Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cebula

Walczmy z wyłódzaniem vat. Rolnik obieracz kupuje cebule z holandii i bez faktóry i sprzedaje obraną jako swoją za cenę plus vat który mu sie nie należy transport jedzie niby pusty i gotóweczka nieopodatkowana płacona pod stołem. To sa miliony wyłódzone od nas z państwowej kasy i zabójca uczciwych obieraczy. . Walczmy z tym donosząc do U S na importerów frajerów

Zgadzam  się z  kolegą  trzeba donosić  na Rolników choć tak naprawdę to nie są Rolniki tylko cwaniaczki ale jak U.S.i ZUS im się  dorwie do d*py to z podziwu się nie pozbierają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry towar na paczke 80gr - 90 gr

towar niefazor na paczke 70-75

do obierania male iloci 60gr

do obierania ilosci tirowe 65-70 gr

odsort nie ma sensu odpad dozy

worek male ilosci niefazor 80-90gr

worek ilosci tirowe fazor 1zl +

cena od polowy marca w gore z powodu zwiekszonego zapotrzebowania w europie gdzie slaba jakosc zostaje wlasnie wyprzedawana i robi sie pustka dla Holandii ktora jako jedyna w tym roku ma zapasy do max maj poczatek czerwca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol

Walczmy z wyłódzaniem vat. Rolnik obieracz kupuje cebule z holandii i bez faktóry i sprzedaje obraną jako swoją za cenę plus vat który mu sie nie należy transport jedzie niby pusty i gotóweczka nieopodatkowana płacona pod stołem. To sa miliony wyłódzone od nas z państwowej kasy i zabójca uczciwych obieraczy. . Walczmy z tym donosząc do U S na importerów frajerów

Tak mówisz? A ilu z handlarzy płaci podatek dochodowy czy vat? Pokupowali po hektarze pola żeby być w KRUSIE i na tym jadą!Może ich by do skarbówki podpier.. co?! Kto płaci uczciwie podatek pajacu jak nie jedni rolnicy! 100% ściągalności podatku gruntowego!  A to ci jeszcze powiem że od lat ZA DARMO daję ziemniaki i cebulę do Domu Dziecka i do przedszkola bo mam taki kaprys! Od września zmienił się przepis i chcą faktury więc im liczę po 1 groszu za kg! Rocznie daję towaru za ok 10tys i wystarczy mi laurka z podziękowaniem od dzieciaków bucu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CEBULAKI

Tak mówisz? A ilu z handlarzy płaci podatek dochodowy czy vat? Pokupowali po hektarze pola żeby być w KRUSIE i na tym jadą!Może ich by do skarbówki podpier.. co?! Kto płaci uczciwie podatek pajacu jak nie jedni rolnicy! 100% ściągalności podatku gruntowego!  A to ci jeszcze powiem że od lat ZA DARMO daję ziemniaki i cebulę do Domu Dziecka i do przedszkola bo mam taki kaprys! Od września zmienił się przepis i chcą faktury więc im liczę po 1 groszu za kg! Rocznie daję towaru za ok 10tys i wystarczy mi laurka z podziękowaniem od dzieciaków bucu!

Trzeba  zrobić porządek z tymi  co na czarno obierają nie płacąc Podatków i wyłudzają Vat .Donosimy i kropka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyroman

Donoscie donoscie tylko odrazu wam powiem jak teraz jest z dowodami. Jest ich tyle że anonimowych nawet nie czytają także można sobie je gdzieś wsadzić. A podpisane owszem jak będą mieć mu temu przesłanki sprawdza niema problemu ale jak ktoś ma pozadek w papierach to nic nie znajdą. A uwierzcie że niemaja tyle czasu żeby siedzieć dłuższy czas u kogoś i patrzeć skąd ten tir przyjechał dla nich najważniejsze są twoje papiery. Czy się zgadza czy nie tego tira z Holandii to pewnie nawet przy nich możesz ściągać ale jak masz w papierach ok i tyle polu np żeby wyprodukować to co sprzedales to luz. A jak nic nie znajdą na kontroli z donosu to teraz pisiory zazadzily by sprawdzić później donosiciela bo było wielu przypadków ze donosiciel miał źle odprowadzane vaty i ukryta sprzedaZ czyli unikał dochodoweg dochodów wg od siebie tylko odwracal uwagę. Kto pod kimś dolki kopię ten sam w nie wpada. Także powodzenia Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie ci wszyscy prorocy, analitycy co to zwiastowali ceny że najstarsi górale nie pamiętają?! W całej europie zniżki bo afryka ma już swoją cebule , rosjanie dalej nie biorą to trzeba pchać do europy wschodniej i cena w dół! A cena na poziomie 1,50-2,00 PLN/kg w maju to już nieraz bywała w ostatnich latach! Wróżenie z fusów a nie analiza rynku taką samą ma sprawdzalność! Może tacy potentaci jak holendrzy coś niecoś przewidują ale i tak wszystko reguluje popyt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Skąd kolego Janie masz informacje o zniżkach w całej Europie? W Holandii giełda na 0,21-0,215 €, w Belgii wzrost o dwa centy za grubą cebulę na 0,22 €. Dania ostro w górę, Francja i Hiszpania błagają o cebulę i płacą za worek 0,30 € franco. 

Prawdą jest, że poza Europę wypchnąć jest ciężko i raczej tylko Brazylia napawa optymizmem na kolejne tygodnie,

Co do przemysłówki to Polacy nieźle rozbawili zachód swoim szantażem "obniżcie ceny bo jak nie to my nie kupimy i wam zgnije". Efekt jest taki, że Belgowie sprzedają na obieralnie do Niemiec za 15 centów a Holendrzy obierają sami i sprzedają na wyspy. O dziwo nie ma zbytniej trudności również ze sprzedażą drogiej przemysłówki do Polski ale na rynku są w tej chwili tylko duże i silne obieralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analityk

DCA uien 10-3 E'oord

Geel

30% 16,0-19,0(+0,5)

60% 16,0-20,0(+0,5) St; Vast

Rood

30% 23,0-28,0(+2,5)

60% 28,0-33,0(+3,0) St; Vast

 

Ceny w holandii ...wzrost o pol centa a czerwona kosmos poprostu ale kolega global troszke sie zagalopował. Choć rację ma i i generalnie tendencja pozytywna i bedzie drogo oj bedzie tak jak mówilem. ...w maju kosmos bedzie. Przemysł z NL trafi w cenue 3 klasy na półki biedniejszych krajów europy i bliskuego wschodu np irak liban libia a to przecierz 1500 mln ludzi zamiast rosji wystarczy...bla bla bla fakty dane a nie emocje rolnicy dają zarobić.pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega analityk podaje ceny DCA a to tak jakby sugerować się przebiegiem Passatów z alledrogo. Ja posługuję się cenami NAK bo to cebula z raportem rzeczoznawcy i gwarancją pochodzenia (dlatego nie jestem najtańszy na rynku). Cena NAK z 10.03 wynosiła 19,5-20,5ct. za 30% i 22,5ct. za 60%. 

 

W piątek ruszyło się na zachodzie w temacie worka 60+ i sortownie ruszyły pełną parą więc albo odbiorcy wreszcie zaakceptowali ceny albo odczuwają już braki cebuli grubej.

Cebula słabsza faktycznie znajdzie nabywce w biedniejszych rejonach.

 

Co do cen obranej w Polsce to przesycony rynek wpadł w dołek i ceny pikują w dół. Nie byłby to problem bo dobre obieralnie radzą sobie w każdej cenie ale chłodnie ograniczają skup do minimum i zapewne niedługo tylko zakontraktowane dostawy będą przyjmowane. 

Ceny białej w Polsce na późny marzec to 1,10 - 1,25 zł/kg za żółtą i 1,50 -1,79 za czerwoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które dokładnie się nie sprawdziły? 

 

Cebuli powoli zaczyna brakować - tak jak pisałem!

Cebula drożeje - tak jak pisałem!

Słabi i tępi producenci spanikowali i się wyprzedają - tak jak pisałem!

Działający na kontraktach zacierają ręce - tak jak pisałem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CEBULAKI

Jeszcze trzeba poczekać i obierana wróci do 1.50 zł  na moje  to po 20 kwietnia a jak nie to w maju albo kiedyś tam  B) Nawet Jakub ma pełne  gacie  co ogłoszenie to ma taniej  :D Albo  taki towar ma dobry że musi  sprzedawać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które dokładnie się nie sprawdziły? 

 

Cebuli powoli zaczyna brakować - tak jak pisałem!

Cebula drożeje - tak jak pisałem!

Słabi i tępi producenci spanikowali i się wyprzedają - tak jak pisałem!

Działający na kontraktach zacierają ręce - tak jak pisałem! 

Global ... normalme jest ,ze na wiosne towar drozeje,tak bylo od lat i tak przewaznie bywa ...

Edytowane przez IGRiT
proszę się wzajemnie szanować ... usunięto osobiste przytyki ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uien pit bull

Gdyby w Polsce było więcej takich Mateuszow piszących o realiach cebulowych to może rolnicy mogli by bez dotacji coś zarobić a handlaże bez oszustw pracować. Ale niestety mądży ludzie wyjechali do Hollandii bo niby Pany chcieli by im za frajer miliony zarabiali. W Polsce zostali tylko cymbały co widać w przekroju na sejmowych ławach. Viva Hollandia mądra i piękna . Viva Polandia głópkowata i stosunkowo brzydka pozbawiona ładu i składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Odezwał się filozof w gumofilcach! Niektórzy plantatorzy cebuli wstrzymali się jesienią ze sprzedażą w tym i ja bo uwierzyli takim niby specjalistom jak ten cały global czy analityk! Co to miało niebyć a tyle wiedział że ma na d*p..e przedział! Holendrzy nie wstrzymują sprzedaży bo w maju bedzie cena- sprzedają cały czas i liczą średnią cenę z sezonu i to jest sposób!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wróżbita Maciej

Witam,

Wszyscy się mądrują jak się mleko rozlało i cena spadła, a jak cena była na poziomie 0,70zł za łuskę  to się wszyscy wstrzymywali ze sprzedażą  bo będzie 1 zł. Chytry 2 x traci. Sprzedaż trzeba zaplanować, podpisać jakąś ilość w kontrakt, coś sprzedać z pola, część zostawić w magazynie na spekulacje, a nie robić dzikie ruchy i czekać , aż ktoś (np. global, albo analityk ) podadzą gotowy przepis na sukces. Sezon wg. mnie i tak był dobry i głowa do góry chłopy bo trzeba nowe zasiewy robić-tylko z głową żebym znowu płaczu nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość analityk

Przed świętami ruch się wzmaga cebulka się rozchodzi na prawo i lewo i to w połowie marca. do dymki (zimówka wymarzła a macedońska pojedzie do rosji tylko oni embarga nie mają hehe) więc do dymki zostało jeszcze 4 miesiące może więcej bo pogoda nie sprzyja sucho i mroźne noce. Po wielkiej nocy wszyscy zaczną szukać cebuli a tej nie będzie. Cała nadzieja w Holandii ale i tam wolnej cebuli do Handlu zostało niewiele i cena od dwóch tygodni rośnie powoli wachając się w cenach od 0.17e/kg do 0.22e/t plus transport do Polski 0.35-0.40e/t daje nam 0.85-1zł/kg. Przemysłowa cebula w dobrej jakości to cena w polsce 70groszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wróżbita Maciej

O braku cebuli słyszę już od początku sezonu. Jak ceny spadły to się całe mnóstwo surowca pojawiło. Co z tego że będzie mało surowca jak zamrażalnie mają górki towaru do sprzedania a popytu na mrożonkę nie ma i wszyscy będą się pozbywać zapasów. Poczekajmy do maja to się coś ruszy. I jeszcze raz apeluje o racjonalne ruchy cenowe nie dajmy się zwariować bo to szkodzi nam wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamrażalnie zrobiły sobie "górki" cebuli przy takiej cenie?

Cebuli się pojawiło, ale w rozmiarze 30-50 i większość to drobni sprzedawcy po kilka ton za to ogłoszeń sprzedam sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość A. Duda

Skoro takie górki to dlaczego by nie obniżyć ceny na 0.60 zl/kg !!!!! No dawajcie obniżajcie te ceny!!!! Zaryzykujcie beak sórowca mrożonego do mieszanek pizzy itp walcie ceny !!! No nie bedzie z czego robić sorry!! Bo cebuli było mał bo hiny zamiast przyslac mrożonke chcą kupowac a w tym sezonie znowu mają słabe zbiory!!! Holandia sobie Przemek daje i ceny w góre a do obierania cebuli brak!!! Zimowa brak macedonia pojedzie do matuszki rasiji!!! W holandii zasiewy opuzniom się bo 5 cm w głąb gleby jest bagno i nie da sie siać!! Zimno jest i dymka nie rosnie!! W hiszpanii zimno brrr!!!wyeiminować frajerow podających poniżej kosztow i bedzie pusto. W pl zostały groszki na pukiel chyba hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które dokładnie się nie sprawdziły? 

 

Cebuli powoli zaczyna brakować - tak jak pisałem!

Cebula drożeje - tak jak pisałem!

Słabi i tępi producenci spanikowali i się wyprzedają - tak jak pisałem!

Działający na kontraktach zacierają ręce - tak jak pisałem! 

 

Cebula drożeje? to może kupisz po 80 gr? po 75 bez problemu się sprzedawało taką prosto z pola, więc jak drożeje to 80 gr nie problem chyba dla ciebie?

Słabi sprzedali po 75 gr a "mocni" wypychają teraz po 65?

"działający na kontraktach zacierają ręce" rolnicy? czy ci którzy z nich żyją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kolo:

 

Z pola kupowałem po 3,5 ct a teraz nie ma szans aby po 10 ct przemysłówkę kupić. Jak dla mnie to wzrost!

Słabi sprzedają teraz bo panika działa zamiast rozsądku.

Obieracze którzy pokontraktowali zacierają ręce. Kontrakty były do wzięcia za 1,25-1,35 więc na dzień dzisiejszy cena rewelacyjna. Dostarczam cebulę dla takich firm po 65 groszy/kg również na kontrakcie więc kto pomyślał ten ma pewny i niemały zysk.

 

Nie ma górek mrożonki tylko jest stagnacja na rynku. Nie zapominajmy, że to jest żywność - towar pierwszej potrzeby. Jak zacznie brakować to zaczną kupować i cena wzrosnie. Teraz spiralę obniżek nakręcają panikarze i mamy do czynienia z fazą spadkową mini cyklu koniunktury.

 

Trzeba się wyluzować. Jeżeli rynek stoi to wykorzystajmy ten czas na przyjemności. Idą święta więc spokojnie cieszmy się wolnym czasem. Może wakacje albo mały remoncik?

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kolo:

 

Z pola kupowałem po 3,5 ct a teraz nie ma szans aby po 10 ct przemysłówkę kupić. Jak dla mnie to wzrost!

Słabi sprzedają teraz bo panika działa zamiast rozsądku.

Obieracze którzy pokontraktowali zacierają ręce. Kontrakty były do wzięcia za 1,25-1,35 więc na dzień dzisiejszy cena rewelacyjna. Dostarczam cebulę dla takich firm po 65 groszy/kg również na kontrakcie więc kto pomyślał ten ma pewny i niemały zysk.

 

Nie ma górek mrożonki tylko jest stagnacja na rynku. Nie zapominajmy, że to jest żywność - towar pierwszej potrzeby. Jak zacznie brakować to zaczną kupować i cena wzrosnie. Teraz spiralę obniżek nakręcają panikarze i mamy do czynienia z fazą spadkową mini cyklu koniunktury.

 

Trzeba się wyluzować. Jeżeli rynek stoi to wykorzystajmy ten czas na przyjemności. Idą święta więc spokojnie cieszmy się wolnym czasem. Może wakacje albo mały remoncik?

 

Pozdrawiam

Mateusz

Z pola sprzedawałem po 60 gr jeżeli 3 razy drożej miał bym sprzedać to musiał bym dostać teraz 1,8zł  to dla mnie też był by wzrost,

ale 10% wzrost po 7 miesiącach przechowania to nie jest wzrost tylko strata na odpadzie, wysuszeniu, kosztach energii itp

Poczekamy do czerwca bo na razie wzrostu cen w Polsce nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...