Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2023 o 12:16, Sieradzak napisał:

Koło Sieradza to samo.Kto nie sprzątną to jest po ptakach.Nie wiem skąd biorą się wpisy że wyciął główkę położył w piwnic i jest OK.Jakim cudem jak -10-12  było kilka razy z rzędu.

U was mało śniegu w Małopolsce jest ze 30 cm także jak puści to się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier

Witam! Panowie szukam jakiejś ciekawej kapusty na świeży rynek, ok 100 dni. Przez lata sadziłem quartz, ferro, ale jakoś straciłem do niej cierpliwość. Polecicie coś ciekawego? Cyclone? Sadził ktoś? Fajnie jakby rosła dosyć wysoko, nie podgniwała i nie pękała za szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapusta
15 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jak ceny na Sieradzu?

Sieradz zasadził kapusty na zapasy co by nie brakło i cena żeby  niewzrosła i jak ma cena być 30gr kg i ładują dali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Kapusta napisał:

Sieradz zasadził kapusty na zapasy co by nie brakło i cena żeby  niewzrosła i jak ma cena być 30gr kg i ładują dali 

Ładują tą zmarznięta, sytuacja adekwatna do zeszłorocznej i sprzed 2 lat, wpierw te stodoły co zdjęcia widać było w dziale ogłoszeń a dalej reszta. Jakby nie było to te -8stC jej nie pomogło a teraz te +9 też nie wpłynie na jej kondycję, dlatego ta masa ogłoszeń z pyrą aby kiełki nie miały po 10cm a na to się póki co zanosi... i poprawy nie widać bo te -1 sytuacji nie zatrzyma. Aby do marca i się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

To kapusta przemarzła a ja wczoraj na Ewarzywa czytam że jak odpuści to rolnicy będą buraki czerwone kopać  i to zatrzyma zwyżkę cenową .

Burak ćwikłowy zmarzł mi w nocy z 22/23.11 

24.11 pojechalem kopać ale już nie nadawał się. A co dopiero po tych 2tygodniach mrozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Wytłumaczcie mi bo sam już jestem głupi ! W  ubiegłym roku zamawiałem rozsadę najwcześniejszej kapusty tuż po świętach i nawet domawiałem po nowym roku . Wczoraj byłem zamówić na wiosenne nasadzenia i zonk : za późno  , już nie ma miejsca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

No raczej nikt wczesnych nasadzeń marcowych nie oddaje na przemysł za 50 gr. Odpowiedz moim zdaniem jest taka: mają kasę to zamawiają. A produkować rozsadę na swoją rękę to też wcale nie tani interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

W ubiegłym roku za przechowaną kapustę były przyzwoite pieniądze to i  na ten rok jest jej oporowo . W tym roku za wczesną wiosenną też były przyzwoite pieniądze  to i następny sezon może być przegrany .  U nas na suszarnię gość oferuje 0,35 , może  z wciornastkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kasa 35gr w tych czasach.. zresztą kapusta to ręczna i ciezka robota za to powinny być pieniądze dogodniejsze na koszty produkcji i na człowieka żeby było.. i cos zostalo, centrum Polski kapusta 75gr kartonboks worek pewnie 80 gr idzie dostać zainteresowanie przed świętami było w miarę telefonów ofert ale wszystko w przedziale 70/80 gr oczywiście jakość marketowa, pozdrawiam Wesołych Świąt producenta wszelakich kapust ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapusta
14 godzin temu, Gość Ka napisał:

Witam, powiem tak kapusta biała są propozycje od 80-90 gr , czerwona 1-1,20 gr , myślę, że nie będzie źle , a wy co myślicie i jakie ceny u was ??

Kapusta 35 gr ta prosto z pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...