Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kucharz rolnik
19 godzin temu, Gość ELC napisał:

Ale gosciu pierd..isz po 2 złote u ruskich to była we wrześniu, w grudniu była po 3.75 a teraz jest po niecałe 5 zlotych. Na tej wojnie to pomarańczy nie rozdają, swinski ryj, kartofle, cwikle, cebulę lub czosnek, marchew i kapustę bo z tego składa się barszcz ukraiński lub inne jadło a więc bez pierdzenia tu na forum bo zjechaliscie się już na rampe na Bronisze i zaczynacie sranie od  wieczora. I jeszcze jedno, nie PAMIETAM  takiego roku aby zalowanie się łapy przyniosło mi zysk. Jak nie sprzedaż z zyskiem to łapa nie dołoży, spokojnie spokojnie to kupa ch...ji jest i krotko za ryj trzymac. Kto da wiecej ten kupuje a za rok to nas tu moze bedzie ze czterech bo mocznik nadal po niecałe 5 tysi i tyle w tym temacie.

 

Teee jamie oliver , zapomniałeś jeszcze i pietruszce i selera do barszczu!. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Trzy kilometry ode mnie pośrednik płaci nam rolnikom 1,2 za workowaną na Ukrainę . Ładnie czyści teren bo dzień w dzień tylko kapustą załadowane kilka aut odprawia , a miała być totalna stagnacja do połowy lutego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rol krk
13 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Witam jakie ceny kapusty białej w tym tygodniu w Małopolsce? Kraków rybitwy 25 do 30 worek 25kg.

To po co na rybitwy jak każda firma tyle placi pod krk ? . Chyba że lubisz marnować czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mnie rozbawił artykuł zamieszczony na populistycznym portalu związanym z informacjami z polskich giełd w którym pisze się o południowych krajach byłego związku sowieckiego. Autor prawdopodobnie odkrył że można sadzić tam kapustę. No nieprawdopodobne. Za każdym razem gdy łapy z bronisz nie mogą kupić kapusty smaruje się na ich potrzeby jakiś paszkwil typu: rolnicy wyrzuca w pole, chciwe chłopy, brak zrozumienia rynku, konkurencja typu Kirgistan wielkości woj mazowieckiego zaleje nas i wszystkie kraje Europy Srodkowo-Wschodniej + rynki Unii która ruskie stworzyli kapustą.... Ręce opadają. Napisz chłopie że ROLNICY NIE SPRZEDAJA KAPUSTY PO CENSCH DAMPINGOWYCH po których Ty i łapy pisząc ten artykuł na krawężniku rampy chcecie na nas wymódz poniewaz nie macie skąd ściągnąć bo tym tworem w tych jasnozielonych workach to konsumenci ciskali w Was i w tych co od was do sklepików to kupili. Ujmując w cenach kapusty białej cenę kapusty polskiej z tym czymś z importu to ewidentny brak wykształcenia i wyczucia rynku, bo nasza rodzina kapusta nadal na górce kosztuje 30 zł za 20 kg a to co przepakowali Ukraińcy na halach no to hmmm.... pisze się właśnie artykuł w oparciu o te jakże rzeczowe argumenty i fakty przy tym wyłącza się możliwość skomentowania tej twórczej poetyckiej wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Ukraina wydzwania jak opętana . Dziś z Krakowa na siłę chcieli jechać do centrum  i godzić jak im cenę prawdziwą powiedziałem za jaką obecnie rolnicy sprzedają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość ELC napisał:

Ależ mnie rozbawił artykuł zamieszczony na populistycznym portalu związanym z informacjami z polskich giełd w którym pisze się o południowych krajach byłego związku sowieckiego. Autor prawdopodobnie odkrył że można sadzić tam kapustę. No nieprawdopodobne. Za każdym razem gdy łapy z bronisz nie mogą kupić kapusty smaruje się na ich potrzeby jakiś paszkwil typu: rolnicy wyrzuca w pole, chciwe chłopy, brak zrozumienia rynku, konkurencja typu Kirgistan wielkości woj mazowieckiego zaleje nas i wszystkie kraje Europy Srodkowo-Wschodniej + rynki Unii która ruskie stworzyli kapustą.... Ręce opadają. Napisz chłopie że ROLNICY NIE SPRZEDAJA KAPUSTY PO CENSCH DAMPINGOWYCH po których Ty i łapy pisząc ten artykuł na krawężniku rampy chcecie na nas wymódz poniewaz nie macie skąd ściągnąć bo tym tworem w tych jasnozielonych workach to konsumenci ciskali w Was i w tych co od was do sklepików to kupili. Ujmując w cenach kapusty białej cenę kapusty polskiej z tym czymś z importu to ewidentny brak wykształcenia i wyczucia rynku, bo nasza rodzina kapusta nadal na górce kosztuje 30 zł za 20 kg a to co przepakowali Ukraińcy na halach no to hmmm.... pisze się właśnie artykuł w oparciu o te jakże rzeczowe argumenty i fakty przy tym wyłącza się możliwość skomentowania tej twórczej poetyckiej wyobraźni.

Ależ jesteś fajny, myślisz ze jak jeden z Łowicza towaru nie podaje to go braknie na broniszach. Podniecasz się w tym roku a na przyszły pisz umowę do Urbanów za 15gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Ależ jesteś fajny, myślisz ze jak jeden z Łowicza towaru nie podaje to go braknie na broniszach. Podniecasz się w tym roku a na przyszły pisz umowę do Urbanów za 15gr

Hehehe hahaha. Swoją drogą po paru latach określania się mianem ELC choć nic z tym miejscem ani ludźmi tam mieszkającym nic nie mam miło że myślisz i rozszyfrowałeś ten skomplikowany skrót. Pozostało Ci jeszcze dwuch kolegów również używających 3 liter w opisie do rozszyfrowanie ich miejsca geograficznego. A nawiasem mówiąc, gdybym pisał w opisie WZ, WWL, WPI, EL, CBY, naprawdę byś sądził że ja tam mieszkam??? Ułatwia Ci, stoję w miejscu gdzie większość moich sąsiadów stoi w alei ze skrzynkami vizavi wjazdu na górkę na Broniszach a rejestracja moja zaczyna się na WG... A z ELC mam żonę i jeżdżę tam do teściów i Boże Ciało połączone z procesja i fajna impreza po procesji. Kto nie był niech jedzie. Widzisz...., nie bylo trudno uderzyc w stol aby nozyce sie odezwały. Czyżbym kogoś dotknął na tyle aby wytoczyć mi taki argument o Łowiczu??? Heh ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowmy o kapuście i się skupmy na cenach moim zdaniem A nie przemawiacie się jak dzieci szkoda czytać po prostu igrit zawalone na zielone klientów sporo, cenowo gorzej handlarzyki chcą przyrobić żebyśmy poniżej 1zl oddawali A rzeczywistości oni biją na konto bankowe kasę czy z marketa czy zagranicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

My w kilku jeszcze dwa tygodnie mamy poczekać na lokalnego , stałego  odbiorcę i jeśli dalej nie będzie nadążał  z ceną za wschodnimi sąsiadami  to wszyscy im będziemy  solidarnie szykować , bo gdyby nie oni to dalej 50gr by było za prima sort .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem Igritu jest to, że jeden z drugim na telefon nie usunie niewygodnych informacji o nim tak jak to miało miejsce z tym populistycznym portalem piszącym a raczej opierajacym się na kopiuj wklej z innej witryny o danej uprawie czy też ludziach. Pisząc to co się dzieje na tych halach jak Ci Ukraińcy obierają to z liści i pakują to w wory polskie nie jest na rękę tak samo im jak latem tym od czereśni czy truskawek. W truskawkami to nawet film nakręcili. Dlatego cały czas pisze o tym że na górce ta kapusta z chłodni jest po 30 za 20 kg a czarodzieje z hali muszą coś mieć na stanie aby pokazać jedno a wcisnąć drugie. Lojalność to tu żadna nie występuje bo handlujące z jednym w tym roku w przyszłym albo Cię nie zna albo zdążył już kupić od drugiego lub zgubił akurat Twój tel. Kapusty nie ma a z młodych liści bigosu nie nagotujesz. Młoda była jest i będzie bez znaczenia czy to Macedonia czy inny kraj. Istambuł i Grecja zasypane po pas, cena w górę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość ELC napisał:

Hehehe hahaha. Swoją drogą po paru latach określania się mianem ELC choć nic z tym miejscem ani ludźmi tam mieszkającym nic nie mam miło że myślisz i rozszyfrowałeś ten skomplikowany skrót. Pozostało Ci jeszcze dwuch kolegów również używających 3 liter w opisie do rozszyfrowanie ich miejsca geograficznego. A nawiasem mówiąc, gdybym pisał w opisie WZ, WWL, WPI, EL, CBY, naprawdę byś sądził że ja tam mieszkam??? Ułatwia Ci, stoję w miejscu gdzie większość moich sąsiadów stoi w alei ze skrzynkami vizavi wjazdu na górkę na Broniszach a rejestracja moja zaczyna się na WG... A z ELC mam żonę i jeżdżę tam do teściów i Boże Ciało połączone z procesja i fajna impreza po procesji. Kto nie był niech jedzie. Widzisz...., nie bylo trudno uderzyc w stol aby nozyce sie odezwały. Czyżbym kogoś dotknął na tyle aby wytoczyć mi taki argument o Łowiczu??? Heh ??

To sam do siebie masz pretensje, bo tam stoją handlarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Import tej młodej szybko wygaśnie bo Hiszpania , Francja , Grecja , Turcja czy słynna  Macedonia mrozy do -10 i więcej . Żeby nie było że niebawem my jeszcze ich będziemy musieli żywić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik krk
3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Import tej młodej szybko wygaśnie bo Hiszpania , Francja , Grecja , Turcja czy słynna  Macedonia mrozy do -10 i więcej . Żeby nie było że niebawem my jeszcze ich będziemy musieli żywić .

Ale głupoty gadasz, wiesz gdzie ta kapust rośnie chociaż ? Otwórz mapy , sprawdź pogodę , otworz oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
6 godzin temu, Gość rolnik krk napisał:

Ale głupoty gadasz, wiesz gdzie ta kapust rośnie chociaż ? Otwórz mapy , sprawdź pogodę , otworz oczy.

Nie głupoty handlarzyno . Dla Ciebie -40 w Rosji  to nie mróz  i mrozy w ciepłych krajach europejskich omijają pola z warzywami . Teraz w TVP trąbią że tam gdzie 30 lat mrozu i śniegu  nie było , tam jest od kilku dni .

Dziś tu na IGRIT wstawił ogłoszenie kupna kapusty pod  ten co 3 km ode mnie pod Ukrainę kupuje . Czyżby brakło nr telefonów w notesie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Kazachstan , Kirgistan i Uzbekistan od wtorku nie mają prądu a tam zima jak wszędzie , oj się rozsady namarnuje i nie będzie skąd sprowadzać dla zbicia ceny .

Ty gościu , już od dłuższego czasu masz problem z ,, prądem,, ,wypisujesz straszne głupoty. A geografię w szkole miał? O klimacie się uczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Kazachstan , Kirgistan i Uzbekistan od wtorku nie mają prądu a tam zima jak wszędzie , oj się rozsady namarnuje i nie będzie skąd sprowadzać dla zbicia ceny .

A co to ma wspólnego z kapusta choćby wiosenna z tych krajów ?? czy tam już maja rozsadę kapusty do przechowywania ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

To sobie poszperajcie w zeszłorocznych   wpisach handlarzy  o wczesnej , taniej kapuście z Kazachstanu , nawet któryś tłumaczył że tam Globalgap to chleb powszedni . Na geografię nie wystarczyło chodzić , trzeba jeszcze było umieć przyswoić materiały . Na teraz  stolica Kazachstanu -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Znów tym co na lekcji geografii w nosach dłubali a nie  słuchali nie spodoba się kolejna informacja . Powiedzą że ryby nie zahartowane  i nigdy nie morsowały  i dla tego zamarzły a kapuście  nic nie jest i dalej do nas będą od nich przywozić .

 

W Grecji zamarzły ryby
 

Przez Grecję przeszła w ostatnich dniach silna burza śnieżna Elpida. Oprócz intensywnych opadów przyniosła także dość niską temperaturę. Zrobiło się tak zimno, że w części zatoki w pobliżu miasta Igoumenitsa padły wszystkie morskie gatunki ryb hodowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 07:26, Gość psl napisał:

bo te 150 tirow psl sprzedaje reszta embargo.

Dokładnie PSL z Rosją potrafił się ułożyć, gaz mieliśmy niby najdroższy w całej Europie a teraz jaki mamy w gazoporcie? Ano nie mamy wcale? i tak wszyscy psioczyli na PSL ale teraz widać ile musimy płacić za nawozy i inne środki do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...