Skocz do zawartości

2019 nowy sezon ceny jabłek ?


appleman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 370
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

6 godzin temu, Gość dfs napisał:

nie znam nikogo kto by wyrwał jablonie i wsadził truskawke. Nie oszukujmy sie towaru będzie przybywać. To co jest teraz w latach urodzajnych to jest tylko wstęp

W mojej okolicy 50% wyrwanych sadów jabłoniowych zastępuje truskawka i borówka....

W zeszłym roku było to 22ha wyrwanej jabloni na jednej małej wiosce, i posadzona borówa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zależy od regionu. W moim rejonie plantacja borówki jest jedna w promieniu 7km. Sady się wyrywa, ale po to aby je odświeżyć.

Nowe sady sadzą rolnicy niezwiązani wcześniej z sadownictwem w myśl zasady - 1he sadu przyniesie większy dochód niż 1he zboża. Nawet jak się jabłko sprzeda po 20gr.

Nie łudźmy się - w najbliższych latach będzie dużo jabłek - dużo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość napisał:

To pewnie zależy od regionu. W moim rejonie plantacja borówki jest jedna w promieniu 7km. Sady się wyrywa, ale po to aby je odświeżyć.

Nowe sady sadzą rolnicy niezwiązani wcześniej z sadownictwem w myśl zasady - 1he sadu przyniesie większy dochód niż 1he zboża. Nawet jak się jabłko sprzeda po 20gr.

Nie łudźmy się - w najbliższych latach będzie dużo jabłek - dużo za dużo.

Dokładnie tak. Każdy chce jakoś żyć, a z rolnictwa w tym momencie jak nie masz 20-30 ha to pozostaje tylko jabłko. Druga sprawa to taka, że każdy wymienia stare nasadzenia na nowe, które są bardziej wydajne. Także nawet przy nieurodzajnym roku będzie coraz więcej jabłka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie te czasy co kiedyś że sie miało 3 hektary i Robura albo Stara i sie jedziło na giełdę. wszystkiego teraz jest do oporu.  Z drugiej strony wygoda też jest, jak ktoś pamięta jak sie rwało w klatki, dzwigało jedna skrzynke po kilka razy i marzło na pace zimą. A teraz Tir przyjeżdza ładuje sie wózkiem i kasa do ręki. Przeżyją ci co mają zaplecze, spory areał i dobrze gospodarują kasą nie szastając na lewo i prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cham z Grójca
4 godziny temu, Gość Paweł napisał:

To nie te czasy co kiedyś że sie miało 3 hektary i Robura albo Stara i sie jedziło na giełdę. wszystkiego teraz jest do oporu.  Z drugiej strony wygoda też jest, jak ktoś pamięta jak sie rwało w klatki, dzwigało jedna skrzynke po kilka razy i marzło na pace zimą. A teraz Tir przyjeżdza ładuje sie wózkiem i kasa do ręki. Przeżyją ci co mają zaplecze, spory areał i dobrze gospodarują kasą nie szastając na lewo i prawo

No i co z tego że ładujesz teraz tiry na miejsu, jak ja kiedyś  za STARA jabłek, kupowalem nowego POLONEZA. B) Jak wchodził Ligiol i Jonagold to się sprzedawało po 70 zł za klate to był pieniądz .Ropa wtedy kosztowała1,20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda co do chama z Grójca. Sam tego nie doswiadczylem lub nie pamiętam bo mam 35 lat, ale Ojciec zawsze powtarzał że pieniądz za jabłko to był ale w latach 80 90 i do 2005 2006 roku. Potem ludzie dostali dotację, zrobiło się wszystkiego dużo i się skończyło.  Takie lata juz minely, ale właśnie tak było, za przyslowiowego Stara jabłek jechało się po traktor albo poloneza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyko wtedy było jabłka 6 razy mniej co teraz. A żeby tego Stara załadować to sie trzeba było nadzwigać jak osioł, bez skrzyń, bez wózków,  bez ciągnika z klimą i radiem i wspomaganiem, tylko C330, inna była kasa ale trzeba sie było inaczej narobić.  Ludzie sie na kręgosłupy leczyli

Zasadniczo Wyrwijcie połowe areału, kupcie po Starze z przyczepą i dawne lata wrócą z powrotem :) tylko polonezów już nie robią.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Jan napisał:

Do hedonisty.

Nie wiem gdzie sprzedac ale jabłko super 

Janie, w swoim krótkim życiu miałem kiedyś piękną dziewczynę. Po jakimś czasie stwierdziłem, że jest ... tylko piękna. 

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Jan napisał:

Do hedonisty.

Do czego to było?

Wszystkich Janów których w życiu miałem okazję poznać to były osoby inteligentne :) 

Możesz przełożyć Janie mój epizod życiowy na odmianę Muna... 

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ceny jabłek w Łodzi na zjazdowej? Jakiego dnia i w jakich godzinach najlepiej jechać na kupno? Interesują mnie wszystkie odmianyk lecz najbardziej Lobo, Kortland, Reneta, Rubin(Rubinola) lub Topaz. Kupuję każdą wielkość. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Xxxxxx napisał:

Jak ceny jabłek w Łodzi na zjazdowej? Jakiego dnia i w jakich godzinach najlepiej jechać na kupno? Interesują mnie wszystkie odmianyk lecz najbardziej Lobo, Kortland, Reneta, Rubin(Rubinola) lub Topaz. Kupuję każdą wielkość. 

 

Zapraszam 40 zł paka okolice Grójca 7.5+ po 15ton każdej odmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grecki filozof
3 godziny temu, Gość Pioter napisał:

Zapraszam 40 zł paka okolice Grójca 7.5+ po 15ton każdej odmiany

Tylko 40???

 

To ile to ma kosztować w detalu???

TYLE CO KG KIELBASY???

 

a potem lament chytrych chłopów spod Grójca,że spożycie krajowe spada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...