Skocz do zawartości

Przymrozki 2019


Gość Grójec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Prorok

Proporcjonalnie do lamentu producentów będzie 2 PLN za przemysł i 5 zadeser...

 

Wszystko zmarzło

A na broniach nie będzie gdzie stanąć z towarem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość majki

-5 u mnie, straty zobaczymy, dużo zależy od odmiany najgorzej chyba Gala bo w pełni kwitła , mocno oberwały pestkowe, truskawki, borówki,                                                                                   Prorok wracaj do podstawówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Może i na Bronkach nie będzie gdzie stanąć, ale przynajmniej jabłko nie będzie po 10 zł tylko co najmniej 20zl. Nie mówiąc już o Alwie która kosztowała wczoraj od 20 do 30zl za klatkę.

 

ty prorok to musisz być zły teraz... będziesz musiał więcej zapłacić za towar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatało na całego nawet wysokie stanowiska są zmarźnięte, jest o wiele gorzej niż w 2017. Piękny strzał w kolano zrobiły sobie przetwórnie w 2018 roku, myślę że około miliona ton zostało w sadach, a w tym roku nie będzie co pozbierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SADOWNIK NIE PŁACZEK

W białej nic nie zmarzło, było -1/-0,5 ... a tam jest aktualnie najwiecej towaru i jest nawieksze zagłebie deseru.

Okolice Belska zależnie od położenia, np w moich sadach -1 i -2, strat zero ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mnich

chcecie trzymacie te jabłka bo coś tam trochę mrozu było ? trzymajcie.

będziecie sypać w rowy, przetwórnie nie chcą kontraktować przemysłu na lipiec i sierpień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, RoknieWyrok napisał:

W wielu miejscach sytuację podratowały chmury które weszły po 3,4, dzięki temu utrzymało się -1,-2 

3-4 to nie chmury  to dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Zapominacie Panowie o pewnej ważnej  sprawie . Większość sadowników z poza zagłębi nie woziła przemysłu do przetwórni bo to ledwo na koszty transportu starczało . Dadzą 20 groszy na jesieni i pojadą na przetwórnie samochody z dalszych rejonów Polski . Jeżeli będą bardzo słabe plony to za 30 gr. ludzie wyzbierają ogródki działkowe i przydrożne drzewa. Na 30 to nie ma szans bo sadów produkcyjnych mamy za dużo . U mnie w moim sadzie (Kuj.-Pom.) Jabłka bez większych strat a mrozy były nie byle jakie. Po 8 groszy ostatnio u nas nie było gdzie sprzedać przemysłu . Dadzą po 15-16gr to nie będę sypał jabłek do wyschniętego stawu i raczej na lepszą cenę nie ma co liczyć  . Jabłka na eksport też nie zabraknie i tu o cenie x2 to nawet nie ma co marzyć  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Marcinku, trollu, możesz pomarzyć O tak niskich cenach jak 30 gr przemysł na jesieni:) beszie duzo wiecej :) jabjablko zmarzlo prawie e calej europie poza bałkanami. 1zl jest pewne jeszcze w tym roku tzn jesień  na export a za niektóre odmiany grubo ponad ;) zal mi was. Ogródki działkowe hahahahhaha :D już właśnie były jabłka z dzikich sadów w tamtym  roku  bo był urodzaj. W tym na szczęście nie Bedzie:) jak mi przykro , chlip chlip, biedactwa będą płacić uczciwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość SADOWNIK NIE PŁACZEK napisał:

W białej nic nie zmarzło, było -1/-0,5 ... a tam jest aktualnie najwiecej towaru i jest nawieksze zagłebie deseru.

Okolice Belska zależnie od położenia, np w moich sadach -1 i -2, strat zero ..

Stacja w Białej Rawskiej zanotowała -3,2, do sprawdzenia na agropogodzie. Na jabłoniach straty dopiero wychodzą, grusze i śliwy już są czarne. Jakoś w mediach nie słychać o przymrozkach, czy to przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Ja nie powiedziałem że przemysł będzie po 30gr. Ja powiedziałem że będzie 15 -16groszy . Po 30 nikt nie odbierze tej ilości . Zapamiętaj sobie i wspomnij na jesieni to co napisałem , a "troll" to cię zrobił . Ja jestem sadownikiem z dziada , pradziada i zawsze wyciągam godne pieniądze z moich upraw . Nie maże się po forach tylko działam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość olo napisał:

Stacja w Białej Rawskiej zanotowała -3,2, do sprawdzenia na agropogodzie. Na jabłoniach straty dopiero wychodzą, grusze i śliwy już są czarne. Jakoś w mediach nie słychać o przymrozkach, czy to przypadek ?

aha to jak wy nie patrzycie na termometry tylko w internecie na pogode to gratuluje. jak napisza że było -12 to bedziecie bić piane że tyle było ?  W Białej Rawskiej było -1  Stacji pogodowej w Bialej NIE MA. Po drugie strat na jabłoniach nie ma w rejonie Białej Rawskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chop
26 minut temu, Gość Marcin napisał:

Ja nie powiedziałem że przemysł będzie po 30gr. Ja powiedziałem że będzie 15 -16groszy . Po 30 nikt nie odbierze tej ilości . Zapamiętaj sobie i wspomnij na jesieni to co napisałem , a "troll" to cię zrobił . Ja jestem sadownikiem z dziada , pradziada i zawsze wyciągam godne pieniądze z moich upraw . Nie maże się po forach tylko działam . 

Ty toś byzmesmen Małcin... 

Zacznij patrzeć troszkę szerzej niż na swoje podwórko dobrze Ci to zrobi, bo właśnie przez takich jak Ty i Twoja pychę mamy to co mamy!

Wracając do tematu okolice Bialobrzegów dostały całkiem ostro, najgorzej wygląda chyba śliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...