Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Większość cebuli tylko przez chwilę wyglądała tak jakby się poprawiła. Teraz mają 3-4 liście i załamany szczypior

A czy w tym okresie nie lepiej jak cebula ma juz zlamany szczypior? Ucze sie dopiero uprawy i zastanawiams ie czy przy dymce (zbior za okolo 2-3 tyg) lepiej jest samemu zalamywac szczypior, zeby bardziej w glowke nabieralo, czy zostawiac i nie ruszac szczypioru? i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Farmer

Mnie osobiście interesuje fakt dlaczego opieramy się na giełdzie holenderskiej w tych obliczeniach cenowych defakto taki sam stan rzeczy ma sie np. przy ustaleniu ceny skupu żywca wieprzowego na podstawie gieldy niemieckiej a jak pewnie większość z nas wie tu jest Polska i sprzedajemy towar do polskich firm niejednokrotnie oczywiście z kapitalem zagranicznym . Dziwi mnie również fakt jakim cudem Holenderscy producenci wyprodukowali tyle surowca gdzie nieopodal w Niemczech zginęło kilkuset ludzi w wyniku ogromnej katastrofy jaka ich nawiedzila i ta sama niszczycielska ulewa ocalila pola z cebula a usmiercila ludność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę pozytywną zmianę na forum w postaci większej ilości zdjęć. Warto żeby zdjęcia były dobrej jakości oraz żeby ich opis nie zawierał błędów ortograficznych. 

Co do grubości cebuli to najprawdopodobniej będzie ona sporo mniejsza niż w zeszłym sezonie. Ważne żeby mimo słabszego plonu zadbać o jego końcowa jakość czyli fazor i złota łuska.

Jeżeli macie u siebie pola lub kwatery naprawdę słabej cebuli to nie zbierajcie jej żeby później na siłę oddać ja za grosze. Niekiedy nadwyżka podaży o 5 procent na rynku obniża cenę o 30 procent. Każdy z was ma wpływ na cenę cebuli w Polsce. 

Wielu z was umie lepiej lub gorzej produkować cebulę ale naprawdę nie wielu umie ja dobrze sprzedać.

Pomyślcie nad tym.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przy obecnych cenach warzyw i rosnących kosztach, braku chętnych do pracy i braku realnego zbytu na wyprodukowany surowiec, jest to zapewne ostatni sezon dla wielu, z nas przy założeniu że w następnych będzie nas stać na wyjazd z nasionami w pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad sie pytał jaką odmianę sieje. Chce spróbować, zachęciło go do tego że w 2020 pół zimówki nie zebrałem a teraz jest słaba cena. Przecież mam nowe maszyny i ciągniki a jak sieje cebule to chyba jest z tego biznes. Ja grzecznie pomogłem, za rok będziemy orać we 2 pod pszeniczke idealne stanowisko. Gus sie podliczył i wszystkie uprawy maleją a warzywa się zwiększa. To nie idzie w dobrą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość OpolskiDżonun
W dniu 15.08.2021 o 12:18, Gość Warszawiak napisał:

Ale cisza... Wszyscy chyba sieja zimowke... Z rozwagą panowie, mniej a za lepszą cenę..

Hahahha siać mniej za większą cenę a jak ktoś ma 300 hektara to co ma tam trawę zasiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ROLNIK_SW napisał:

Cebula z okolic Unisławia jest różnie są plantacje ładne i słabe

20210813_192435.jpg

Piękna plantacja, jaki rozstaw i zagęszczenie? Ładna zdrowotność podzielisz się jaka to odmiana? Czuć pieniadz z tej plantacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...