Skocz do zawartości

Pietruszka


Gość scheridan

Rekomendowane odpowiedzi

Wschody rzędu 40%. Potem przyszły choroby korzeni, gnicie korzeni (po deszczach na początku  sierpnia) góry i dołu, kolejne 10% odpadlo. Teraz mimo drogiej zróżnicowanej ochrony walka z mączniakiem. Uważam że to bardzo ciężki rok dla uprawy pietruszki. Tam gdzie rzadka jest rozwidlona. Centrum Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ja opisałem sytuacje na polu u siebie. Pewnie, że tam gdzie plantacje są nawadniane jest lepiej. O tym, że pietruszkę niektórzy sprzedają tanio tez słyszałem. Są też tacy co  czekają na jesień z kopaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FANTAZJA

Jak u Wszystkich? Cieżko rozszyfrować co u Ciebie w głowie się kryje. Jutro jak będe miał czas podjade na pole kuzyna zrobie zdjęcie idealnej plantacji pietruszki w kawałku 15 ha.  U  nas w okolicy ogólnie pietruszka udana u kogo by nie popatrzył nie widać jakiś ubytków o których Wy tu fantazjujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschody u mnie 30% mniejsze.Mam miejsca na polu ze wcale nie zeszła. Nie wiem czy to susza czy grad bo nawiedził nas w maju i mocno stłukł. Ja sprzedaje swoją pietruszke od stycznia.Trzymam ją w chłodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 4.09.2018 o 21:33, Gość Producent napisał:

Za pietruszke teraz musiałbym dostać za mytą 4 zł. 

Nie boicie się teraz ryzyka, że po wykopany towar mimo ustaleń kupiec nie przyjedzie i pietruszka będzie schła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Pietruszka będzie tania? Ciekawe . Mendy próbują siać panikę aby nakupić jak rok temu po 1 do 2 zł. A w grudniu po 5 ojebac. Handel pietruszka się nie zaczął jeszcze. Poczekajcie do świąt. Marchew też przez chwilę piękna była po 80 gr. Teraz 1.2 ciężko kupić coś normalnego. Nie pamiętam września w którym ceny idą do góry. Ludzie myślcie . Towaru jest mało . A to że jest z 1000 ha ładnej nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Andrzej napisał:

Pietruszka będzie tania? Ciekawe . Mendy próbują siać panikę aby nakupić jak rok temu po 1 do 2 zł. A w grudniu po 5 ojebac. Handel pietruszka się nie zaczął jeszcze. Poczekajcie do świąt. Marchew też przez chwilę piękna była po 80 gr. Teraz 1.2 ciężko kupić coś normalnego. Nie pamiętam września w którym ceny idą do góry. Ludzie myślcie . Towaru jest mało . A to że jest z 1000 ha ładnej nic nie znaczy.

Marchew tylko i wyłącznie podrazala dlatego że przechodzą deszcze a nakopanej jeszcze niema. Marchew w październiku będzie 0.6-0.8 I brak chętnych. 

 

Pietruszka będzie trzymać za ładny towar poniżej 4 nie powinno się oddać a wiadomo grudzień i do nowego sezonu Cena rosnąca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

Pod, no nie wiem, czy to kwestia deszczu. U nas w mazowieckim sucho,żadnego deszczu. Marchew po prostu nie dorasta bez deszczownie. Sąsiad dopiero skończył wczesna marchew kopać. Gdzie po inne lata kończył miesiąc wcześniej albo i lepiej. Nie dorastają. A marchew bez wody nie będzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...