Skocz do zawartości

Cebula


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość malopolanin
3 godziny temu, Gość Cebul napisał:

Ciekawe ile w polskiej jest dursbanu jak walili na wciornastka

Moze 20 lat temu chloropiryfos dzialal na wciornastka ale ostatnie lata to ta supstancja na wciornastka nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dokładnie. Najważniejsze to kupić tanio, kraj pochodzenia czy jakość ludzi nie obchodzi. Przykre, ale w takich realiach żyjemy. 

A konspumcja cebuli spadnie jeżeli ceny będą zaporowe, można bez niej żyć. Kobitka najwyżej nasmaży kiełbasy bez cebulki 🤷

Jestem producentem cebuli. Mam jeszcze sporo w magazynie. Naturalnym jest, że chciałbym żeby cebula była jak najdroższa... To normalne... Jednak jak czytam takie teksty to ręce mi opadają. Chcielibyście zablokować import cebuli i żeby w związku z tym cebula kosztowała 2 razy tyle? Co Wy piszecie za brednie? Chcielibyście też żeby Ukraina zablokowała import cebuli z Polski? I Bułgaria, Rumunia itd.? Chcielibyście tego? Macie świadomość, że w tej chwili wielokrotnie więcej eksportujemy cebuli niż importujemy? Że zamknięcie handlu międzynarodowego spowodowałoby spadek cebuli w Polsce? Chyba, że macie pomysł, żeby zakazać importu a nie zakazywać eksportu... A co do jakości polskiej cebuli to z czystym sumieniem możecie powiedzieć, że wszystko robicie zgodnie z zaleceniami? Nigdy nie zastosowaliście zakazanego środka desperacko walcząc z wciornastkiem? Nigdy nie zawyżyliście dawki? Niech pierwszy rzuci kamienieniem, który jest bez winy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik
3 godziny temu, Gość Cebul napisał:

Ciekawe ile w polskiej jest dursbanu jak walili na wciornastka

Do cebul:

Dursban już  dawno wycofany  w Polsve więc  się go nie stosuje.Natomiast w innych częściach świata  są stosowane środki  które  w Polsce są zabronione.

Są inne środki dozwolone. Skoro tak piszesz  to ani z Ciebie rolnik ani tym bardziej patriota. Chyba jesteś  człowiekiem który  chce tanio kupić  I Ci przykro. 

Jak ci nie wstyd pisać  tak o polskich rolnikach. 

Żenada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Też kupujący
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dokładnie. Najważniejsze to kupić tanio, kraj pochodzenia czy jakość ludzi nie obchodzi. Przykre, ale w takich realiach żyjemy. 

A konspumcja cebuli spadnie jeżeli ceny będą zaporowe, można bez niej żyć. Kobitka najwyżej nasmaży kiełbasy bez cebulki 🤷

Do gościa 

Nie strasz. Cebula potrzebna do wszystkiego. 

Już  tu nie jeden wyjaśniał  więc  nie chcę się powtarzać. 

Ceny do góry bo takie prawo rynku i nie ma co narzekać tylko  kupować od polskich rolnikòw . To jest postawa  godna  prawdziwego  Polaka.

Nie ściągać zagranicznej  byle tylko zarobić  w przy  okazji  udupic polskiego rolnika. Też kupuję  I nie narzekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Rolnik z Wielkopolski napisał:

Jestem producentem cebuli. Mam jeszcze sporo w magazynie. Naturalnym jest, że chciałbym żeby cebula była jak najdroższa... To normalne... Jednak jak czytam takie teksty to ręce mi opadają. Chcielibyście zablokować import cebuli i żeby w związku z tym cebula kosztowała 2 razy tyle? Co Wy piszecie za brednie? Chcielibyście też żeby Ukraina zablokowała import cebuli z Polski? I Bułgaria, Rumunia itd.? Chcielibyście tego? Macie świadomość, że w tej chwili wielokrotnie więcej eksportujemy cebuli niż importujemy? Że zamknięcie handlu międzynarodowego spowodowałoby spadek cebuli w Polsce? Chyba, że macie pomysł, żeby zakazać importu a nie zakazywać eksportu... A co do jakości polskiej cebuli to z czystym sumieniem możecie powiedzieć, że wszystko robicie zgodnie z zaleceniami? Nigdy nie zastosowaliście zakazanego środka desperacko walcząc z wciornastkiem? Nigdy nie zawyżyliście dawki? Niech pierwszy rzuci kamienieniem, który jest bez winy...

Do rolnika z Wielkopolskim

To Ty piszesz bzdury.  Gdzie Ty kupujesz te zakazane środki. Ale robisz wyobrażenie  I polskich rolnikach. 

Wstyd  I hańba .

Ale Ty pewnie rolnikiem wcale nie jesteś  tylko handlarzem któremu  żal  dać więcej  polskiemu R olnikowi. A import  już  coraz mniejszy bo ceny idą wszędzie do góry. Towar powinien byc sprowadzany dopiero gdy braknie. Co zrobili z pszenica. Ale to trzeba rozumieć.  Wstyd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent 4 pokolenie
11 godzin temu, Gość Romek napisał:

Ceny cebuli jeszcze wzrosną.

Screenshot_2023-02-23-20-33-24-1.png

Przeważnie ceny ruszały marzec kwiecień jak cebuli zaczęło brakować, a teraz jeszcze mamy luty i 4 zł😯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny cebuli jeszcze wzrosną.

Włosi  już  kończą.  Austria wstrzymuje eksport. Wszędzie braki. Holandia  dochodzi do 1 euro. EGIPT kiepsko i drożeje. Ile by tej cebuli trzeba na już  żeby  złagodzić cały  świat. Tak że co 10 zł nierealne?

Pewnie się skończy  wreszcie ta austriacka  na Rybitwach.

Jak najbardziej. Tyle czasu jeszcze jest.

Cebula potrzebna do wszystkiego.

Wystawiają  już 4 zł  I więcej. 

I bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem  ogłoszenie   z ceną  około  4 złote za cebulę  import po wyglądzie pewnie jakiś Egipt.

Jak ja to nawet bym nie spojrzał.  Wygląda  słabo. 

A co Wy myślicie  o tym imporcie?

Bo ja to myślę  że  to jest gra psychologiczna.

Cena wystrzeli chyba za chwilę  jeszcze bardziej do góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Franek
15 godzin temu, Gość xqz napisał:

Na giełdzie w Sandomierzu to jest detal a nie hurt.Chyba że nazywasz 1t hurtem..

Ja nic nie nazywam. 

To jest fragment artykulu który przeczytałem.

A na marginesie dla jednego hurt to tona dla drugiego 100 ton.

Ważne że idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Za chwilę nikt cebuli jeść nie będzie. Sprzedaje po targach i jak sprzedawałem po 3-4zl szło po 60kg na targ, w tej chwili cena 5zl i nawet 15kg nie mogę sprzedać. W Polsce ludzie przestaną spożywać cebulę, ale że na świecie jest niedobór tego warzywa to będzie szedł export.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Też handlujacy i kupujacy
15 godzin temu, Gość Handlarz napisał:

Za chwilę nikt cebuli jeść nie będzie. Sprzedaje po targach i jak sprzedawałem po 3-4zl szło po 60kg na targ, w tej chwili cena 5zl i nawet 15kg nie mogę sprzedać. W Polsce ludzie przestaną spożywać cebulę, ale że na świecie jest niedobór tego warzywa to będzie szedł export.

Takich bzdur to świat  nie słyszał  jak piszesz. Sprzedalbym coraz więcej. Cena nie gra roli tylko cebulę ciężko  kupić. 

Tak więc nie wiem jaki masz interes w tym co wypisujesz. 

Trzeba się  cieszyć  że  rolnik coś zarobi.

A prawda jes taka że  handlujacy też  zarabia więcej  przy wysokiej cenie.

A wysoka cena to dopiero przed nami. Już  tu nie jeden pisał  że  dla końcowego klienta to niewielka różnica. 

Za nawozy rolnicy to musieli  cztery czy pięć  razy tyle zapłacić  I nie plakales o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Polski handlowiec
3 godziny temu, tradekraków napisał:

3.5 juz oferuja ....

Egipt jak dla mnie nie jest  wart nawet złotówki. 

Za nasz krajowy płacę  4,20 w tej chwil i jest ok. Jak będzie 5 zł. też będę kupował polski towar od polskiego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
10 godzin temu, Gość Michał01 napisał:

Mam piękną cebulę, tegoroczną, suchą, z łuską kaliber 6-8, worek 30 kg, cena 2,8 zł/kg jeśli 20 ton.

Kolego warunkowo dopuszczę Ci tego posta, ale na forum nie dajemy ogłoszeń.
Darmowe ogłoszenie możesz opublikować pod tym adresem: https://igrit.pl/dodaj-ogloszenie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...