Skocz do zawartości

2019 nowy sezon ceny jabłek ?


appleman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sampośróddrzew
2 godziny temu, Gość Jegor Jegorow napisał:

Na zachodzie jabłka jest pełno. Jonagoldów nie zabraknie, tylko czekać aż na Broniszach będzie Jonagold z Belgii czy Holandii. Mówicie tu o Gali paskowamej za 2zl. To na dziś 46 eurocentów. Węgrzy za paskowane sporty oczekują max 37 centów. Nie jest to żadna odkrywcza teza ale, jabłka w tym roku nikomu nie zabraknie to raz. Dwa, ceny nie będą może tak koszmarne jak rok temu ale nie będzie nikt płacił za jabłko po 2 zł za wagę. 

Co ty powiesz...a ja właśnie zaczynam dziś zbiór loba po 2 zł za wagę w skrzyni,jak ktoś chce kupić porządny towar,bo ma konkretnych odbiorców i chce ich utrzymać to tyle zapłaci czy się to komuś podoba czy nie,ładnego towaru jest mało,czego nie wykończył mróz dokończyły robaki,przynajmniej w mojej okolicy,także nie siejcie tu popeliny,bo na takie bzdury prawdziwy producent się nie nabierze,daliście nam w zeszłym roku lekcję..teraz sami się uczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Gość Realista

Myślę co ok.1 zł za jabłko to była by realna cena w tym roku.Koszt produkcji jabłka wynosi ok.50 gr. 2 zł to już jest przesada.Ale jak wiadomo kto dużo chce to wiadomo co w końcu ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gosc1 napisał:

Podstawowe odmiany po 0,8 zł od 7 cm . To jest dobra cena bez kosztów przechowywania. 

Myślę że nie jesteś sadownikiem tylko pośrednikiem jak tak piszesz.

 

3 godziny temu, Gość Gość Realista napisał:

Myślę co ok.1 zł za jabłko to była by realna cena w tym roku.Koszt produkcji jabłka wynosi ok.50 gr. 2 zł to już jest przesada.Ale jak wiadomo kto dużo chce to wiadomo co w końcu ma.

I to pisze sadownik. Nie wierze co czytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gosc1 napisał:

Podstawowe odmiany po 0,8 zł od 7 cm . To jest dobra cena bez kosztów przechowywania. 

W zeszłym roku, przy urodzaju była by to dobra cena... W tym? Hmmm

Sami siebie wykończony........

Janusze biznesu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość 1

Ci co będą chcieli wysoka cenę to musza przetrzymac jablka i czekać na szczęście . Teraz przy wysokich cenach będzie znikomy eksport bo przecież w innych krajach tez maja jablka wiec po co maja importować i z transportem , opłatami ma im wyjść drożej niż produkt rodzimy ??? Realnie spójrzmy na wszystko . Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Olo napisał:

Myślę że nie jesteś sadownikiem tylko pośrednikiem jak tak piszesz.

 

I to pisze sadownik. Nie wierze co czytam

to tylko mają miec wszyscy zyski oprócz sadownika 2zł w tym roku to była by dobra cena za jabłko podstawowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gość sdd napisał:

było 2 zł to czekaliscie na 3, bedzie trzy bedziesz czekał na cztery. Dla was nie ma ceny która jest ok. Dlatego sprzedajecie za tyle za ile wam podyktują, wplywu nie macie żadnego

Mylisz się. Jest taka cena i wcale nie jest to 3 zł. Gdyby cena była stabilna ,dająca przyzwoite zyski nikt by nie narzekał .a tak każdy kto ma trochę jabłka chce sobie odbić poprzedni sezon w którym to była duża dokladka do produkcji.tak samo jak rok temu handlujacy chcieli odbić sobie 2017.takie życie. Co przyniesie następny rok......czas pokaże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczery
1 godzinę temu, Gość Xxx napisał:

Mylisz się. Jest taka cena i wcale nie jest to 3 zł. Gdyby cena była stabilna ,dająca przyzwoite zyski nikt by nie narzekał .a tak każdy kto ma trochę jabłka chce sobie odbić poprzedni sezon w którym to była duża dokladka do produkcji.tak samo jak rok temu handlujacy chcieli odbić sobie 2017.takie życie. Co przyniesie następny rok......czas pokaże 

Bardzo mądre słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedajmy tanio jabłek ,przemysł już jest 65gr plus vat ,a będzie jeszcze drożej bo ceny koncentratu rosną , jak gale firmy exportowe chcą kupować po 1,2zł  to  inne odmiany będą chcieli kupić  po 90gr  ,  a wszystko wskazuje ze spady pognite ,poobijane bez wybarwieni ,drobne ordzawione  ,będą powyżej  1zł , a teraaz firmy exportowe za ładne jabłko gala mast chcą płacić 1,2 zł , trzeba uważać zeby  się nie oszukać ,bo za miesiąc  przemysł może być droższy niż teraz ładna gala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Okis napisał:

Spady pognite. A w karton w stodole pewnie w spod ordzwienia i grad? Dziwne że nikt nie szanuje naszych jabłek. Zgroza. 

kupcy szanują szczególnie w tym roku płacą za exsport jak za przemysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎09‎.‎09‎.‎2019 o 22:29, Gość Wojtek napisał:

Za galę to nikt nienoroponuje mniej niż 1.4 od 6.5. 1.5 przewaznie. 1.8 7+ 

Może i bym w to uwierzył, ale po błędach w pisowni raczej dużej wiedzy obstawiam nie masz tak samo jak i lat. Co tata mądrala powiedział to syn powtórzył ;-)

Powinno być za galę to sadownicy sobie marzą wziąć 1.8 zł, ale dostają 1.2 taka jest prawda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gale jest bardzo duże  zapotrzebowanie  ,  wystarczy zobaczyć ile jest ogłoszeń , do tego kupcy wydzwaniaj i chcą już kupować na sortowanie  , ale w tym roku nie ma co się spieszyć jabłek jest mało i cena za gale  napewno wzrośnie , przemysłu jest bardzo mało , na skupach cisza i spokój ,a w tamtym roku  to  o tej porze były kolejki  i   cen napewno prekroczy 1zł informacja pewna od skupowego  bo koncentrat  cały czas drożeje ,  po co teraz sprzedawać gale po 1,2 zł  jak za miesiąc przemysł będzie droższy

uwaga na SZAMPIONA ZEBY NIE OBLECIAŁ bo już jest bardzo czerwony i wydaje się ze od poniedziałku trzeb będzie go rwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2? To chyba w Opolu lubelskim. Wczoraj kilku kupców prosilo, wręcz błagało żeby im oddać za wage w skrzyni po 1.4. Okazało się że gali na drzewie jest, A w wielu regionach Nie Ma co do skrzyni włożyć. Okazało się że jednak jabłek deserowych jest mało:) niektórzy w ogóle nie zaczynają sezonu zbioru. Także myślcie panowie nad cena bo śmiesznie to wygląda jak kupiec idzie na kolanach po jabłko. Ale ja takich przeciagam do końca. Niech przyjadą na podwórko, zobaczą towar, A potem im 50 groszy w górę od ceny przez telefon.

Ahhhhhh uwielbiam taki handel :) zero litości za tamten rok. Pluli nam w twarz śmiali się, mówili że oni i tak kupią za te 50 groszy gdzie indziej. Za to teraz płacicie drogo:) A jak ktoś mi mówi że 1.2 za galę to owszem, jest jeden taki region polski gdzie oddają za darmo jak opole albo Sandomierz ale to już ich sprawa i zawsze tak było. W centrum kraju za 1.2 to możecie dostać ale idareda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie kupiec z Gala Must powiedział 1 zł za wagę w skrzyni od 6.5. Mówię do niego ok sprzedam Ci za 1zl ale chcę zwrot za połowę oprysków, paliwa, rwania i amortyzacji... Wsiadł w swoje Q7 i pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

Ludzie ogarnijcie się..65 gr za przemysł płacą to jakie 1,2 zł za Galę?Puknij się w łeb jeden z drugim,jabłka nie ma czy się to komuś podoba czy nie,nie ma na całym świecie nie tylko w naszym grajdole i pieprzenie ,że sobie przywiozą skądś tam można między bajki włożyć,prawda jest taka ,że ceny koncentratu na światowych rynkach idą cały czas w górę i przemysł będzie drożał,bo to i tak super interes nawet jeśli cena doszłaby do złotówki,wystarczy się zainteresować,poczytać coś wiecej niż  gazeta ze skrzynki na Broniszach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

1.2? To chyba w Opolu lubelskim. Wczoraj kilku kupców prosilo, wręcz błagało żeby im oddać za wage w skrzyni po 1.4. Okazało się że gali na drzewie jest, A w wielu regionach Nie Ma co do skrzyni włożyć. Okazało się że jednak jabłek deserowych jest mało:) niektórzy w ogóle nie zaczynają sezonu zbioru. Także myślcie panowie nad cena bo śmiesznie to wygląda jak kupiec idzie na kolanach po jabłko. Ale ja takich przeciagam do końca. Niech przyjadą na podwórko, zobaczą towar, A potem im 50 groszy w górę od ceny przez telefon.

Ahhhhhh uwielbiam taki handel :) zero litości za tamten rok. Pluli nam w twarz śmiali się, mówili że oni i tak kupią za te 50 groszy gdzie indziej. Za to teraz płacicie drogo:) A jak ktoś mi mówi że 1.2 za galę to owszem, jest jeden taki region polski gdzie oddają za darmo jak opole albo Sandomierz ale to już ich sprawa i zawsze tak było. W centrum kraju za 1.2 to możecie dostać ale idareda

problem w tym że jak za rok nie przemrozi to ty bedziesz szedł na kolanach do niego. A klimat sie ociepla i nie bedzie co rok przymrozków. Ludzie dosadzają cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Export
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

1.2? To chyba w Opolu lubelskim. Wczoraj kilku kupców prosilo, wręcz błagało żeby im oddać za wage w skrzyni po 1.4. Okazało się że gali na drzewie jest, A w wielu regionach Nie Ma co do skrzyni włożyć. Okazało się że jednak jabłek deserowych jest mało:) niektórzy w ogóle nie zaczynają sezonu zbioru. Także myślcie panowie nad cena bo śmiesznie to wygląda jak kupiec idzie na kolanach po jabłko. Ale ja takich przeciagam do końca. Niech przyjadą na podwórko, zobaczą towar, A potem im 50 groszy w górę od ceny przez telefon.

Ahhhhhh uwielbiam taki handel :) zero litości za tamten rok. Pluli nam w twarz śmiali się, mówili że oni i tak kupią za te 50 groszy gdzie indziej. Za to teraz płacicie drogo:) A jak ktoś mi mówi że 1.2 za galę to owszem, jest jeden taki region polski gdzie oddają za darmo jak opole albo Sandomierz ale to już ich sprawa i zawsze tak było. W centrum kraju za 1.2 to możecie dostać ale idareda

Nikt przed tobą na kolanach nie będzie stać za jakieś twoje sgnitki!Ale ty następnie 10 lat będziesz stać na kolanach coby sprzedać po 50 gr.I pół dnia w kolejce coby wywalić przemyśl po 8 gr.To teraz grupy kupują do chłodni.Zobaczymy co będzie za miesiąc z Exportem.Jeszcze będziesz błagać po 1 zł coby kupić kawał kiełbasy na Święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh i export, jasne klimat się zmienia ale jakbyście mieli trochę oleju w głowie to byście zobaczyli, że jest coraz więcej anomali, a nie samego ciepła. Dwa lata temu mówili że następny przymrozek za 20 lat :D O mnie się nie martw, ludzie właśnie sady wyrywaja, A nie dosadzaja. Przechodzą na borowke i truskawke. A twoje zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Przeanalizuj ostatnie 5 - 7 lat to zobaczysz czy anomalią cenową jest 50 groszy

czy 1.50:). Możecie sobie swoje nadprodukcja wlozyc w buty. Poprzedni rok był rekordowy i taki się przez kilka najbliższych lat nie powtórzy 

Nie pozdrawiam was cwaniaczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...