Skocz do zawartości
Advertisement

Rekomendowane odpowiedzi

Advertisement

900 zł za pszenicę?? :o To jest poniżej pasa, rynek jest zawalony. Ciekawe jak to będzie wyglądało po sezonie, na ile Ukraina będzie produkowała na poziomach z roku poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość malopolanin napisał:

Malopolskie pszenica 900 brutto innych cen nie znam ale ogolnie masakra katastrofa wiecej nie napisze bo i tak nie opublikuja.

Ale to chyba cena pszenicy paszowej? Czy konsumpcyjna? No uwala się rolników branża po branży, na końcu jakaś korpo przejmie ziemie, scali i będzie produkować żywność dla świata :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malopolanin
26 minut temu, YOGI napisał:

Ale to chyba cena pszenicy paszowej? Czy konsumpcyjna? No uwala się rolników branża po branży, na końcu jakaś korpo przejmie ziemie, scali i będzie produkować żywność dla świata :( 

Tak paszowa poniewaz w malopolsce wiekszosc takowom tylko skupuje w pazdierniku byla 1400 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
11 godzin temu, Gość Małorolny napisał:

Dolnośląskie - 1020zł za pszenicę 12,5% białka. 

Dzięki za info! Cholera wie co robić, sprzedać teraz czy brać ich na przetrzymanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małopolska
W dniu 16.03.2023 o 19:15, Gość Małorolny napisał:

Ja nie sprzedaje. Czekam do czerwca bo już dużo nie stracę. Czy 1000 czy 900 to już i tak straciłem mnóstwo pieniędzy.

900 to już jest w małopolsce bylem w skupie i właściciel twierdzi że jest tyle w magazynach że w maju najprawdopodobniej przestaną  kupować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ciekawy
16 hours ago, Guest Małopolska said:

900 to już jest w małopolsce bylem w skupie i właściciel twierdzi że jest tyle w magazynach że w maju najprawdopodobniej przestaną  kupować 

Nie uprawiam zboża ale na moje oko to jest tylko nakręcanie paniki 

Jak zboże z Ukrainy nie mogło wjeżdżać do Polski to co z nim robiono? Chyba zawsze gdzieś szło, jak to wygladalo wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo powierzchownie to skomentowałeś. 

1. Zupełnie nie wjeżdżało do UE - teraz sytuacja nie jest jasna - jak już wjedzie, gdzie ląduje?

2. Skoro wjeżdża bezpośrednio na UE - to:
a) krótki transport (tańszy / wpływ na cenę)
b) bezpośrednio wpływa na zasobność rynku UE w zboża - bo fizycznie jest dostępne na tym rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
28 minut temu, arnosep22 napisał:

Nie zajmuję się uprawą zboża, ale z tego co wiem, to nawet u nas na Lubelszczyźnie jest dość drogie zboże i też sięga 900 zł. Niestety takie mamy czasy, inflacja, wojna i wszystko drożeje. 

Ty wiesz co ty piszesz?? :o Nawąchałeś się czegoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Gość
W dniu 16.03.2023 o 19:15, Gość Małorolny napisał:

Ja nie sprzedaje. Czekam do czerwca bo już dużo nie stracę. Czy 1000 czy 900 to już i tak straciłem mnóstwo pieniędzy.

Jak w czerwcu to będzie po 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • A_2 changed the title to Ceny zbóż 2023
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...