Skocz do zawartości

Waga kanałowa , kombinacja


Fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Advertisement
Gość Rolnik z Wielkopolski
W dniu 27.01.2023 o 20:13, Fredek napisał:

Witam. Chciałbym zapytać jakich firm macie wagi kombinacyjne do warzyw , jakie macie opinie. 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

W mojej ocenie z zachodnich maszyn to najlepszy jest Newtec. Z krajowych producentów najwięcej maszyn w Polsce sprzedała firma KMK i oni mają największe doświadczenie i najlepsze maszyny. Reszta jeszcze się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Posiadam KMK i sorpaca, z jednej i drugiej jestem zadowolony chociaż gdybym miał teraz brać coś kolejnego to raczej byłby to sorpac.

z plusów KMK to przejrzyste menu, lepszy dostęp do ustawiania funkcji w trakcie pracy oraz bardziej dopasowany cały program

z minusów natomiast akurat w mojej wadze to często trzeba regulować tzw „wibratory” które rozsypują towar oraz te które podają do kanałów.

jednak jest to waga z 2016 roku i pewnie do tego czasu zostało dużo rzeczy konstrukcyjnie poprawionych 

 

sorpac natomiast jest u nas na taśmach które to podają towar do kubków  i rozwiązanie to spisuje się bardzo dobrze, również wibracje rozsypujące na towar na boki działają dużo lepiej niż w KMK.

z minusów w sorpacu to czasem wieszający się program gdzie pomaga wlaczenie i wyłączenie wagi, jednak nie zdarza się to często. Minusem również jest ciut za nisko w stosunku do kubków zrobiona taśma wyładowcza porcje, gdzie podczas zrzutu do worka, zamykający kubek lubi złapać produkt, przez co trzeba nieco wydłużyć czas otwarcia i problem praktycznie usunięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Na sorpacu pakujemy głównie ziemniaka brudnego, około 200 ton miesięcznie i taśmy są cały czas czyste, kubki czy to by było KMK czy sorpac czy nawet newtec czy sorma, zawsze będą brudne i trzeba je regularnie czyścić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
6 godzin temu, Fredek napisał:

Ja wolałbym kanały , łatwiej byłoby czyścić . Sorpac podoba mi się kmk w sumie też tylko boję sie jak to będzie wyglądać po np. 10 latach. A masz może porównanie w cenie między Polskimi a zagranicznymi producentami?

Różnica między polskimi wagami a zagranicznymi to około myśle że na spokojnie 50 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...