mialem w tym roku pierwszy i ostatni raz. Colomba na pewno wczesniejsza. Przez srodek pola wsadzone 4 rzedy rozdzielaly soraye i gale, deszczowane, krzak wielkoscia zblizony do gali ok 12-14 szt bardzo kształtne bulwy 95% to bulwa 45+. Wyglad mega atrakcyjny. Plon minimalnie mniejszy od sasiadujacych odmian.Smak dobry, choc gala soraya smaczniejsze. Jednak rzadko ale zdarza sie rdza w miąższu co u mnie dyskwalifikuje dalsza uprawę.

A uprawia ktos queen anna i moge liczyc na podobnie rzeczowa odpowiedz ?

Kilku znajomych miało Corinne, na polu piękna, kształtna i smaczna, wygląd i plon naprawdę super. Ale powtórzyło się to co piszesz, rdza w miąższu i później problemy z gniciem w przechowalni. Ja się zniechęciłem po tych opiniach, ale ciekawy jestem jak będzie w tym roku. Soraya jak dla mnie dużo pewniejsza odmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Miałem też w tym roku Corine. Kupiona kwalifikat na jesieni a na wiosnę zaczęła się psuć we workach po przesortowaniu zasadzona rosła już chora. Ale plon z tego co rosło zdrowe niesamowity. A zasadzone dosłownie na lotnym piasku bez nawadniania i przy zerowym nawożeniu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...