Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Mateusz

Z sadzeniakiem jest problem więc albo go nie ma albo tyle osób go zamówiło. Jedyne co nas może uratować to jakaś klęska, na co bym nie liczył. 

Z ziemniakami to jest tak że jakiegoś specjalnego sprzętu nie trzeba i skoczkom najłatwiej posadzić ziemniaka, a po takim sezonie skoczków musi być dużo. Zawsze po dobrym roku przychodzi marny rok pod względem cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemniak

W rolnictwie trzeba brać pod uwagę średnią kilkuletnią. Ja osobiście co roku sadzę 80 ha ziemniaka. Nie zwiększam ani nie zmniejszam areału ziemniaka.  Od lat współpracuję tylko z jednym odbiorcą, nie latam, nie kombinuję i nie narzekam. On jest pewien jakości mojego towaru na czym jemu zależy i dzięki temu nawet jak się trafi rok w którym jest ziemniaka pełno i po 10 groszy to dla mnie cena jest zupełnie inna (oczywiście dużo wyższa także koszty produkcji zawsze mi się zwrócą) i ode mnie odbierze wszystko co mam.

A skoczką życzę "powodzenia", nasadźcie do oporu tylko później nie wypłakujcie się, że nie macie gdzie sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mistrzu

Racja. Telefonów o sadzeniaka jest sporo. Ja kwituje krótko, nie mam, nie sprzedaje a jeśli ktos bardzo naciska to mówię 3tys tona i koniec tematu. A poza tym jeśli chodzi o drobne ziemniaki to na południu jest ich jak na lekarstwo, właściwie wszystkie odmiany są w kalibrze 45+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

każdy sprzedaje po 15 zł za 15kg w worku i pieniądze liczy(boi sie ze cena spadnie), a w rzeczywistości tyle płaca brutto za ziemniaka luz do pakowania,

w worku można śmiało już dostać 16zł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...