Skocz do zawartości

TRUSKAWKA 2019


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

W tej chwili truskawka z importu do hurtu 7-9 zł kg. Polska z tunelu 22-26 zł kg. 10 zł kg napewno nie będzie w szczycie sezonu bo nigdy nie było. Marzenia.

Aczkolwiek duża ilość przemarzla faktycznie, nie teraz, a w zimę. Szczegolnie z sadzonek frigo sadzonych w lato. Praktycznie z tego co znajomi z okolic centrum i Czerwińska opowiadają  to polowa krzakow na plantacji.

Życzę dużych zbiorów i zarobku bo na innych owocach nie dalo się zarobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yhym

Polska z tunelu hurt 15-18zł/kg, zejście słabe, bo jest słaba pogoda.

Zmarzło, ta, co roku marzenie i brakuje towaru, towaru jest i jak nic się nie wydarzy w najbliższych dniach to na pewno nie zabraknie. 

Co tu za bajki są pisane to nie mam pytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
2 godziny temu, Gość tom napisał:

kluczowa noc dziś oraz poniedziałek i wtorek 6/7 maja. Potem ocieplenie.

na tyle nasadzen towaru nie braknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumowy

Nasadzeń może i więcej ale problem z ludźmi co niektórzy mogą mieć jak dopiero zaczynają swoją przygodę z truskawkami, brak kontaktów i umiejętności organizacji pracy podczas zbiorów której trzeba uczyć się latami. Zapotrzebowanie na mrożonki spore więc cena będzie, jak nie to deser ładny towar wciągnie a kisten to wiadomo że za marne grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość log7 xxxx
Godzinę temu, Gość Gumowy napisał:

Nasadzeń może i więcej ale problem z ludźmi co niektórzy mogą mieć jak dopiero zaczynają swoją przygodę z truskawkami, brak kontaktów i umiejętności organizacji pracy podczas zbiorów której trzeba uczyć się latami. Zapotrzebowanie na mrożonki spore więc cena będzie, jak nie to deser ładny towar wciągnie a kisten to wiadomo że za marne grosze. 

sadzi się tyle zeby oberwać rodzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ?????

Tak truskawki to nie jest prosta sprawa . Powodzenia tym co zaczynają sadzic co nigdy ich nie mieli .będą prać. ? A plantatorm udczywiej ceny żeby było czym płacić ludziom za ciężka pracę.i owocnych zbiorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mrozek
W dniu 5.05.2019 o 12:58, Gość Yhym napisał:

Polska z tunelu hurt 15-18zł/kg, zejście słabe, bo jest słaba pogoda.

Zmarzło, ta, co roku marzenie i brakuje towaru, towaru jest i jak nic się nie wydarzy w najbliższych dniach to na pewno nie zabraknie. 

Co tu za bajki są pisane to nie mam pytań. 

Oj chyba się wydarzylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość Karol

no straty po mrozach na pewno są i to z pewnością nie małe  , u mnie było -3 i tez kwiaty poleciały,może cena będzie trochę wyższa ale nie wiadomo ile do końca może zostać zebranych tych truskawek,piszcie jak sytuacja wygląda u was po tych kilkudniowych mrozach jakie straty szacujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wkur....

Pogranicze mazowsza i świętokrzyskiego. Po przedwczorajszej nocy zakończyłem sezon truskawkowy. Czarne środki nawet w nierozwinietych pąkach.U sąsiadów różnie. Mróz poszedł pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
Godzinę temu, Gość Wkur.... napisał:

Pogranicze mazowsza i świętokrzyskiego. Po przedwczorajszej nocy zakończyłem sezon truskawkowy. Czarne środki nawet w nierozwinietych pąkach.U sąsiadów różnie. Mróz poszedł pasami.

z jabłkiem nie ma tragedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wkur....
8 minut temu, Gość gość napisał:

z jabłkiem nie ma tragedi

Jabłka nie mam i nie rozmawiałem z nikim o tym, mi poleciał ponad 1ha truskawki została malina na którą i tak liczyć nie można a o czarnej porzeczce pewnie można zapomnieć. Dobrze że pracuję też zawodowo bo chyba zęby na klamkę bym musiał położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Paweł

Podkarpacie,chyba po przymrozkach. Było -2 8 maja. Truskawki przykryte straty ok 10%z kwietniowych przymrozków , nie przykryte ok 50% czarny środek. Dobrze że mam tylko nie co ponad 30a to na ❤️ wcześniej nie wykorkuje że stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

Kupiłem truskawki na targu na Wolumenie w Warszawie po 4 zł za kg.

Były też po 5 zł i droższe. Truskawki małe i okrągłe nawet słodkie 

28.05.2019

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...