Skocz do zawartości

Ziemniak Vineta - Nawożenie


mausik1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać o poradę. w tym roku zabrałem się za uprawie ziemniaka vinete. Mam 1ha tej odmiany i raz obradliłem narazie i opryskałem mistrallem i teraz będe 2 raz radliłi wrzucał odżywki to mój mały schemat:

1. Plonovit Ziemniak + Mikrovit Mangan+ Mikrovit Cynk+ Tytanit
2. Foliq Mikro + Siarczan magnezu + Besfolir Aktiv 
3. GrowOn + Mikrovit cynk +  Optysil 
4. Foliq Mikro + Fosfyn + Bormax + Tytanit + Siarczan magnezu + cynk 
5. Uni PK + tytanit
6. Uni Pk + Fosfyn 
7, Uni Pk + fosfyn
8. Alkalin Pk 10:20 + optysil

Plonovit ziemniak 15 zł za litr        (2l/ha) 
Mikrovit Mangan 12 zł za litr          (1l/ha)
Mikrovit cynk 40 zł za 5 litrów        (1l/ha)
Foliq Mikro ( dostępny mam za darmo)   (0.4/ha)
Siarczan magnezu 30 zł za 25 kg         (5-10kg/ha)
besfolir aktiv ( mam dostępne za darmo)   
Optysil 50 zł za litr                  (0,5/ha)
GrowON 30 zł za litr                      (3l/ha)
Bormax 1 litr 12 zł                      (1l/ha)
tytanit 55 zł za litr                   (0,4/ha)
Uni Pk 5 litrów 60 zł                    )6l/ha)     
Alkalin Pk 10:20 15 zł za litr            (3l/ha)
Fosfyn za 1 litr 26 zł                   (2l/ha)

 

 

Czy doradzi ktoś czy nie za dużo nie zamało nic?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Jacek

Teraz już za późno, ale ja od kilku lat bardziej preferuję 20 ton pomiotu kurzego na wiosnę , nie widać braku składników. Ziemia 4 5 6, plon Vinety 40-50 t/ha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też wczesnego denara tam jak narazie 2 razy obradliłem i pryskanie z beczki moncznik i siarczan magnezu, po niedzieli dam coś od zarazy infinito może albo coś innego i potas i fosfor Basfolir aktive mam i się nada i foliq MikroMix bo mam trochę tego ale nie wiem czy można łąćzyc i nie zaszkodzi im 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

i jeszcze jedno: w tabeli zalecane są opryski nawozami w fazie, gdy 50% liści brązowieje. To ja się pytam: jak te składniki z nawozu dostaną się do rośliny i jak roślina z nich skorzysta, jeśli aparat do tego przeznaczony, czyli liście będzie już w stadium zamierania. Bo, w fazie, gdy na 50% liści widać już ich zbrązowienie (czyli śmierć), to reszta liści też jest bardziej lub mniej wyłączana z funkcjonowania. Wtedy cały oprysk dolistny pójdzie do gleby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rosa

widać , że  zaczynasz ,wsadzone jak byk by lał . do tego nie równe wschody proponuje sadzeniaka i pomieszczenia spryskać jakimś huwa-sanem albo domestosem z jakąś gryzbówką i poprawisz dużo jakość wschodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość rosa napisał:

widać , że  zaczynasz ,wsadzone jak byk by lał . do tego nie równe wschody proponuje sadzeniaka i pomieszczenia spryskać jakimś huwa-sanem albo domestosem z jakąś gryzbówką i poprawisz dużo jakość wschodów

Sadzeniaka kupuję nie przechowuje sadzeniakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się okaże jak będą zbiory. Po niedzieli wrzucam pierwsze odżywki Plonovit ziemniak +mikrovit cynk + mikrovit mangan za 10 14 dni foliq mikro mix siarczan magnezu i moncznik i 10 14  infinito fosfor i  potas za kolejne 2 tygodnie pyton foliq mikromix i siarczan magnezu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rosa

kombinujesz jak koń pod górę ja tam daje"  safe k "z yara do tego 5 kg rosasolu i ziemniaki na poziomie 40 ton sypią ale skoro nie masz co robić z pieniędzmi to pakuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...