Skocz do zawartości

Jabłka 2019 - prognozy, plany, wróżby


Gość Gos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Spadek cen od poniedziałku i to mocny.Markety już rezygnują z jabłek bo duże odpady i straty.Rumunia i Węgry nie akceptują tych chorych cen.Rosja też po takiej cenie nie kupuje.Robi się ciekawie.Pozdrawiam tych którzy czekają na 5 zł za wagę....???

nie będzie żadnego spadku ,  wiadomo ze jak ktoś tanio sprzedał jabłko wcześniej , to teraz mu bardzo szkoda  ,ze jabłka bardzo podrożały ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proroku 

2 godziny temu, Gość Prorok napisał:

Nikt nie wie co będzie...nawet ja:)))

 

Ten rok jest nieprzewidywalny...z wielu powodów a na rynku rządzi paranoja...

 

Będzie co ma byc

O Proroku chyba pierwszy Twój post na tym forum który mi się podoba:) 

Że cena robi się chora to było wiadome, i nie ma co liczyć na 3 zł za wagę bo odbiorca końcowy przestanie kupować....

Ale chłop jak jest 2 zł to czeka na 2.5!

Kto zdążył wykorzystał sytuację...

Ja sprzedałem po dwójaku i nie żałuje...

Według mnie cena zaraz wróci w te granice... Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam i życzę dobrych zbiorów w tym roku, u mnie jest nie ciekawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej tym lepiej...wyższe ceny lepszy handel mniej roboty więcej wolnego

 

 

Widzę same pozytywy przymrozków...ale zaraz ,zaraz...

 

Po co tyle było sadzić żeby teraz czekać na mróz...dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość pawel napisał:

w tym roku patrząc na prognozy nie nadają przymrozków na ten moment takze towaru moze być do oporu

To jest oczywiste że będzie dużo jabłek pod warunkiem ze susza nie dokuczy . Mrozy częściowo szkód narobiły ale przy tak dużych nasadzeniach te szkody maja małe znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość wgr napisał:

po ile teraz jabłka na broniszach 

Stanęło, a miało być 5zł/kg za wagę. ?? Wczoraj nawet w malinie stali. 

Mówiłem, że jabłko po niedzieli na rynkach stanie, bo jest badziewie i psuje się na potęgę. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki ze sie psuje. pogoniłem po 1,80 i moze w sumie dobrze, bo mi odeszło 10 %, a do tej pory być może bym wysypał połowe na taśme i mimo że jest drożej to by mi to samo wyszło minus prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Sandomierz
W dniu 26.04.2020 o 17:09, Gość wgr napisał:

nie będzie żadnego spadku ,  wiadomo ze jak ktoś tanio sprzedał jabłko wcześniej , to teraz mu bardzo szkoda  ,ze jabłka bardzo podrożały ???

Potwierdzam.Nie będzie żadnego spadku.Nie siejcie paniki! Trzymać jabłko i nie sprzedawać teraz.Czekać do póki nie będzie chociaż by 5 zł za wagę.Nie oddawać jabłko tanio jak jest teraz,bo będzie wiele droższe!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gość Gość Sandomierz napisał:

Potwierdzam.Nie będzie żadnego spadku.Nie siejcie paniki! Trzymać jabłko i nie sprzedawać teraz.Czekać do póki nie będzie chociaż by 5 zł za wagę.Nie oddawać jabłko tanio jak jest teraz,bo będzie wiele droższe!!!!!!

Skąd ta twoja pewność że spadku nie będzie ? Zagwarantujesz mi chociaż 3,5 za ilości calosamochodowe ? Skąd wiesz czy nie będzie za chwilkę powtórki z wiosny 2018 roku gdzie tez miało nie być jabłek i ceny wzrosły do  ponad 2 zł a potem w szybkim tempie spadły do 1,2 zł/kg ? Jak jest cena bardzo wysoka to klienci szukają alternatywy . Przy obecnym kryzysie mało kto będzie kupował jablka w markecie po 5-7 zł /kg . Jeżeli klienci będą mieli kupić owoc w wysokiej cenie to kupią sobie za chwile truskaweczki , czeresienki . Jabłko to owoc pory zimowej do czasu kiedy nie pokażą się inne świeże owoce . Za niedługi czas się dowiemy jak sytuacja się przedstawia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Guest Sad 54 said:

Skąd ta twoja pewność że spadku nie będzie ? Zagwarantujesz mi chociaż 3,5 za ilości calosamochodowe ? Skąd wiesz czy nie będzie za chwilkę powtórki z wiosny 2018 roku gdzie tez miało nie być jabłek i ceny wzrosły do  ponad 2 zł a potem w szybkim tempie spadły do 1,2 zł/kg ? Jak jest cena bardzo wysoka to klienci szukają alternatywy . Przy obecnym kryzysie mało kto będzie kupował jablka w markecie po 5-7 zł /kg . Jeżeli klienci będą mieli kupić owoc w wysokiej cenie to kupią sobie za chwile truskaweczki , czeresienki . Jabłko to owoc pory zimowej do czasu kiedy nie pokażą się inne świeże owoce . Za niedługi czas się dowiemy jak sytuacja się przedstawia . 

Kolega chyba nie zrozumiał lekko prześmiewczego tonu wypowiedzi gościa z Sandomierza.

Oczywiście 5 zł nie będzię - na takie ceny nie ma szans bo nikt tyle nie zapłaci za jabłko.

Wg mnie ceny które są teraz są już bardzo dobre i nic tylko sprzedawać, a mogą być tylko gorsze jak w maju się troche komórek otworzy, a wiemy, że kiedyś już tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście sprzedałem w tamtym tyg za ponad 2 zł za kg idared za wage. Warszawa padła. Ceny wróciły do normy. Export tez staje. Życzę wszystkim tego 3 zł za idareda ale niestety to nie nastąpi. Dużo komór się otworzyło A popyt drastycznie spadł bo takie ceny nie przechodzą. Udanego sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pazerność

nie jeden to sie chyba wczoraj urodził. ZAWSZE jak wchodzi maj to sie robi kibel z zejsciem. Jak ktoś mógl sprzedać za taką kase jaka była i jeszcze tego nie zrobił to mu "gratuluje". Ale cwaniakom dobrze, jak pisał ktoś sprzedawajcie bo stanieje to był wyzywany od kupczyków.  1,50 wskoczy w przyszłym tygodniu nikt nie chce podejmowac ryzyka że sie zepsuje to raz a dwa ze ta tą kase zejscie staneło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista
2 godziny temu, Gość pazerność napisał:

nie jeden to sie chyba wczoraj urodził. ZAWSZE jak wchodzi maj to sie robi kibel z zejsciem. Jak ktoś mógl sprzedać za taką kase jaka była i jeszcze tego nie zrobił to mu "gratuluje". Ale cwaniakom dobrze, jak pisał ktoś sprzedawajcie bo stanieje to był wyzywany od kupczyków.  1,50 wskoczy w przyszłym tygodniu nikt nie chce podejmowac ryzyka że sie zepsuje to raz a dwa ze ta tą kase zejscie staneło

Zgadzam się.Jak jeszcze będzie 1,50 to jeszcze będzie dobrze.Stanieje tak samo szybko jak i zdrożało.Pozdrawiam tych,kto ogłaszał idareda po 3 zł.za wagę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość Realista napisał:

Zgadzam się.Jak jeszcze będzie 1,50 to jeszcze będzie dobrze.Stanieje tak samo szybko jak i zdrożało.Pozdrawiam tych,kto ogłaszał idareda po 3 zł.za wagę???

nie będzie 1,50  bo jabłek już dużo niema ,z kim by nie rozmawiać to albo sprzedał przed swiętami ,albo już kończy ,a w tamtym roku to mieli jeszcze nawet po 150ton , 

w chinach był przymrozek -11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...