Skocz do zawartości

Cena wiśni 2023


Gość keleris

Rekomendowane odpowiedzi

Cała ta wiosna 2023 należy do najzimniejszych odkąd pamiętam. Zdarzały się wcześniej niespodzianki pt. śnieg 1 maja, ale generalnie to był 1-2 dni i wracało do normy. Tym razem chłód trwa nieprzerwanie od połowy kwietnia. Globalne oziębienie chciałoby się powiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ciemno gród
3 godziny temu, Gość wisienka napisał:

potwierdzam u mnie na wiśni  debregenie i klorisie jest bardzo duzo

DEBRECENI

BOTERMO!

KELERIS!

Na litość....!

Producenci i handlowcy, sprawdzajcie te nazwy i się nie ośmieszajcie!

,,Mucu, Czampion, Idaret, Empajer......'', a teraz wiśnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja opór .

No chyba w gaciach .

W Sandomierzu co przymrozków nie było to tylko młode sady na dobrych stanowiskach mają zadawalajacy plon.

Reszta tj. Starsze plantacje i zimniejsze stanowiska to ledwo co 8 -10 ton w porywach z ha a będą miały ale i takie że  5ton będzie też są 

Ogólnie otrząsarki to niszczą sady wiśniowe strasznie ogrom wypadów i według mnie zmniejszy się produkcją bo zastępowalność nasadzeń nie nadąży za plantacjami do kasacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
4 godziny temu, Michał S napisał:

Maja opór .

No chyba w gaciach .

W Sandomierzu co przymrozków nie było to tylko młode sady na dobrych stanowiskach mają zadawalajacy plon.

Reszta tj. Starsze plantacje i zimniejsze stanowiska to ledwo co 8 -10 ton w porywach z ha a będą miały ale i takie że  5ton będzie też są 

Ogólnie otrząsarki to niszczą sady wiśniowe strasznie ogrom wypadów i według mnie zmniejszy się produkcją bo zastępowalność nasadzeń nie nadąży za plantacjami do kasacji 

Na lubelszczyźie niestety jest opòr wiśni a co do otrząsarki to niestety nadrywa się system korzeniowy i stąd są wypady ale się chce tani zbiòr to trzeba się z tym liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę przejeżdżałem przez Lubelszczyznę, okolice Opola Lubelskiego/Poniatowa i w górę na Nałęczów. W sumie nie wiem gdzie tam jest jakieś zagłębie wiśniowe, ale kwater wiśniowych wcale tam nie ma jakoś dużo. Z ulicy widać wypady, srebrzystość, od góry brunatna. Zatrzymałem się przy jednej z ładniejszych kwater, a tam zawiązanie nie przekraczało 50%... do tego już niektóre się żółciły, zaraz spadną. Tonażowo to na ładnych kwaterach będzie 12-15ton w maxie. No chyba że dla was te 15ton to jest opór 😆

Tak jak kolega napisał wyżej, u nas w sandomierskim przymrozków praktycznie nie było, a tak słabo z towarem to chyba ostatnio w 17 roku było. 

Co do otrząsarek.. 5-6 letnie kwatery i w niektórych miejscach drzewo w drzewo już rozwalone od łapy, ciekawe ile to wtrzyma? 10-12 lat i całe kwatery będą do wymiany. W takim tempie to ludzie nie nadążą sadzić.

I powie to każdy producent wiśni który zajmuje się tym dłużej jak 10 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
10 godzin temu, Gość nok napisał:

W sobotę przejeżdżałem przez Lubelszczyznę, okolice Opola Lubelskiego/Poniatowa i w górę na Nałęczów. W sumie nie wiem gdzie tam jest jakieś zagłębie wiśniowe, ale kwater wiśniowych wcale tam nie ma jakoś dużo. Z ulicy widać wypady, srebrzystość, od góry brunatna. Zatrzymałem się przy jednej z ładniejszych kwater, a tam zawiązanie nie przekraczało 50%... do tego już niektóre się żółciły, zaraz spadną. Tonażowo to na ładnych kwaterach będzie 12-15ton w maxie. No chyba że dla was te 15ton to jest opór 😆

Tak jak kolega napisał wyżej, u nas w sandomierskim przymrozków praktycznie nie było, a tak słabo z towarem to chyba ostatnio w 17 roku było. 

Co do otrząsarek.. 5-6 letnie kwatery i w niektórych miejscach drzewo w drzewo już rozwalone od łapy, ciekawe ile to wtrzyma? 10-12 lat i całe kwatery będą do wymiany. W takim tempie to ludzie nie nadążą sadzić.

I powie to każdy producent wiśni który zajmuje się tym dłużej jak 10 lat. 

Choć ty kolego mnie rozumiesz .

Powiem wam jak jest z otrząsarkami , jak masz swoją i robisz z głową to plantacja będzie żyła .

Większość jest źle prowadzona ma za mało pnia żeby dobrze złapać powinno być z 80 cm wtedy kory tak nie uszkodzisz .

A jak przyjedzie otrzasarka która bierze od kg to ogień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie łutówka nie dość że słabo zawiazała to teraz sypie sie artystycznie jak bede miał 20% normalnego zbioru to jest wszystko nie wiem czy bedzie sens otrzasarką podjezdzać...pewno lepiej recznie i na bronisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Filozof
38 minut temu, Gość doo napisał:

u mnie łutówka nie dość że słabo zawiazała to teraz sypie sie artystycznie jak bede miał 20% normalnego zbioru to jest wszystko nie wiem czy bedzie sens otrzasarką podjezdzać...pewno lepiej recznie i na bronisze

Albo na kilówkę pod pałac kultury. Nima wiśni , a potem wyścig po kisteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mandarynka
20 godzin temu, Gość Filozof napisał:

Albo na kilówkę pod pałac kultury. Nima wiśni , a potem wyścig po kisteny

w kisteny w tym roku to bedziesz banany wrzucał a nie wisnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...