Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Gość Rolnik z Wielkopolski napisał:

Mogę się oczywiście mylić, jednak według mnie ceny powinny powoli iść do góry. Dobrego towaru przecież nie przybyło w Europie. Importem się wielu importerów najadło. Towar z importu słaby a bańka mówiąca, że ceny mogą tylko rosnąć pękła. Żaden importer nie pomyśli już, że "nie ważne za ile kupię i jakiej jakości kupię i tak zarobię"...

Chyba jeszcze masz sporo towaru, prawda jest taka że Holandia się otworzyła i przyjeżdża sporo towaru i to w super kondycji, plus wschodnia cebula w bardzo dobrej cenie i na minus jeszcze wpłynie spowolnienie odbioru cebuli obranej! „Dobrego towaru nie przybyło w Europie” No właśnie przybyło a największy wpływ ma na to kłamstwo powtarzane wszędzie!! Zabraknie cebuli!!! guzik prawda!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski
12 godzin temu, Gość Roman napisał:

Chyba jeszcze masz sporo towaru, prawda jest taka że Holandia się otworzyła i przyjeżdża sporo towaru i to w super kondycji, plus wschodnia cebula w bardzo dobrej cenie i na minus jeszcze wpłynie spowolnienie odbioru cebuli obranej! „Dobrego towaru nie przybyło w Europie” No właśnie przybyło a największy wpływ ma na to kłamstwo powtarzane wszędzie!! Zabraknie cebuli!!! guzik prawda!  

Nie za bardzo wiem, gdzie przeczytałeś w moim wpisie, że cebuli zabraknie. Napisałem, że mogę się mylić jednak podejrzewam, że ceny mogą powoli rosnąć. No i "matrwisz się", że mi dużo cebuli zostało, w domyśle zaklinam rzeczywistość... Nie, nie zostało mi dużo cebuli. Rok w rok sprzedaję cebulę równomiernie przez cały sezon zimowo wiosenny w tempie 150-200 ton miesięcznie począwszy od listopada a na przełomie maja i czerwca kończąc. Łatwo więc policzyć, że nie zostało mi dużo. Więc nie martw się o moją sprzedaż. Poradzę sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Po drastycznym spadku cen do poziomu 2-2,5zl za luz większość rolników oraz liczni w tym roku cebulowi biznesmani wstrzymało sprzedaż towaru, obrażając się na cały świat na tak "niską" cene. Nadal mają nadzieję że Ukraincy przyjadą i kupią. Problem w tym że cena 2zl to super cena i godna, Ukraina jest tak zasypana że już powoli myślą by odsyłać do Polski na obieranie swoje spekulacyjne zapasy. W portach Europy mnóstwo statków z Egiptem, RPA, Ameryką, NZ, plus mrożonka i obrana chinska, która jak biedronki azjatyckie atakuje Europe na wiosnę. A ile jest polskich pośredników i chłodni które mają na składzie cebule mrożoną bo dostali wizję na zimę że będzie 2 euro. No nie będzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent 4 pokolenie
Godzinę temu, Gość Andrzej napisał:

Po drastycznym spadku cen do poziomu 2-2,5zl za luz większość rolników oraz liczni w tym roku cebulowi biznesmani wstrzymało sprzedaż towaru, obrażając się na cały świat na tak "niską" cene. Nadal mają nadzieję że Ukraincy przyjadą i kupią. Problem w tym że cena 2zl to super cena i godna, Ukraina jest tak zasypana że już powoli myślą by odsyłać do Polski na obieranie swoje spekulacyjne zapasy. W portach Europy mnóstwo statków z Egiptem, RPA, Ameryką, NZ, plus mrożonka i obrana chinska, która jak biedronki azjatyckie atakuje Europe na wiosnę. A ile jest polskich pośredników i chłodni które mają na składzie cebule mrożoną bo dostali wizję na zimę że będzie 2 euro. No nie będzie . 

Ukraina będzie odsyłać cebulę? 🤦😄 

A jakie będą ceny ? Tego nikt nie wie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
1 godzinę temu, Gość Andrzej napisał:

Po drastycznym spadku cen do poziomu 2-2,5zl za luz większość rolników oraz liczni w tym roku cebulowi biznesmani wstrzymało sprzedaż towaru, obrażając się na cały świat na tak "niską" cene. Nadal mają nadzieję że Ukraincy przyjadą i kupią. Problem w tym że cena 2zl to super cena i godna, Ukraina jest tak zasypana że już powoli myślą by odsyłać do Polski na obieranie swoje spekulacyjne zapasy. W portach Europy mnóstwo statków z Egiptem, RPA, Ameryką, NZ, plus mrożonka i obrana chinska, która jak biedronki azjatyckie atakuje Europe na wiosnę. A ile jest polskich pośredników i chłodni które mają na składzie cebule mrożoną bo dostali wizję na zimę że będzie 2 euro. No nie będzie . 

Ależ  masz wiadomości.

Widać że  zależy Ci na niskiej cenie. To Ty jesteś  w błędzie.  Kupcy dzwonią  I sami oferują  wyższa  cenę niż tydzień temu.  Propagandzista z Ciebie.

Twoim zdaniem to tylko masz zarobić a nie rolnik.

My rolnicy też  trochę  wiemy o rynku.

Skończyły  się już czasu gdy można nas robić na szaro.

Nawet prostego patriotyzmu niektórym brak. A nawet nie wiesz że w Egipcie zebrano 60 procent mniej cebuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
4 godziny temu, Gość Andrzej napisał:

Po drastycznym spadku cen do poziomu 2-2,5zl za luz większość rolników oraz liczni w tym roku cebulowi biznesmani wstrzymało sprzedaż towaru, obrażając się na cały świat na tak "niską" cene. Nadal mają nadzieję że Ukraincy przyjadą i kupią. Problem w tym że cena 2zl to super cena i godna, Ukraina jest tak zasypana że już powoli myślą by odsyłać do Polski na obieranie swoje spekulacyjne zapasy. W portach Europy mnóstwo statków z Egiptem, RPA, Ameryką, NZ, plus mrożonka i obrana chinska, która jak biedronki azjatyckie atakuje Europe na wiosnę. A ile jest polskich pośredników i chłodni które mają na składzie cebule mrożoną bo dostali wizję na zimę że będzie 2 euro. No nie będzie . 

Tak jak pisałem wcześniej straszenie cebulą z kosmosu już wam nic nie pomoże handlarzyki, bo ci o słabszych nerwach już dawno się wyprzedali zostali tylko nieliczni z konkretnym towarem a oni mają  swój rozum i napewno nie czytają waszych bzdetów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 20:18, Gość Rolnik z Wielkopolski napisał:

Chyba coś Ci się pomyliło... Ja sprzedaję 70-100 ton towaru w worku tygodniowo a mógłbym robić więcej... Cena po "biegunce" na rynku sprzed 10 dniu już zaczęła rosnąć. 3 tyg. temu 4-4,5 zł/ kg.  10 dni temu 3,3. Dzisiaj 3,6 i więcej chętnych niż mogę przygotować... 

mogłbym jakis kontakt do Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek po świąteczny i zerowe zejście na cebulę. Jak patrzę na pogodę w tym tygodniu to czuję, że mogą zacząć się problemy jakościowe. Panowie powiedzcie jak u was zimówki bo na Kujawach znakomite przezimowanie i super to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy, że pewni ludzie mrożą ogromne ilości cebuli egipskiej która im leci a którą muszą odebrać bo za nią zapłacili buhahaha. I wszystkim opowiadają ze cena pójdzie w górę. Ciekawe kto to taki mądry, ciekawe kto ta całą chińską egipska polska cebulę mrożona zje w maju. Przecież od czerwca zimówka i normalizacja cen..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Borys napisał:

Chodzą słuchy, że pewni ludzie mrożą ogromne ilości cebuli egipskiej która im leci a którą muszą odebrać bo za nią zapłacili buhahaha. I wszystkim opowiadają ze cena pójdzie w górę. Ciekawe kto to taki mądry, ciekawe kto ta całą chińską egipska polska cebulę mrożona zje w maju. Przecież od czerwca zimówka i normalizacja cen..

bajki z mchu i paproci... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie lepiej nie bierz się za działalność jak nie umiesz tego robić. Niektóre obieralnie mają wieczne pretensje to wszystkich , a bo cebula w łusce droga - to weź zasiej jak droga zarobisz dobrze w końcu , a bo cena obieranej za niska - to może rób lepiej , taniej lub poprostu negocjuj cenę . Rolnik produkujący cebulę na worek jbc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebula na obieranie dostępna jest w cenie 2zl do. Max 2.40zl, dóże ilości ruskiej i egipskiej. Na obecne potrzeby wystarczy bo kto kupuje obraną w Polsce.... Frost paręset ton i reszta auto dwa lub większość wcale. Export stanął całkowicie. 

Oboeracze co mądrzejsi ludzi rozgonili i robią remonty do kolejnego sezonu. Za chwilę młody uzbek i macedonka i stara cebulę będzie średnio potrzebna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Heniek jest bardzo słabo, nie ma zejścia w ogóle jak będzie tak dalej to bardzo szybko ceny powrócą do normalnych stawek. Pogratulować tym co zostawili cebule bo będzie po 10zł☹️ Pazerność nie popłaca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2023 o 19:10, Gość Kazachstan napisał:

Jakie ceny macie na następny tydzień cebuli obranej?u mnie chcą 4zł zrobić a ludzie krzyczą za cebule po2,80 trzeba chyba wolne zrobić!!

Ja po świętach ani kg nie obrałem i dużo obieralni stoi. Zimówka za dwa miesiące cenę unormuje to będzie można znów ostro obierac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlujacy.

Ciekawe jakim prawem ogłaszają  cebulę  Z Rosji. Jakieś  służby powinny się zająć  Tym procederem. Wstyd.

A ogólnie  to ze  wszystkim tak jak ze zbożem .

Tylko pieniądz  kosztem polskiego rolnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Polski SKUP

Ciekawe kiedy wprowadza nazwę technicznej cebuli. Kto w końcu sprawdzi te cebulę z Azji i Afryki.

CEBULA TECHNICZNA. niszczaca Polski rynek.

Niszczaca POLSKIEGO ROLNIKA.

I tak że wszystkim.  Ogórki drób  . Po prostu wszystko.

Niszczenie POLSKIEJ GOSPODARKI

Wstyd i hańba  dla wprowadzających bez badań. 

Gdzie jest PRAWO UNI EUROPEJSKIEJ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Polski SKUP

I jeszcze jedno. 

Czy ktoś  jest  W stanie powiedzieć  jakie cło  jest nałożone  na cebulę sprowadzane z Afryki i Azji w celu ochrony polskiego rynku.

A także  by były  przychody do budżetu  państwa? 

Za chwilę pojawią się  problemy ze sprowadzanym młodym ziemniakiem.  

Ale co tam polscy rolnicy są mało ważni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...