Regulamin sklepu internetowego www.igrit.pl/ksiegarnia

1. Sklep internetowy – www.igrit.pl/ksiegarnia – jest prowadzony przez VIRIDIA AB Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Meander 23, spółką zarejestrowana przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem: 0000790928, Regon: 383637769, NIP: 951-24-85-985, zwaną w dalszej część regulaminu Viridia.

2. Viridia prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są składane za pośrednictwem sklepu internetowego znajdującego się pod adresem: www.igrit.pl/ksiegarnia.

3. Do zamówień wystawiamy paragony fiskalne. Faktury VAT wystawiamy jedynie wtedy, gdy Zamawiający wpisał w zamówieniu numer NIP oraz pełne dane adresowe lub wyraźnie poprosił o wystawienie faktury VAT w uwagach do zamówienia.

4. Zamawiający może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub je wycofać w całości do momentu jego wysłania. Jest to możliwe drogą elektroniczną na adres: zamowienia@igrit.pl. W wypadku braku części lub całości zamówionego towaru w magazynie, Zamawiający jest o tym niezwłocznie informowany osobnym e-mailem i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowo, w całości w momencie, kiedy wszystkie brakujące pozycje będą już dostępne, anulowanie zamówienia).

5. Wszystkie ceny w sklepie www.igrit.pl/ksiegrania są podane w złotych polskich i zawierają podatek VAT (ceny brutto). Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Viridia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie oraz wycofywania produktów z oferty w wybranym przez siebie momencie.

6. Przy realizacji zamówienia zamawiający wybiera jedną z poniższych form płatności:
– pobranie – płatność następuje u kuriera w chwili odbioru przesyłki,
– przedpłata – przelew tradycyjny, przelew online, karta kredytowa (płatności realizowane przez serwis Przelewy24),

7. Koszty przesyłki (transportu)
Wszystkie przesyłki realizujemy za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD (za pobraniem lub przedpłata) lub InPost (paczkomaty). Koszt przesyłki wynosi:
– przy wysyłce kurierskiej na wybrany adres:
– przy zamówieniach od 0 do 199,99 zł brutto – koszt przesyłki 16 zł brutto;
– przy zamówieniach pow. 200 zł brutto – koszt przesyłki 0 zł;
– przy wysyłce do paczkomatu koszt przesyłki 13 zł brutto.

8. Wszystkie zamówienia realizujemy najpóźniej dwa dni robocze po ich otrzymaniu lub zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym.

9. Przesyłki są zazwyczaj doręczane w terminie 1 dnia roboczego. Przesyłki nie są dostarczane w soboty i w niedziele.

10. Składając zamówienie, zamawiający akceptuje warunki określone w niniejszym regulaminie.

11. Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 roku „O prawach konsumenta” Zamawiający może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie internetowym www.ksiegarnia.igrit.pl bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony, a Zamawiający jest konsumentem w rozumieniu kodeksu cywilnego. Zwracany towar należy odesłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą lub paragonem fiskalnym. W ciągu 5 dni roboczych od otrzymania zwrotu (lub przesłania dowodu jego nadania) Viridia zwróci kwotę, którą zapłacił Zamawiający (koszt towaru + dostawy). Koszt zwrotu towaru nie podlega zwrotowi.

12. Reklamacje. W wypadku gdy zamówione towary posiadają wady, prosimy o kontakt e-mailowy (zamowienia@igrit.pl) lub telefoniczny (tel. 608 015 977) w celu złożenia reklamacji.

13. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

14. Jeżeli przy złożeniu zamówienia klient wyraził zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych, będą one używane jedynie w celach marketingowych Viridia Sp. z o.o. oraz właściciela serwisu – Igrit Sp. z o.o. – i nie będą przekazywane innym podmiotom. W razie braku zgody na przetwarzanie danych osobowych, zostaną one wykorzystane jedynie do wystawienia faktury VAT oraz przesłania zamówienia.