Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość s
4 godziny temu, Prorok napisał:

I właśnie dlatego w Polsce nigdy nie będzie odpowiednich cen za porządne jabłko a dominuje szrot.

Dlatego też zawsze polskie jabłko bedzie najtańsze na świecie bo jest synonimem kiepskiej jakości.

Druga klasa to powinna skończyć w kozietulach

Co jest pierwszą , a co drugą klasą o tym zawsze decyduje kupujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

21 minut temu, Gość Gość s napisał:

Co jest pierwszą , a co drugą klasą o tym zawsze decyduje kupujący

Albo producent świadomie chowający szrot do chłodni... bo baltona będzie po 5 za wagę a szrot po 3 się sprzeda pierwszy bo taniej

A później mamy jak mamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu wielu światłych ekonomistów,znawców wolnego rynku...może więc któryś wypowif Sid na temat parafrazy prawa Kopernika...zle jabłko wypiera dobre...

Nie na rozróżnienia cenowego za jabłko z ka i badziewie z kurnika... najważniejsza jest cena...a później płacz i lament ,że wxnarjecie tylko przemysł można kupić a z wysyłek zagranicznych same reklamacje;)

Z okazji świąt życzę więcej luzu i dystansu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
1 godzinę temu, Prorok napisał:

Mamy tu wielu światłych ekonomistów,znawców wolnego rynku...może więc któryś wypowif Sid na temat parafrazy prawa Kopernika...zle jabłko wypiera dobre...

Nie na rozróżnienia cenowego za jabłko z ka i badziewie z kurnika... najważniejsza jest cena...a później płacz i lament ,że wxnarjecie tylko przemysł można kupić a z wysyłek zagranicznych same reklamacje;)

Z okazji świąt życzę więcej luzu i dystansu ;)

 

Sprawa jest prosta , Poczekaj z ładnym jabłkiem na cenę, pozwól mi sprzedać jabłka po gradzie taniej. Twoja jakość sama się obroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość s napisał:

Sprawa jest prosta , Poczekaj z ładnym jabłkiem na cenę, pozwól mi sprzedać jabłka po gradzie taniej. Twoja jakość sama się obroni

Dokładnie tak jak piszesz...Ale jak to jabłko po gradzie sprzedać?prorok na to nie daje zielonego światła. Według niego takie jabłko to tylko taśma.chyba nigdy to nie dopadł grad czy mróz i się mądrzy.a najlepiej żeby wszyscy dookoła wykarczowali sady .wtedy by miał monopol oczywiście z najładniejszy na świecie jabłkiem. Ehh.wesolych świąt sadownicy.(Dla mnie Janusze też zaliczają się do tej grupy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość s napisał:

Sprawa jest prosta , Poczekaj z ładnym jabłkiem na cenę, pozwól mi sprzedać jabłka po gradzie taniej. Twoja jakość sama się obroni

60 było na taśmę...doliczysz chłodnie,robotę,ususzke,zgniłek i w styczniu masz tyle samo.

Nie chcę czekać bo spieszy mi się pod palmę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gość Bart napisał:

Dokładnie tak jak piszesz...Ale jak to jabłko po gradzie sprzedać?prorok na to nie daje zielonego światła. Według niego takie jabłko to tylko taśma.chyba nigdy to nie dopadł grad czy mróz i się mądrzy.a najlepiej żeby wszyscy dookoła wykarczowali sady .wtedy by miał monopol oczywiście z najładniejszy na świecie jabłkiem. Ehh.wesolych świąt sadownicy.(Dla mnie Janusze też zaliczają się do tej grupy)

W 2017 wszystko poszło na taśmę ... wszystko tzn wszystko.wiem co to grad.

I wiem jak to się zrywa,przechowuje,potem sortuje i sprzedaje....bo do 17 roku też tak robiłem....

Po 17 taśma bo nie zwraca się za robotę ...tyle

Dla mnie to mogą i pod pałacem kultury sadzić...będę miał większy ubaw:))

Nikomu roboty i dodatkowych ha nie zazdroszczę....tylko mówię jak to widzę.... czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Prorok napisał:

W 2017 wszystko poszło na taśmę ... wszystko tzn wszystko.wiem co to grad.

I wiem jak to się zrywa,przechowuje,potem sortuje i sprzedaje....bo do 17 roku też tak robiłem....

Po 17 taśma bo nie zwraca się za robotę ...tyle

Dla mnie to mogą i pod pałacem kultury sadzić...będę miał większy ubaw:))

Nikomu roboty i dodatkowych ha nie zazdroszczę....tylko mówię jak to widzę.... czarno

A ja to widzę tak że 2017 na taśma była lepsza cena niż teraz na sortowanie.nie ma czym się podniecać 2017 rokiem.ja coś ok 1 zł sprzedawalem.ale jak jest możliwość sprzedania 0.30gr drożej to większość się decyduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
6 godzin temu, Prorok napisał:

I właśnie dlatego w Polsce nigdy nie będzie odpowiednich cen za porządne jabłko a dominuje szrot.

Dlatego też zawsze polskie jabłko bedzie najtańsze na świecie bo jest synonimem kiepskiej jakości.

Druga klasa to powinna skończyć w kozietulach

Prorok masz rację i nie. W mega urodzonym roku 2 klasa powinna iść na taśmę i nią nie handlować, ale w roku ze średnimi planami i masą grodów, może się okazać że 1 klasy najzwyczajniej zaraz nie będzie?  Pomyślałaś o tym? Zdrowia życzę i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
1 godzinę temu, Prorok napisał:

60 było na taśmę...doliczysz chłodnie,robotę,ususzke,zgniłek i w styczniu masz tyle samo.

Nie chcę czekać bo spieszy mi się pod palmę;)

Bez ryzyka niema dobrych pieniędzy.Skoro nie Chcesz czekać , oddaj na sortowanie po ile dają.Napewno docenią Twoją baltonę i przestaną kupować mój szrot z kurnika..Zdrowych , wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Gość s napisał:

Bez ryzyka niema dobrych pieniędzy.Skoro nie Chcesz czekać , oddaj na sortowanie po ile dają.Napewno docenią Twoją baltonę i przestaną kupować mój szrot z kurnika..Zdrowych , wesołych świąt.

No nie ma...powiedz to tym co inwestowali w Amber gold i get back...dużo zarobili

Zdrowia

***** ***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
2 godziny temu, Prorok napisał:

No nie ma...powiedz to tym co inwestowali w Amber gold i get back...dużo zarobili

Zdrowia

***** ***

Gospodarstwa rodzinne to nie piramidy finansowe.Obcym nie dajesz towaru bez pieniędzy przy załadunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Pioter napisał:

Prorok masz rację i nie. W mega urodzonym roku 2 klasa powinna iść na taśmę i nią nie handlować, ale w roku ze średnimi planami i masą grodów, może się okazać że 1 klasy najzwyczajniej zaraz nie będzie?  Pomyślałaś o tym? Zdrowia życzę i jak.

Wy zawsze znajdziecie wytłumaczenie...a to ziemia się wam zakwasie albo sąsiad pęknie że śmiechu...

Na razie to bronki zasrane druga klasa z przechowalni a markety płacz coraz mniej za coraz gorszą jakość...

Pomyślałeś o tym zeza granicę nie wyjeżdża moje i twoje jabłko tylko polskie....synonim szrotu i niskiej ceny.

Skoro w roku gdzie Nima japka bo wszystko zmarzlo jest taka padają to co będzie gdy się urodzi???

Pomyślałeś o tym???

Zdrowia

***** ***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Gość s napisał:

Gospodarstwa rodzinne to nie piramidy finansowe.Obcym nie dajesz towaru bez pieniędzy przy załadunku.

Jest ryzyko jest zabawa...kto nid ryzykuje nie pije szampana...bez ryzyka nie ma dobrych pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne te ceny za Idareda tak jak czytam na igrit 1-1.10 ludzie poczekajcie z tym Idaredem jeszcze nie czas na niego  .Już słyszałem 1.30 ale jeszcze trzeba poczekać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany
2 godziny temu, Gość Gggg napisał:

Śmieszne te ceny za Idareda tak jak czytam na igrit 1-1.10 ludzie poczekajcie z tym Idaredem jeszcze nie czas na niego  .Już słyszałem 1.30 ale jeszcze trzeba poczekać .

Chyba za dużo alkoholu miałeś w tę święta...Jakie 1,30 człowieku???Max cena za idareda to 0,90 zł.Wiec nikt nie zapłaci.Jak chcesz mam po 1 ile chcesz.Mogę sprzedać jak masz sprzedaż po 1,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny jakie dziś dają firmy to ręcę opadają... szkoda pisać.. największe spadki na goldenie o dziwo, a ostatnio widziałem na facebooku wykaz produkcji drzewek to golden na 1 miejscu w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość WGR napisał:

Te ceny jakie dziś dają firmy to ręcę opadają... szkoda pisać.. największe spadki na goldenie o dziwo, a ostatnio widziałem na facebooku wykaz produkcji drzewek to golden na 1 miejscu w PL. 

Spokojnie...każda odmianę ugotujemy...goldena,galę i empire też....i jeszcze Ewelinę...

Ciągle jest za mało i trzeba dosadzac...a jak się urodzi to wina UE,rządu,ministra,pogody i wszystkich pozostałych bo jest za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fabian
13 minut temu, Gość WGR napisał:

Te ceny jakie dziś dają firmy to ręcę opadają... szkoda pisać.. największe spadki na goldenie o dziwo, a ostatnio widziałem na facebooku wykaz produkcji drzewek to golden na 1 miejscu w PL. 

A co się dziwisz nie ma zejścia nie ma ceny covid zrobił sswoje. Przez wirusa Będzie już tylko taniej . Zwłaszcza że w polskich chlodniach jest masa chłamu.  Po nowym roku dalsze obniżki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gość Fabian napisał:

A co się dziwisz nie ma zejścia nie ma ceny covid zrobił sswoje. Przez wirusa Będzie już tylko taniej . Zwłaszcza że w polskich chlodniach jest masa chłamu.  Po nowym roku dalsze obniżki....

E tam..nima japka i po gradzie pójdzie po 3 Ziko za wagę...bo te dobre to po 5 będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec

W nadchodzącym roku styczeń, luty i być może marzec będą mocno pod znakiem wirusa. Nikt nie wie na ten moment jak się to potoczy, równie dobrze może być handel taki jak co roku, a może być tak, że przez to będzie o wiele słabiej, bo nikt nie wie jak się rozwinie sytuacja i jakie będą, czy też nie, kolejne obostrzenia zarówno w Polsce jak i na świecie. 

Na ładnym nikt jakoś bardzo tak czy siak raczej nie straci, a na te wszystkie super piękne zielone i pogradowe już ustawiają się kolejka kupców, tyle, że handlujących przemysłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

W nadchodzącym roku styczeń, luty i być może marzec będą mocno pod znakiem wirusa. Nikt nie wie na ten moment jak się to potoczy, równie dobrze może być handel taki jak co roku, a może być tak, że przez to będzie o wiele słabiej, bo nikt nie wie jak się rozwinie sytuacja i jakie będą, czy też nie, kolejne obostrzenia zarówno w Polsce jak i na świecie. 

Na ładnym nikt jakoś bardzo tak czy siak raczej nie straci, a na te wszystkie super piękne zielone i pogradowe już ustawiają się kolejka kupców, tyle, że handlujących przemysłem. 

Wreszcie coś mądrego napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...