Skocz do zawartości

Kapusta Pekińska - ceny


Gość jan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heniek

Heniek chyba nie masz wiele szkoły

Ekonomia jest jedna wydatki na nawozy, opryski rozsadę, siła robocza sadzenie i zbiór a potem przygotowanie do sprzedaży. Gratuluje zysków

ty nie masz szkoły  gosciu siła robocą mam darmo z zoną mam 6 dzieci  na wsi sa potrzebne kazde rece do pracy  a jak jesteś sam to twój problem  samolubny człowieku  dzieci i pieniedzy nigdy nie za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement Advertisement
Gość małopolanin

Potwierdzam co napisał "kraków 1989" 50-60 groszy za kilogram płaca skupy w okolicach Krakowa,też na razie nie robię skoro w innych rejonach Polski płaca 1.2-1.5zł za kg może u nas coś podskoczy "zasada naczyń połączonych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

okolice sieradza 50-60 groszy za pekina nie wiesz w bajki  bakruty piszą 1,20 bo jak nie zdrozeje to  komornik czeka  zadłuzone w długach 

nie kłam, Daniel z Adrianem mają umówione tiry na załadunek w czwartek po 1,1 i 1,2 na gotowo w wadze od  0,5 do 1,8kg, kolor nie gra roli byle była czysta a sam wiesz jak mają niektórzy w okolicy błasek i cenią byle niżej niech to ktoś weźmie. Cena się nie zmieniła w sieradzkim tylko tu pośredników przybyło, którzy próbują zbić ceny. Ogarnijcie się pośrednicze ...

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz

nie kłam, Daniel z Adrianem mają umówione tiry na załadunek w czwartek po 1,1 i 1,2 na gotowo w wadze od  0,5 do 1,8kg, kolor nie gra roli byle była czysta a sam wiesz jak mają niektórzy w okolicy błasek i cenią byle niżej niech to ktoś weźmie. Cena się nie zmieniła w sieradzkim tylko tu pośredników przybyło, którzy próbują zbić ceny. Ogarnijcie się pośrednicze ...

sprzedajesz 1,20 za pekina  za dwa kilo nie kłam rolnik rolnikowi wilkiem kłamie a nikt takiej ceny nie płaci w portwelu po 0,60a wirtualnie 1,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

sprzedajesz 1,20 za pekina  za dwa kilo nie kłam rolnik rolnikowi wilkiem kłamie a nikt takiej ceny nie płaci w portwelu po 0,60a wirtualnie 1,20

Dzwoń i upewnij się po ile jest. Nie biore pod uwagę czarnej i zgniłej w środku jak w większości u nas bo brakowało wody a hektary posadzone. Zobacz ile zostało niesprzątniętej i w jakiej wadze bampry mają. Pyra wydała ale na pekin deszczu brakło. Pośrednicy piszą tu na okrągło o grosiakach a więc widzę, że do nich należysz. Wstydź się kłamco i obłudniku!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

nabrałes kredytu a teraz sie martwisz ze nie spłacisz bo cena 50-60 gr   a pekina jest w tym roku ładna [poprostu niema ceny bo jest rekordowy  urodzaj  i bardzo ładna jest w tym roku pekinka i wyjątkowo zdrowa kazdy zadbał do pryskał i jest jak jest ceny sa wszedzie ok 60 gr marcinie pomysl o pracy poza rolnictwem bo na kredyt braknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

nabrałes kredytu a teraz sie martwisz ze nie spłacisz bo cena 50-60 gr   a pekina jest w tym roku ładna [poprostu niema ceny bo jest rekordowy  urodzaj  i bardzo ładna jest w tym roku pekinka i wyjątkowo zdrowa kazdy zadbał do pryskał i jest jak jest ceny sa wszedzie ok 60 gr marcinie pomysl o pracy poza rolnictwem bo na kredyt braknie

Wskaż mi rolniku ten rekordowy urodzaj, wskaż miejsce tego przepychu warzywnego, gdzie on jest? W Twojej pośredniczej myśli? GDYBY BYŁ TAKI REKORDOWY ZBIÓR TO BY NIE BYŁO ANI JEDNEGO OGŁOSZENIA O KUPNIE a było już tak 4 lata temu, gdy wszyscy w Sieradzu sprzedawali po 40 gr przez pierwsze dwa tygodnie stycznia a później się okazało że pośrednicy przeszacowali ilości i  kapusta była po 2,2 zł. W chwili obecnej to ceny zaniżają ludzie Twojego pokroju pośredniaczku zakłamując rzeczywistość. Pewnie Daniel z Adrianem byli u Ciebie, znaleźli kit w środku i teraz w żalu i pretensji do świata piszesz o rekordach, heh, się nie umie produkować się za pekine nie bieże!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Wskaż mi rolniku ten rekordowy urodzaj, wskaż miejsce tego przepychu warzywnego, gdzie on jest? W Twojej pośredniczej myśli? GDYBY BYŁ TAKI REKORDOWY ZBIÓR TO BY NIE BYŁO ANI JEDNEGO OGŁOSZENIA O KUPNIE a było już tak 4 lata temu, gdy wszyscy w Sieradzu sprzedawali po 40 gr przez pierwsze dwa tygodnie stycznia a później się okazało że pośrednicy przeszacowali ilości i  kapusta była po 2,2 zł. W chwili obecnej to ceny zaniżają ludzie Twojego pokroju pośredniaczku zakłamując rzeczywistość. Pewnie Daniel z Adrianem byli u Ciebie, znaleźli kit w środku i teraz w żalu i pretensji do świata piszesz o rekordach, heh, się nie umie produkować się za pekine nie bieże!!

Taka prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Wskaż mi rolniku ten rekordowy urodzaj, wskaż miejsce tego przepychu warzywnego, gdzie on jest? W Twojej pośredniczej myśli? GDYBY BYŁ TAKI REKORDOWY ZBIÓR TO BY NIE BYŁO ANI JEDNEGO OGŁOSZENIA O KUPNIE a było już tak 4 lata temu, gdy wszyscy w Sieradzu sprzedawali po 40 gr przez pierwsze dwa tygodnie stycznia a później się okazało że pośrednicy przeszacowali ilości i  kapusta była po 2,2 zł. W chwili obecnej to ceny zaniżają ludzie Twojego pokroju pośredniaczku zakłamując rzeczywistość. Pewnie Daniel z Adrianem byli u Ciebie, znaleźli kit w środku i teraz w żalu i pretensji do świata piszesz o rekordach, heh, się nie umie produkować się za pekine nie bieże!!

tylko wtedy 4 lata temu  pomysl ile mniej sadzone było pekina nie było tylu komór chłodniczych co teraz  putin brał ile wlazło a teraz mamy embargo i  ruski nie kupi od polaka a kit to ty wciskasz   a potem płcz bo pekin po 40 gr jeszcze wiecej  12-20 hektarów  sadzić na pewno bedzie cena   komory budować kolejne  na kredyt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość małopolanin

Witam ponownie,co myślicie o takim sposobie handlu pekinem ale na to potrzeba naprawdę dużej jedności rolników.Jest listopad pekin świeżo zebrany z pola ,zielony zdrowy po co zaczynać "wypychać" po 50gr.,wszyscy ustalamy jakąś minimalną cenę opłacalną np 90gr.i nikt ale to nikt nie robi poniżej,może handel szedłby "jak po grudzie" ale bralibyśmy jakieś pieniądze a nie zwrot kosztów i to nie zawsze,może to są tylko marzenia ale w dobie internetu spróbować zawsze można,rolnicy którzy by na to nie poszli myślę że przy takim zatrzymaniu towaru szybko by zostali "wyssani " z rynku po te 50gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł

Witam ponownie,co myślicie o takim sposobie handlu pekinem ale na to potrzeba naprawdę dużej jedności rolników.Jest listopad pekin świeżo zebrany z pola ,zielony zdrowy po co zaczynać "wypychać" po 50gr.,wszyscy ustalamy jakąś minimalną cenę opłacalną np 90gr.i nikt ale to nikt nie robi poniżej,może handel szedłby "jak po grudzie" ale bralibyśmy jakieś pieniądze a nie zwrot kosztów i to nie zawsze,może to są tylko marzenia ale w dobie internetu spróbować zawsze można,rolnicy którzy by na to nie poszli myślę że przy takim zatrzymaniu towaru szybko by zostali "wyssani " z rynku po te 50gr.

łatwo ci tak powiedzieć ja mam pekina 400 ton i muszę sprzedawać zaraz jak skąńcze zbierać nie moge sobie pozwolić czekać  pracownik  musi mieć prace na stałe  chcą zarobić  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,co myślicie o takim sposobie handlu pekinem ale na to potrzeba naprawdę dużej jedności rolników.Jest listopad pekin świeżo zebrany z pola ,zielony zdrowy po co zaczynać "wypychać" po 50gr.,wszyscy ustalamy jakąś minimalną cenę opłacalną np 90gr.i nikt ale to nikt nie robi poniżej,może handel szedłby "jak po grudzie" ale bralibyśmy jakieś pieniądze a nie zwrot kosztów i to nie zawsze,może to są tylko marzenia ale w dobie internetu spróbować zawsze można,rolnicy którzy by na to nie poszli myślę że przy takim zatrzymaniu towaru szybko by zostali "wyssani " z rynku po te 50gr.

 

Spróbować można tylko obawiam się, że w Polsce to nie da się zrobić, choć sprówboać warto, tylko pytanie jak zebrać i zmobilizować zdecydowaną większość producentów pekina.

 

Musimy też pamiętać, ze to forum czyta tez druga strona barykady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

W centrum łęczyca i okolice 70% czarnej więc takie wciskanie ciemnoty o tym pięknym towarze niech cwaniaczki zostawią sobie każdy wie jak jest w tym roku czarna

jak dbasz tak masz ja miałem 3,5 hektara i 99% towaru zebrałe dopryskany  czysty niema nic czarnego  ale oryskiwaczem  3 razy w tygodniu było lane po 700 litrów wody  tak ze nie opowiadaj głupot ze 70%  bo u mnie niema wcale  a tez jestem z łeczycy  i jak ktos przeczyta to nikt w te strony po towar nie przyjedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmalopolska

łatwo ci tak powiedzieć ja mam pekina 400 ton i muszę sprzedawać zaraz jak skąńcze zbierać nie moge sobie pozwolić czekać pracownik musi mieć prace na stałe chcą zarobić

.

Haha kurde dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Goście

Napisano dziś, 18:42

małopolanin, dnia 04 Sty 2017 - 18:11, napisał:snapback.png

Witam ponownie,co myślicie o takim sposobie handlu pekinem ale na to potrzeba naprawdę dużej jedności rolników.Jest listopad pekin świeżo zebrany z pola ,zielony zdrowy po co zaczynać "wypychać" po 50gr.,wszyscy ustalamy jakąś minimalną cenę opłacalną np 90gr.i nikt ale to nikt nie robi poniżej,może handel szedłby "jak po grudzie" ale bralibyśmy jakieś pieniądze a nie zwrot kosztów i to nie zawsze,może to są tylko marzenia ale w dobie internetu spróbować zawsze można,rolnicy którzy by na to nie poszli myślę że przy takim zatrzymaniu towaru szybko by zostali "wyssani " z rynku po te 50gr

 

Spróbować można tylko obawiam się, że w Polsce to nie da się zrobić, choć sprówboać warto, tylko pytanie jak zebrać i zmobilizować zdecydowaną większość producentów pekina.

 

Musimy też pamiętać, ze to forum czyta tez druga strona barykady

 

  • Goście

Napisano dziś, 18:42

małopolanin, dnia 04 Sty 2017 - 18:11, napisał:snapback.png

Witam ponownie,co myślicie o takim sposobie handlu pekinem ale na to potrzeba naprawdę dużej jedności rolników.Jest listopad pekin świeżo zebrany z pola ,zielony zdrowy po co zaczynać "wypychać" po 50gr.,wszyscy ustalamy jakąś minimalną cenę opłacalną np 90gr.i nikt ale to nikt nie robi poniżej,może handel szedłby "jak po grudzie" ale bralibyśmy jakieś pieniądze a nie zwrot kosztów i to nie zawsze,może to są tylko marzenia ale w dobie internetu spróbować zawsze można,rolnicy którzy by na to nie poszli myślę że przy takim zatrzymaniu towaru szybko by zostali "wyssani " z rynku po te 50gr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...