Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi się wierzyć, 60 gr Holandia to przy kursie Euro 4,5 to jakieś 14centów a na giełdzie widać że przemysł jest od 0,22 a market 0,5 a więc ktoś tu kłamie!!! Jest taka dziwna sytuacja, że straszą przez te telefony że jest jeszcze dużo stodół... Hmm? Konia z rzędem temu, który w tej stodole utrzymał towar przy -22 przy gruncie. Ja wiem Panowie pośrednicy, że Wy nadal myślicie, że ów chłop orze w kierot ale my mamy termometry i stacje na polach, ja wiem, że zacznie się tu pisanie i naskakiwanie, że nie wszędzie był mróz i takie tam, ale był i już. Z ziemniakiem próbowaliście zaczarować rzeczywistość, że zmarznięty, że zły, że fito nie dadzą itd itd i co? i jest 8 z kawałkiem za worek żółtego i będzie więcej czy Wam się to podoba czy nie. Z kapustą podobnie, po 55 groszy to kopiec proponują a normalnie to jest po 0,7 w wadze do 3,5 kg. O dziwo za kapustę do 5 kg luzem płacą na przemysł 0,8 zł netto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś posiada tej kapusty 2 tony, 15 ton czy nawet 60 to tak, dają wam po parę grosiakow, ale przy adekwatnosci 22 ton to mamy inna rozmowę. Proszę zadzwonić nawet do tych co ogłaszają się na IGRicie ale nie tych z południa łódzkiego tylko do tych którzy chcą kupić, bo kupić a chcieć kupić to jest właśnie ta różnica 80 groszy netto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość kapusta napisał:

U nas okolice charsznicy proszowic przemysl 30-35gr  detal 40-45gr kg .

 

4 godziny temu, Gość kapusta napisał:

U nas okolice charsznicy proszowic przemysl 30-35gr  detal 40-45gr kg .

charsznica same posredniki i naganiacze ceny niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Nad ranem cała Grecja łącznie z Kretą na ------------- Katalonia we Włoszech również . 

Tydzień temu już widziałem młodą kapustkę z Albanii , a tu nad ranem jutro Albania ma dostać -12 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co producenci? Dzonią? Tylko nikt z sakwy nie chce popuścić, jeszcze chwilka, proszę mówić o 1 zł, ta cena w owej sytuacji to nic strasznego, ba -przy obecnych cenach to powinna być cena wyjściowa. W końcu Covid dotknął Polskie firmy najmniej, firmy tarcz się nabrały tylko nam wiatr w oczy i próbują poniżać przez tel mówiąc, że wyżej się nie da, Obłuda i już!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość ELC napisał:

I co producenci? Dzonią? Tylko nikt z sakwy nie chce popuścić, jeszcze chwilka, proszę mówić o 1 zł, ta cena w owej sytuacji to nic strasznego, ba -przy obecnych cenach to powinna być cena wyjściowa. W końcu Covid dotknął Polskie firmy najmniej, firmy tarcz się nabrały tylko nam wiatr w oczy i próbują poniżać przez tel mówiąc, że wyżej się nie da, Obłuda i już!!!

Ta juz 50 zl wor dzwonią i dzwonią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapusta

No coz rolnik jak musi kapuste sprzedawac po 50 gr kilo i twierdzi ze nie ma zysku i majac np 100 ton nie moze z tego wyzyc to mu powiedza aby powiekszyl do 500ton posrednik jak kupi po 50 gr tira a sprzeda po 60 2000tys na tirze ma i tu nikt nie mowi ze to cos nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz ogłoszenie i poczekaj sami zaproponują Ci cenę 0.70 0.75gr A jeszcze tydzień temu każdy z handlarzyków dzwoniąc pisała ze nic nie ma z kapusty i 35 gr to max co mogą zapłacić Jak to świat sie odmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
W dniu 16.02.2021 o 19:47, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nad ranem cała Grecja łącznie z Kretą na ------------- Katalonia we Włoszech również . 

Tydzień temu już widziałem młodą kapustkę z Albanii , a tu nad ranem jutro Albania ma dostać -12 

Katalonia we Włoszech? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem, że wyjściowa powinna być 1 zł to się śmialiście jeszcze 2 dni temu. Za kapustę grubą na export oferowali wówczas 0,8 jak Wy po 0,5 oddawaliście market. Ten 1zł to jest cena na export kapusty w wadze od 2 kg do 5 kg luzem w boxie bo do ważenia w woreczki trzeba dorzucić za worek i pracownika 0,2zł/kg. Przyszły piątek 1,4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...