Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cebul
9 godzin temu, Włodzimierz napisał:

Witam,

Na naszym rynku cebulowym nowy sezon zapowiada sie jak zwykle bardzo ciekawie:

-Opóźnione siewy i wschody cebuli jarej oraz dymki,

-Cebula z siewu zimowego juz na ten moment wytworzyla sporo pospiechow nie mówiąc juz o plantacjach ktore zostaly zlikwidowane po zimie,

-Cebula z rozsady w innych latach wygladala zdecydowanie lepiej niz obecnie,

-Bardzo mala podaz cebul z zeszlego roku o jakosci w kierunku worka,

-Niepewna sytuacja co do ilosci cebuli z Hiszpanii gdzie wystapila duza susza oraz Włoch ktore nawiedzily powodzie.

Wszystko to co wymienilem oraz wiele jeszcze tego co niewymienilem powinno wplynac dosc istotnie na poczatek tegorocznego sezonu cebulowego. W Polsce podaz cebul do polowy sierpnia nie powinna być wieksza niz w ubieglych latach. Pozostaje pytanie jak zachowaja sie spekulanci i producenci z innych krajow. Bo ten rok pokazał ze niedobór cebuli mozna szybko zaspokoic towarem niskiej jakosci a dobrego towaru tanio nikt nie sprzeda. Aktualnie sucha cebula we worku jest towarem poszukiwanym. 

Pozdro

 

Patrząc na prognozy bez deszczu na czerwiec to cebula z siewu dużo gorzej się zapowiada niż zeszły rok.. niektórzy już likwidują bo wschody 50% i zawalone zielskiem centralna Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość będzie lipa
1 godzinę temu, Gość Cebul napisał:

Patrząc na prognozy bez deszczu na czerwiec to cebula z siewu dużo gorzej się zapowiada niż zeszły rok.. niektórzy już likwidują bo wschody 50% i zawalone zielskiem centralna Polska

Pod Grójecem. rolnicy sieją po kilka hektarów cebuli

Masowo też sieją ogórki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 29.05.2023 o 11:50, Gość rolnik napisał:

czy cebula zimowa która wytworzyła dużo pośpiechów nadaje się na obieranie na przemysł ? 

Nadaję się tylko trzeba jakiś procent potrącić albo cenę zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Po ile zimówka ?

Obrana świeżą mają brać chłodnie od przyszłego tygodnia ,cena wyjściowa 2,70-2,30 za obraną . Towar do obierania znacznie chodzić 1,40-1,00zl . Giełda trochę lepszego towaru łyknie w wyższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Jurek napisał:

Obrana świeżą mają brać chłodnie od przyszłego tygodnia ,cena wyjściowa 2,70-2,30 za obraną . Towar do obierania znacznie chodzić 1,40-1,00zl . Giełda trochę lepszego towaru łyknie w wyższej cenie.

Ciekawe kto im zawiezie, nie dajcie się robić w balona!!!! Starej brakuje, worek z domu ponad 4zł 

Niech rośnie nie kupią nigdzie towaru!

południe Europy cebula zimowa schodzi po 2.30-2,70 ale prosto z pola!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Jurek napisał:

Obrana świeżą mają brać chłodnie od przyszłego tygodnia ,cena wyjściowa 2,70-2,30 za obraną . Towar do obierania znacznie chodzić 1,40-1,00zl . Giełda trochę lepszego towaru łyknie w wyższej cenie.

Co tam 1-1,4. Po 50gr wozić. Koszty wyje...e w kosmos i oddać za darmo. Przecież można za frajer pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szczepanitoo napisał:

Co tam 1-1,4. Po 50gr wozić. Koszty wyje...e w kosmos i oddać za darmo. Przecież można za frajer pracować.

Ja zboże po 830 zł teraz wywiozłem to się nazywa pracować za frajer 😉 Kto nie musi niech nie sprzedaje zimówki są przecież ,,idealne" do długiego przechowywania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość OpolskiDżonun
15 godzin temu, Szczepanitoo napisał:

Co tam 1-1,4. Po 50gr wozić. Koszty wyje...e w kosmos i oddać za darmo. Przecież można za frajer pracować.

A co mało się na chlapałes w tum roku za cebule ? Życzę ci żeby rozrząd w ciągniki ci pękł za to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2023 o 11:00, Gość OpolskiDżonun napisał:

A co mało się na chlapałes w tum roku za cebule ? Życzę ci żeby rozrząd w ciągniki ci pękł za to 

Nie wszyscy sprzedali po 4zl. Na moich znajomych z branży to może 1 na 40 dobrze zarobił. A reszta jak miała 20t i sprzedali po 1,3 bo już gniła to pieniądze ze ho ho, nie wiem czy starczy na ten rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość kujawy
15 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie wszyscy sprzedali po 4zl. Na moich znajomych z branży to może 1 na 40 dobrze zarobił. A reszta jak miała 20t i sprzedali po 1,3 bo już gniła to pieniądze ze ho ho, nie wiem czy starczy na ten rozrząd.

Dokładnie, na Kujawach jest podobnie. Nie znam nikogo kto trzymał do lutego bo gniła. Nieliczni zostawiali do 20% zbiorów na dłużej. Sprzedawali prosto z pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik zimówka 10 ha mazow

W całej Europie Uzbekistanie i wszędzie cebula kosztuje 2 zł -2,5 + transport około 0,80 gr . Czyli ponad 3 zł a zakłady chcą polskiego chłopa załadować mocnooo w rogi....rolnicy nizej 2 zł luz prosto z pola bez ubytku jak cebula ładnie zaschnie 3 zł luz to min ....nie wyciągacie sobie kasy z kieszeni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Co się dzieje z ceną cebuli, przecież to jest czysta spekulacja. W nowy sezon wchodzimy z zerowymi zapasami starej cebuli, zbiory młodej zimowej na dobre wogole się jeszcze nie rozpoczęły a już cena leci o co tu chodzi, może Włodzimierz da znać co słychać na rynku cebuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stara cebula spakowana w worku kosztuję obecnie ponad 5 zl i wiecej. Na mloda cebule jest obecnie dosc dobry popyt. Pytanie brzmi czy teraz wszyscy zaczna wszystko kopac i cena mocno spadnie czy tez rolnicy beda  zbierać cebule stopniowo i dzięki temu utrzymaja cene w ryzach. Decyzja nalezy do was. W zeszlym roku cena najpierw mocno spadła bo wszyscy na hura kopali a pozniej odbila do góry. Nie wiem co będzie bo nie wiem ilu z was chce zarobic na cebuli a ilu z was chce ja tylko sprzedac i sie pozbyć. 

Problem jest z plantacjami ktore poszly ponad 50 procent w kwiat. Taką cebule mozna sprzedac troche taniej ale za ladny towar nalezy sie dobra cena.

Wczoraj bylem na dniu cebuli pod Kruszwica i muszę przyznać ze rodzina Polakow jak co roku ma piękna cebule. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Kujawy
Godzinę temu, Włodzimierz napisał:

Witam,

Stara cebula spakowana w worku kosztuję obecnie ponad 5 zl i wiecej. Na mloda cebule jest obecnie dosc dobry popyt. Pytanie brzmi czy teraz wszyscy zaczna wszystko kopac i cena mocno spadnie czy tez rolnicy beda  zbierać cebule stopniowo i dzięki temu utrzymaja cene w ryzach. Decyzja nalezy do was. W zeszlym roku cena najpierw mocno spadła bo wszyscy na hura kopali a pozniej odbila do góry. Nie wiem co będzie bo nie wiem ilu z was chce zarobic na cebuli a ilu z was chce ja tylko sprzedac i sie pozbyć. 

Problem jest z plantacjami ktore poszly ponad 50 procent w kwiat. Taką cebule mozna sprzedac troche taniej ale za ladny towar nalezy sie dobra cena.

Wczoraj bylem na dniu cebuli pod Kruszwica i muszę przyznać ze rodzina Polakow jak co roku ma piękna cebule. 

Pozdro

Zgadza się, że na młodą cebulę jest mocny popyt, mimo to chłodnie próbują mocno zbić cenę stosując moim zdaniem zmowę cenową. Cebula luzem taniej niż 3 zł nie przyjedzie z zagranicy bo wszędzie są braki, a export obranej cały czas idzie po dużo wyższych cenach i jak tylko pojawi się świeża ruszy export suchej w worku. U mnie w okolicy zimówki ogólnie są gorsze niż w ubiegłym roku. Chłodnie jak co roku próbują wystraszyć producentów, że cena spada. 15 lat temu sprzedawałem zimówę po 1.2 zł, tylko że wtedy dobry ciągnik kosztował 250 tys. zł, a dzisiaj 750 tys. zł. Zobaczcie jak dużo jest ogłoszeń kupna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent 4 pokolenie

Z tą ceną ponad 5 zł za starą to bym nie przesadzał, chyba że w Dino 😉 to w tych granicach oscyluje, takie ceny to były w marcu i to był najlepszy moment na sprzedaż starej cebuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Panowie i panie producenci nie sprzedawajcie tego towaru za śmieszne pieniądze, stara cebula worek 15kg/75 zł obieralnie piszczą bo towaru nie maja!! Chłodnie nie robiły zapasów bo cebula droga i wysokie koszty przechowywania mrożonki, tak wiec puknijcie się w głowę i zacznijcie się szanować!!

Apropo spotkania cebulowego, też tam byłem i potwierdzam cebula u braci Polak na5+ z rozmowy z nimi wynikało że sprzedają powyżej 4 zł wiec można dostać konkretne pieniądze!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Kujawy
8 godzin temu, Gość Cebul napisał:

Te zimówki co to pozbieraliscie na zielono i w big bag to tym najbardziej cenę zbijecie bo za tydzień to po 0.50 gr będziecie wypychać na mokro

Ty Cebula ty to masz mokro w big bag co się gacie nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość ABC napisał:

Witam

Panowie jak zejście cebuli obranej na Kujawach? Jest zainteresowanie? Jakie ceny? I jakie firmy biorą?

Młoda obrana na przemysł od 2.25 do 2.50 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...