Skocz do zawartości

Doplaty do sadow


Gość gosc z lubelszczyzny

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Kris napisał:

Wygląda na to że nie będzie płatności uzupełniającej do upraw wieloletnich. 

P... pisowe

Za to jest 1300zl/ha za IP, o ile za dużo osób się na to nie rzuci.

Największa głupota to dopłacanie za sam fakt posiadania gruntów rolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Za to jest 1300zl/ha za IP, o ile za dużo osób się na to nie rzuci.

Największa głupota to dopłacanie za sam fakt posiadania gruntów rolnych.

Może 300 za IPO będzie

Największa głupota to jakiekolwiek dotacje i doplaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość minus napisał:

a ci co na drugą stronę powinni jeszcze dopłacać 

Pisiurek się oburzył

Tak nienawidzicie uni ale pieniążki od niej wam już nie śmierdzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Guest plus said:

Pisiurek się oburzył

Tak nienawidzicie uni ale pieniążki od niej wam już nie śmierdzą?

Nie jestem zwolennikiem ani tych ani tych ale śmieszą mnie ludzie którzy widzą jakaś różnice;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki Ben

Nie powinno być żadnych DOPŁAT bo to tylko psuje rolnictwo. ROLNIK powinien za godziwe pieniądze sprzedawać swoje plony bez jakichkolwiek DOPŁAT i z tego co wyprodukuje powinien się utrzymywać.  

Dokładnie tak samo nie powinno być socjalu bo to tylko krzywdzi ludzi tworząc z nich nierobów bo przecież państwo da i nie trzeba pracować, tylko na tych nierobów ktoś inny MUSI zapracować i dokręca się kolejne śruby przedsiębiorcom by próźniakom później dać. Rozdawanie pieniędzy za bezczynność do niczego dobrego nie zaprowadzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki jełop
3 hours ago, Guest Wielki Ben said:

Nie powinno być żadnych DOPŁAT bo to tylko psuje rolnictwo. ROLNIK powinien za godziwe pieniądze sprzedawać swoje plony bez jakichkolwiek DOPŁAT i z tego co wyprodukuje powinien się utrzymywać.  

Dokładnie tak samo nie powinno być socjalu bo to tylko krzywdzi ludzi tworząc z nich nierobów bo przecież państwo da i nie trzeba pracować, tylko na tych nierobów ktoś inny MUSI zapracować i dokręca się kolejne śruby przedsiębiorcom by próźniakom później dać. Rozdawanie pieniędzy za bezczynność do niczego dobrego nie zaprowadzi. 

To jak to jest że od kiedy pis zaczął politykę socjalną gospodarka Polski się powiekszyla, minimalna pensja po uwzględnieniu inflacji jest wieksza i bezrobocie spadlo? Prosze mi to wytłumaczyć 

I odrazu uprzedze, nie nie jestem ślepym 'fanem' jarusia ale takie są po prostu fakty 

I moim zdaniem dopóki jakiemuś bystrzakowi nie przyjdzie do głowy przejscie na euro to taka polityka się będzie sprawdzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mały jełop
10 godzin temu, Gość Wielki jełop napisał:

To jak to jest że od kiedy pis zaczął politykę socjalną gospodarka Polski się powiekszyla, minimalna pensja po uwzględnieniu inflacji jest wieksza i bezrobocie spadlo? Prosze mi to wytłumaczyć 

I odrazu uprzedze, nie nie jestem ślepym 'fanem' jarusia ale takie są po prostu fakty 

I moim zdaniem dopóki jakiemuś bystrzakowi nie przyjdzie do głowy przejscie na euro to taka polityka się będzie sprawdzac

Liczba seniorów żyjących w ubóstwie relatywnym* rośnie: z 1,2 mln w 2019 r. do 1,3 mln w 2020 r. Od 2015 r. nastąpił wzrost z 932 tys., czyli aż o 43 proc. W 2022 i w 2023 r. ten trend będzie prawdopodobnie postępował" - czytamy w analizie Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu.

I to mimo przeznaczania ponad 20 mld zł na 13. i 14. emeryturę.

 

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji (KGP), w 2022 roku stwierdzono 32,8 tys. przestępstw kradzieży w sklepach. To o 31,1% więcej niż w 2021 roku, kiedy takich przypadków odnotowano blisko 25 tys.

...wartość państwowego długu publicznego wzrosła z 991 mld zł w 2019 roku do 1149 mld zł w 2021 roku a faktycznie jest ok 1,5 biliona bo kilkaset miliardów jest wyprowadzonych do funduszy poza budżet...

 

Może już dość o papierowych sukcesach jarusia

Papier wszystko przyjmie a kreatywny księgowy wszystko ukryje i pokaże coś w zupełnie innym świetle

 

Zapytaj ludzi jak im się żyje dostaniesz odpowiedź

Z moich obserwacji wynika,że nierobom,cwaniakom żyje się lepiej bo socjal większy

Przedsiębiorcom,emerytom, większości zatrudnionych żyje się gorzej ...każdej grupie z innych powodów

Każdy to musi sam ocenić

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mały jełop

Wysoki wzrost gospodarczy nie równa się wysokiemu rozwojowi – wzrost obejmuje sumę wszystkich transakcji i wyprodukowanych dóbr na danym terytorium. Stopa inwestycji pokazuje, jak państwo rozwija swoje możliwości, aby produkować coraz więcej i lepiej.

Za rudego inwestycje 20%

Za jarusia poniżej 18%

Wniosek jest prosty...nie inwestujemy i nie rozwijamy się

Przejadamy co zarobimy i co pożyczymy w imię kupowania głosów wyborczych i utrzymania się przy korycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mały jełop
1 godzinę temu, Gość Wielki jełop napisał:

Czyli generalnie wszystkim się żyje gorzej wszysycy z glodu przymierają a wg sondaży 60-70% chce kontynuacji socjalu, jak nie więcej-ma to sens

 

Żadnego

Nie ma darmowych obiadków

Ludzie nie mają podstawowej wiedzy ekonomicznej

Zadłużenie i jego obsługa rosną

Kiedyś trzeba będzie ciąć socjal i podnosić podatki

Do tego kryzys demograficzny

Za 20lat emerytura będzie 25-30% ostatniej wypłaty

Podniesienie wieku emerytalnego i tak musi nastąpić bo ludzie nie przeżyją z takich emerytur

 

Ogólnie nie wygląda to ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki jełop
1 hour ago, Guest mały jełop said:

Żadnego

Nie ma darmowych obiadków

Ludzie nie mają podstawowej wiedzy ekonomicznej

Zadłużenie i jego obsługa rosną

Kiedyś trzeba będzie ciąć socjal i podnosić podatki

Do tego kryzys demograficzny

Za 20lat emerytura będzie 25-30% ostatniej wypłaty

Podniesienie wieku emerytalnego i tak musi nastąpić bo ludzie nie przeżyją z takich emerytur

 

Ogólnie nie wygląda to ciekawie

To ja już cie nie rozumiem raz mówisz że ludziom się źle żyje przez socjal a potem że ci sami nie mają wiedzy ekonomicznej i dlatego mimo wszystko głosują na 'gorsze życie' (socjal) mimo tego że niby im się gorzej żyje 

co do przyszłości to zależy właśnie od demografii, jesli zabraknie ludzi do pracy wtedy zacznie się to wszystko wywalać, dlatego rzad daje dosc spory socjal uchodzcom z ukrainy bo wiedzą że beda potrzebni, nie tylko my o nich walczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mały jełop
2 godziny temu, Gość Wielki jełop napisał:

To ja już cie nie rozumiem raz mówisz że ludziom się źle żyje przez socjal a potem że ci sami nie mają wiedzy ekonomicznej i dlatego mimo wszystko głosują na 'gorsze życie' (socjal) mimo tego że niby im się gorzej żyje 

co do przyszłości to zależy właśnie od demografii, jesli zabraknie ludzi do pracy wtedy zacznie się to wszystko wywalać, dlatego rzad daje dosc spory socjal uchodzcom z ukrainy bo wiedzą że beda potrzebni, nie tylko my o nich walczymy

Przecież jedno drugiemu nie przeczy

Biorą socjal tylko nie wiedzą skąd te pieniądze są

Myślą ,że państwo ma ...a państwo ma to zabierze obywatelom w podatkach

Gamoń dostanie 500 i się cieszy bo nie rozumie,że 750 zapłacił w inflacji i podatkach a teraz to 500 jest warte 400

 

Logika nieroba jest taka.... lepiej mieć 500 czy nieiec 500???

Przecież on na to nie pracuje tylko bierze więc dlaczego ma głosować na kogoś rozsądnego,który powie koniec socjalu bo za 20 lat to wszystko się zawali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki jełop
1 hour ago, Guest mały jełop said:

Przecież jedno drugiemu nie przeczy

Biorą socjal tylko nie wiedzą skąd te pieniądze są

Myślą ,że państwo ma ...a państwo ma to zabierze obywatelom w podatkach

Gamoń dostanie 500 i się cieszy bo nie rozumie,że 750 zapłacił w inflacji i podatkach a teraz to 500 jest warte 400

 

Logika nieroba jest taka.... lepiej mieć 500 czy nieiec 500???

Przecież on na to nie pracuje tylko bierze więc dlaczego ma głosować na kogoś rozsądnego,który powie koniec socjalu bo za 20 lat to wszystko się zawali...

 No przeczy temu że mówisz że się ludziom źle żyje a głosowanie na socjal w zdecydowanej wiekoszsci po prostu temu zaprzecza

A spadek bezrobocia przeczy temu że się przez socjal nierobów namnorzyło 

Co będzie za 20 lat nie wiem, myślę że jak polityka socjalna będzie prowadzona z głową to ona do zawalenia nie doprowadzi, do zawalenia może doproawdzic brak ludzi do pracy albo problem z dostępnością/wysokimi cenami potrzebnych surowców

Oni dają te 500 ale w zdecydowanej wiekoszsci to wraca w podatkach albo innych oplatach i przy okazji tworzy miejsca pracy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mały jełop
2 godziny temu, Gość Wielki jełop napisał:

 No przeczy temu że mówisz że się ludziom źle żyje a głosowanie na socjal w zdecydowanej wiekoszsci po prostu temu zaprzecza

A spadek bezrobocia przeczy temu że się przez socjal nierobów namnorzyło 

Co będzie za 20 lat nie wiem, myślę że jak polityka socjalna będzie prowadzona z głową to ona do zawalenia nie doprowadzi, do zawalenia może doproawdzic brak ludzi do pracy albo problem z dostępnością/wysokimi cenami potrzebnych surowców

Oni dają te 500 ale w zdecydowanej wiekoszsci to wraca w podatkach albo innych oplatach i przy okazji tworzy miejsca pracy

 

Jakie miejsca pracy jak inwestycje spadły???

Budowlanka leży,transport zdycha,produkcja przemysłowa do dołu,konsumpcja fatalna i spada kolejny miesiąc ,zapasy rosną

PKB może 0,5 na +

A obsługa długu w 23 wzrosła o 70 miliardów

Zaraz mi tu wyjedziesz że średnią krajową 7 tys ....tylko połowa Polaków zarabia 4800

 

Polecam przestać słuchać morawieckiego a zacząć fachowców,których to PiS nie słucha bo nie realizują ich programu

 

Co do głosowania to niestety jest tak że 30% głosujących wystarczyło by PiS rządził....żelazny elektorat czyli emeryci i nieroby zawsze glosuj

Zwykli ludzie mają wywalone na wybory i to jest problem ,że w nich nie uczestniczą a potem tylko narzekają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mały jełop
2 godziny temu, Gość Wielki jełop napisał:

 No przeczy temu że mówisz że się ludziom źle żyje a głosowanie na socjal w zdecydowanej wiekoszsci po prostu temu zaprzecza

A spadek bezrobocia przeczy temu że się przez socjal nierobów namnorzyło 

Co będzie za 20 lat nie wiem, myślę że jak polityka socjalna będzie prowadzona z głową to ona do zawalenia nie doprowadzi, do zawalenia może doproawdzic brak ludzi do pracy albo problem z dostępnością/wysokimi cenami potrzebnych surowców

Oni dają te 500 ale w zdecydowanej wiekoszsci to wraca w podatkach albo innych oplatach i przy okazji tworzy miejsca pracy

 

W zasadzie techniczna recesję to już mamy

Zdrowo myślący gospodarz,w dobrych czasach nie szasta kasa na lewo i prawo tylko akumuluje kapitał bo zawsze po górce przychodzi dołek i trzeba coś mieć w zapasie

 

PiS dostał końcówkę światowej koniunktury na swe rządy i zamiast gromadzić zapasy wszystko rozdał byle tylko utrzymać się u władzy...

 

Dobrze to już bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki jełop

 

1 hour ago, Guest mały jełop said:

Jakie miejsca pracy jak inwestycje spadły???

Budowlanka leży,transport zdycha,produkcja przemysłowa do dołu,konsumpcja fatalna i spada kolejny miesiąc ,zapasy rosną

PKB może 0,5 na +

A obsługa długu w 23 wzrosła o 70 miliardów

Zaraz mi tu wyjedziesz że średnią krajową 7 tys ....tylko połowa Polaków zarabia 4800

 

Polecam przestać słuchać morawieckiego a zacząć fachowców,których to PiS nie słucha bo nie realizują ich programu

 

Co do głosowania to niestety jest tak że 30% głosujących wystarczyło by PiS rządził....żelazny elektorat czyli emeryci i nieroby zawsze glosuj

Zwykli ludzie mają wywalone na wybory i to jest problem ,że w nich nie uczestniczą a potem tylko narzekają

W ostatnim czasie moze i spadły ale ja mówię w szerszej perspektywie 

Nie oglądam tvp więc niespecjalnie mam okazję sluchac mateuszka;)

Średnia krajowa to akurat mało co mowi ale na przykład placa realna już tak i jest ona 20-30% wieksza niż przed rzadami jarusia

Musisz zrozumieć ze nie każdy który widzi jakies pozytywy wieksze mniejsze pisu odrazu jest ich wyznawcą co by się nie działo 

Co do recesji zgadzam się ale nie jestem przekonany do tego ze jest ona wywołana polityką jarusia

I jakbys mógł to daj jakiegos linka gdzie można posłuchać tych ekspertów bo ja znam takich co od lat mowia że będzie tragedia bida i niewiadomo co jeszcze 

I proszę mi podac alternatywe dla pisu bo po juz na pewno nią nie jest, zmieniają swoje poglądy jak wiatr zawieje, zawsze byli przeciwko socjalowi a teraz obiecuja niewiadomo co na czym zyskuje konfederacjs a jakbym miał do wyboru rządy konfederelacji a pisu to chyba decyzja jest jasna

nie ma po prostu żadnej alternatywy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mały jełop
7 godzin temu, Gość Wielki jełop napisał:

 

W ostatnim czasie moze i spadły ale ja mówię w szerszej perspektywie 

Nie oglądam tvp więc niespecjalnie mam okazję sluchac mateuszka;)

Średnia krajowa to akurat mało co mowi ale na przykład placa realna już tak i jest ona 20-30% wieksza niż przed rzadami jarusia

Musisz zrozumieć ze nie każdy który widzi jakies pozytywy wieksze mniejsze pisu odrazu jest ich wyznawcą co by się nie działo 

Co do recesji zgadzam się ale nie jestem przekonany do tego ze jest ona wywołana polityką jarusia

I jakbys mógł to daj jakiegos linka gdzie można posłuchać tych ekspertów bo ja znam takich co od lat mowia że będzie tragedia bida i niewiadomo co jeszcze 

I proszę mi podac alternatywe dla pisu bo po juz na pewno nią nie jest, zmieniają swoje poglądy jak wiatr zawieje, zawsze byli przeciwko socjalowi a teraz obiecuja niewiadomo co na czym zyskuje konfederacjs a jakbym miał do wyboru rządy konfederelacji a pisu to chyba decyzja jest jasna

nie ma po prostu żadnej alternatywy 

 

Krasnoludki wszystko zrobiły

Inflację z recesja też

Poczytaj sobie choćby dr dudka ...ponad 20 lat pracował w MF

Skoro twierdzisz,że decyzja jest jasna to głosuj dalej na PiS

Jeśli nie widzisz co zrobili z gospodarką,sądami,demokracja i twierdzisz,że to dobre to kończę dyskusje bo jesteś ślepy i masz zaburzenia w odbiorze faktow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...